Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні у 2021 році розпочалася 1 лютого і триватиме до 5 березня. З новацій цьогорічного ЗНО – обов’язкове для всіх тестування з математики та можливість обрати між тестуванням з української мови чи поглибленим іспитом.
Процес складання тестів має кілька етапів, тому «Слово і діло» пропонує зручний календар-графік всіх основних дат ЗНО, починаючи від реєстрації, завершуючи поданням документів до вишу.
З 1 лютого 2021 року розпочалась реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, яка закінчиться 5 березня.
Реєстрація відбувається на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Випускники шкіл, студенти професійно-технічних навчальних закладів та коледжів мають надати комплект реєстраційних документів особі, яка є відповідальною за реєстрацію у навчальному закладі.
Випускники минулих років повинні надіслати комплект до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Для вступу у 2021 році зараховуватимуть результати ЗНО за 2018-2021 роки.
Також керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів, слухачів, студентів для проходження державної підсумкової атестації (ДПА) у формі ЗНО (до 1 березня 2021 року).
З 10 квітня стартує проведення пробного ЗНО з усіх навчальних предметів. До 30 квітня включно зареєстровані учасники ЗНО зможуть завантажити з власних інформаційних сторінок запрошення-перепустки, в яких зазначені час та місце проведення тестувань.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться за таким графіком: 21 травня – хімія, 24 травня – іспанська, німецька, французька мови, 25 травня – англійська мова, 28 травня – математика, математика (завдання рівня стандарту), 1 червня – українська мова, українська мова і література, 4 червня – історія України, 7 червня – фізика, 10 червня – біологія, 15 червня – географія.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання буде розміщено на інформаційних сторінках учасників ЗНО до 30 червня.
До 22 червня мають оголосити результати ЗНО з математики, до 25 червня – з української мови.
З 1 липня можна створювати особистий електронний кабінет вступника і завантажити туди свої сертифікати ЗНО.
1-13 липня планується проводити вступні екзамени та творчі конкурси.
З 14 по 23 липня вступники повинні подати документи до вищих навчальних закладів.
До 28 липня вищі навчальні заклади мають оприлюднити рейтингові списки абітурієнтів.
Участь в основній сесії ЗНО є безкоштовною. Кожен учасник має право скласти тести не більш як із 5-ти навчальних предметів.