На пленарному засіданні першої сесії Калуської міської ради 24 листопада депутати утворили виконавчий комітет Калуської міської ради.
У його складі буде 27 осіб, з яких 17 за посадою, 10 — за поданням дев’яти фракцій Калуської міської ради та міського голови, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".
Зокрема, за посадою у виконком увійшли міський голова Андрій Найда, троє його заступників: Мирослав Тихий, Богдан Білецький і Надія Гуш, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Олег Савка, секретар міської ради (його поки що не обрали) та одинадцять старост — міська рада затвердила лише вісім, а саме: Тараса Кушлика, Василя Хомича, Мар’яна Бунгу, Василя Паньківа, Василя Булавинця, Галину Гелегу, Марію Стасюк і Василя Лазара. Наразі у складі виконкому незаповненими є чотири вакансії: секретаря ради та трьох старост.
Щодо інших десяти членів виконавчого комітету Калуської міської ради, то це Володимир Костяк (УДАР), Микола Полицький («Європейська солідарність»), Василь Турчиняк (ВО «Батьківщина»), Олег Руско («Слуга народу»), Тетяна Будзан (Народний рух України), Микола Височанський (ВО «Платформа громад»), Олександр Челядин (Українська партія), Володимир Климентій (ВО «Свобода»), Назар Якимчук («За майбутнє») і Ярема Рудик (за квотою Андрія Найди).
До речі, політичні партії, представлені в Калуській міській раді, й раніше подавали по одній людині до складу виконавчого комітету. А міський голова, принаймні, в попередньому скликанні, своєї квоти не мав.
Більшість представників, які подали партії, були висунуті ними на виборах Калуської міської ради, але не пройшли до її складу. Ярема Рудик, який потрапив у виконком за квотою Андрія Найди, на виборах до Івано-Франківської обласної ради балотувався від партії «Слуга народу». Ярема Рудик — заступник генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Як пояснив своє подання Андрій Найда, «КАРПАТНАФТОХІМ» є найбільшим підприємством міста, а тому включення до складу виконкому його представника є закономірним рішенням.
Для прийняття рішення виконавчим комітетом необхідна підтримка більшості від його загального складу — це мінімум 14 голосів «за».