"Калушавтодор" пояснив, чому так нещадно обрізає дерева

Несприятливі умови урбанізованого міського середовища призводять до передчасного старіння зелених насаджень і зниження їх життєдіяльності, що вимагає систематичного застосування ряду заходів для забезпечення їх належного утримання та догляду.
Про це пише Фіртка з посиланням на Вікна.

Рослинам притаманне екологічне та естетичне значення, але важливіші санітарно-гігієнічні і мікрокліматичні функції системи озеленення. Міські насадження повинні наближати умови довкілля до деяких оптимальних показників, що характеризують так звану зону комфортності.

"Ми вивчали вплив обрізки деревних насаджень, які проводились в між вегетаційний період (який триває з 15 жовтня поточного року до 15 квітня наступного), починаючи з 2011 року по вулицях Б. Хмельницького, Пушкіна, Євшана, Підвальна, Січових Стрільців, Грушевського та ін. На даних вулицях висаджені різні види дерев: клен звичайний, клен ясинолистий, клен кулястий, каштан, тополя, верба, липа, акація, ясен та ін.. Результати спостережень свідчать, що різні види дерев по-різному переносять обрізку. Впродовж вегетаційного періоду спостерігається запізнення процесів розпускання листкових пластинок, бруньок, пізній 100% листопад. Середній приріст в кінці року становить 80 см. Після омолоджуючої обрізки спостерігалось інтенсивне відростання гілок і формування крони. Вже на третій рік після цієї процедури на деревах формується в середньому 57 гілок другого порядку при їх середній довжині 2-3 м", — йдеться в повідомленні КП "Калушавтодор".

Омолоджені дерева добре виконують екологічні функції. Наприклад, дерева поглинають у кілька разів більше діоксиду вуглецю і виділяють більше кисню. Листки омолоджених рослин нагромаджують у три рази більше свинцю. За період вегетації омолоджені дерева осаджують пил. Формування крони у дерев з сильним омолодженням відбувається значно швидше, ніж у старих дерев, у яких вона рідка і майже не змикається в ряду. У сильно омолоджених дерев утворюється щільна зелена смуга, яка здатна до 75% відбивати шум своїм листям – це говорить про добрий протишумовий ефект, який не спостерігається у старих дерев з рідкими і не зімкнутими кронами у рядах. Утворена велика листова маса насильно омолоджених дерев впливає на підвищення іонізації повітря, працює як фільтр, поглинаючи пил і різні хімічні речовини, виділяє в повітря фітонциди. Це обумовлює значно ефективнішу їх фільтруючу роль, а також створення певного мікроклімату, зниження сухості повітря, зниження шуму.

На екологічний стан міста краще і швидше починають впливати сильно омолоджені дерева зі сформованим габітусом, ніж старі, розлогі крони дерев, які не можуть виконувати дані функції через аварійно-небезпечний стан, зазначають комунальники.

У КП "Калушавтодор" зазначають, що впродовж останніх років при догляді за зеленими насадженнями в Калуші стали широко застосовувати радикальну обрізку дерев.

Формувальні роботи насаджень на території міста здійснюється відповідно до Порядку формування дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою КМУ від 01.08.2006 року №1045, інформує КП "Калушавтодор".

Щорічна підрізка дерев, кущів здійснюється для того, щоб:

  • Запобігати виникненню аварійних ситуацій, спричинених падінням окремих гілок, внаслідок несприятливих погодних умов шляхом видалення сухих, підмерзлих, хворобливих і сильно пошкоджених гілок;
  • Підвищити рівень освітлення у житлових приміщеннях, що затіняються прибудинковими насадженнями;
  • Поліпшити декоративно-естетичний вигляд зелених насаджень шляхом зміни форми крони або її зменшення.

"Отже, застосування різних видів підрізки крон дерев та кущів — важливий агротехнічний захід, який впливає на форму, розміри наземної частини, міцність скелета крони рослин та сприяє покращенню росту. Омолоджуюча підрізка необхідна для старих листяних дерев, які втратили здатність до росту, крони дерев втратили естетичний вигляд і становлять небезпеку для мешканців міста", — переконують комунальники.


Читайте також:

У Франківську створять онлайн карту зелених насаджень міста


23.01.2021 1159 2
Коментарі (2)

За 200 км вільний ЄС 2021.01.23, 23:41

До невпізнаваності.

Нові дерева саджати будуть?

kodin 2021.01.24, 11:06

А,ще чиновники мають безкоштовне пальне для опалення своїж маєтків.

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455