Івано-Франківськ-Яремче. З мобільним телефоном

 

…По трасі за Надвірною зв'язок є, однак біля Делятина і в самому селищі зв'язок працює нестабільно як МТС так і Київстар, кожну хвилину розмови звязокзривається і треба передзвонювати. Напевно це невигідно людям, але операторам додаткові прибутки за нове включення.

За Делятином зв'язок пропадає взагалі і трохи відновлюється аж перед самим Яремче, в зоні видимості вежі з гори Маковиця. Дивно бачити працівників ДАІ, які кумедно ходять навколо посту ДАІ шукаючи місце зв’язку .

В’їжджаємо в місто, зупиняємось біля автостанції. Картина цікава, здається не має жодного пасажира, водія автобуса, таксистів, які вдивляються в монітори мобільників, що вони в них шукають – відомо. Підходимо до водія автобуса із Закарпаття, Ласло розгублено пояснює що не може передати інформацію про завантаженість. Пояснюємо йому що мобільний зв'язок тут і в центрі не працює, вихід в нього є – або повернутись в сторону Надвірної або проїхати Яремче і там з’явиться зв'язок….. Ласло висловлюється у виразах, які тут процитувати ми, нажаль, не можемо…

На автостанції розмовляємо з Василем, гідом-екскурсоводом, який чекає автобус із школярами з Києва. Він встиг попередити вчителів, що зв’язку немає, тому для розмов дітей з батьками водій зробив вимушену зупинку за Надвірною. Вчителі також попередили всіх батьків не хвилюватись в разі відсутності зв’язку з дітьми. Для екстреного випадку дав телефон гарячої лінії міськвиконкому Яремчі (03434) 2-23-27. Найнеприємніше, що він не знає де зараз автобус, напевне скоро під’їде, бо не в зоні зв’язку, а значить в Делятині або в Яремчі.

Бачимо щасливого пасажира, який додзвонився по мобільному до когось, всі біжать до нього і просять допомоги або інформації. Він додзвонився через МТС за сьомим разом, але зв’язок раптово перервався, пробує ще раз - не може. Пробуємо поговорити з таксистом, Ігор знає про ситуацію, про це вже говорили давно. Каже що просто жах, практично всі його колеги готові «порвати» мерію і депутатів. Але найбільше їх цікавить «ініціативна група» про яку говорять як про законспіровану мафію, яка управляє Яремчем, хоча всі кажуть, що нібито затіяли цю «громадську ініціативу» Іван Симчич – директор Делятинського лісгоспу та його сусід  Любко Ільчук, два сусіди з далекої вулиці на горі. А влада? Понабирались землі в Карпатах, а тепер не мають що дати операторам, щоб перенести базові станції і антени… - далі знову слова, які друкувати «не можна»..

Їдемо в центр - зв’язку не має ні по МТС, ні по Київстар. Люди з телефонами біля вуха, пробують щось шукати, місцеві розуміють і вже не дуже стараються, туристи ще «не в курсі». Заходимо на сувенірний базар біля мосту справа, продавець сувенірів, просить не називати її ім’я, бо власник базарутакий собі пан Квітчук є депутатом і членом «ініціативної групи» - то ж, може зразу і вигнати з базару. Хоча продавці вже обговорюють звернення до нього з вимогою знизити їм орендну плату, бо без звязку бізнес стає все менш ефективним.

Далі ресторан Гуцульщина, адміністратор при вході стурбований відсутністю можливості приймати замовлення по телефону, кухня не може працювати ефективно без завозу свіжих продуктів, від відвідувачів постійні прохання дозволу подзвонити по робочому телефону, загалом від такого «зв’язку» одні збитки. Знаменитий Яремчанський водоспад, за ним сувенірний базар, трохи працює Київстар, туристи шукають точки зв’язку та щось домовляються. Продавець Люба все розуміє, каже чоловік їде на гору за Яремче і там робить телефоном замовлення на нові сувеніри, плюється, нервується, бензин дорогий , згадує незлим тихим словом якогось «Любка».

Поруч житель міста хоче щось добавити, сідаємо пити чай і чуємо деякі подробиці мобільної епопеї: «Хочете вірте хочте ні, - каже Микола – все це гроші і боротьба за владу в місті, це вже підготовка до виборів. Квітчук хоче бути мером, Ільчук секретарем міста, Симчич чорним кардиналом і т.д. Міський голова боїться їм щось заперечити, а вони піаряться. А ще проблема землі, попробуй виділи шматок в центрі на горбі, а вперті оператори певне замало дають. Ми пробуємо заперечити, рішення сесії є і його потрібно виконувати, на що отримуємо відповідь, яка .….. Хто ці депутати, хай вийдуть по одному  до людей, а то разом руки підняли і сховались за колективне рішення. Мобільні оператори також трохи мляві і «дебільні» -  чому не йдуть до людей, де їхня ініціативна група, вони що думають, ми так гинемо їх захищати. Хай ставлять палатку в центрі міста і збирають підписи, буде багато підписів за зв’язок».

На цьому ми розпрощались, що тут скажеш, винним залишиться голова міста, бо влада мусить бути відповідальною. Напевно в рішенні сесії останнім пунктом мало бути «виділити земельну ділянку для перносу антен операторів», а так питання залишається відкритим. І ше, люди кажуть, що влада всю землю вже «подерибанили», що і нема куди пернести станції мобільного звязку….


01.11.2013 Петро Долішній 1303 8
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2773
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3404
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3825

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6746 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

444
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

912
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413