Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови №1236, посиливши карантинні правила, зокрема для невакцинованих громадян.
Ці зміни починають діяти з 6 грудня. Відвідувати концерти, кінопокази, спортзали, торгові центри, кав’ярні й ресторани можна лише з сертифікатом про вакцинацію проти Covid-19, довідкою про одужання або негативним тестом, інформує МОЗ, передає Фіртка.
У "червоній" зоні діє лише "зелений" сертифікат про повну вакцинацію терміном дії впродовж року, у "жовтій" зоні можна користуватися і "жовтим" сертифікатом про перше щеплення, який тепер діє 30 днів. Довідка про одужання дійсна 105 днів. ПЛР-тест чи експрес-тест діють 72 години (три доби).
Люди, які не мають даних довідок, не можуть:
- брати участь у проведенні будь-яких масових заходів: культурних, спортивних розважальних, соціальних, релігійних та інших;
- відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;
- користуватись послугами суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування: барів, ресторанів, кафе тощо.
Бізнес має перевіряти у відвідувачів Covid-сертифікати, зчитуючи QR-код мобільним додатком "Дія". Після зчитування QR-коду на смартфоні відображається статус Covid-сертифіката про вакцинацію: чинний/нечинний.
У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність за статтею "Порушення правил щодо карантину людей" Кодексу України про адміністративні правопорушення та отримати штраф від 34 до 170 тисяч гривень.
Робота банків, автозаправних станцій, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у "жовтому" та "червоному" рівні не обмежується, проте обов’язковими залишаються носіння маски та дотримання дистанції 1,5 метрів.
Детальніше про зміни на інфографіці МОЗ:
До слова, у понад п'ять разів вища ймовірність повторного захворювання у тих, хто раніше хворів, ніж у вакцинованих.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити
Ні стажу, ні зарплатні: на скільки відсторонюватимуть невакцинованих працівників
Українці, які не хочуть вакцинуватися проти COVID-19, назвали головну причину
COVID-19 спричинив найбільше скорочення тривалості життя з часів Другої світової війни
За рік пандемії кількість випадків тривожності та депресії зросла більш ніж на чверть – дослідження