23 квітня на пленарному засіданні сесії Калуської районної ради депутати внесли зміни до бюджету Калуського району на 2021 рік.
План видаткової частини районного бюджету збільшили приблизно на 2 млн 880 тис. гривень — це вільний залишок коштів загального фонду районного бюджету, який склався на початок року, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".
З них майже 2 млн 410 тис. гривень вирішили спрямувати районній раді: понад 1,8 млн гривень — на зарплату з нарахуваннями, 180 тис. гривень — на фінансування програми розвитку місцевого самоврядування, понад 150 тис. гривень — на придбання матеріалів, інвентаря та обладнання, решту — на оплату комунальних та інших послуг, відрядження та інші поточні видатки. 470 тис. гривень спрямували Калуській районній державній адміністрації на фінансування трьох програм.
Це вже вдруге районна рада вносить зміни до бюджету Калуського району на 2021 рік. Як повідомляли раніше, доходи бюджету Калуського району на 2021 рік було затверджено у розмірі всього 87,7 тис. гривень. Розподіл видатків бюджету був таким: 87 тис. гривень — Калуській районній раді, з них 71,3 тис. гривень — на заробітну плату працівників виконавчого апарату райради, решту 700 гривень — резервний фонд. У січні районна рада внесла зміни до бюджету. Тоді розподілили 1 млн 450 тис. гривень — частину вільного залишку бюджетних коштів на початок року (100 тис. гривень на енергоносії і 1 млн 350 тис. гривень на заробітну плату). Тоді йшлося про те, що це рішення прийняли для того, щоб була можливість нараховувати заробітну плату.
Зараз районна рада фактично розподілила решту вільного залишку бюджету. Як ішлося на сесії, коштів, які передбачено на зарплату з нарахуваннями для апарату районної ради, — недостатньо. З урахуванням скорочення посад та того, що тут не має стимулюючих доплат, дефіцит становить близько 600 тис. гривень.
На цій же сесії в апараті Калуської районної ради скоротили 11 посад.
Як відомо, повноваження в районних рад обмежені — до 1 липня вони мають передати бюджеті установи і їхнє майно об’єднаним територіальним громадам. Після цього робота зведеться до реалізації повноважень депутатів, на що теж потрібні бюджетні ресурси). А тому і 17 посад — це багато. Зокрема, не зрозуміло, для чого в районній раді одразу два заступники голови чи посада радника.
Читайте також:
Де працюють та скільки отримують українці у різних сферах зайнятості (ІНФОГРАФІКА)