Івано-франківські школярі створили розпорядок дня інтелектуального чемпіона (ФОТО)

Івано-франківські школярі разом з педагогинею комп’ютерної школи Юлією Тичинською створили розпорядок дня інтелектуального чемпіона.

Учасники проєкту розповіли Суспільному Карпати, як спланувати свій день під час карантину, пише Фіртка.

Над розпорядком дня інтелектуального чемпіона працювали учні середньої школи разом з викладачкою.

"Навичка, яка необхідна у XXI столітті, – організована дитина, людина. Не просто класний програміст, співак, лікар, - вважає педагогиня комп'ютерної школи Юлія Тичинська. - І, дійсно, в карантинний період, коли зникли зовнішні чинники, які тебе стимулюють, організовують, важливо навчити дітей правильно тримати себе в рамках."

Найдієвіший спосіб допомогти дитині дотримуватися тайм-менеджменту під час карантину - приклад. Тож школярі вивчали розпорядок дня успішних людей і запозичували в них корисні звички.

"У мене був, думаю, всі знають, винахідник Ілон Маск. Я дізнався, що він розпочинає день о сьомій годині й відразу відповідає на важливі емейли. Також він спить 6-7 годин – це обов’язково для нього. Тобто відпочинок важливий," - розповідає учень комп’ютерної школи Андрій Галіпчак.

А от учениця Анна Попович дізналася, як планує день Джеффрі Безос - найбагатша людина світу станом на 2018 рік за версією агентства Bloomberg.

"Найважливіше те, що він не забуває про свої принципи, наприклад, він влаштовує зустрічі за правилом двох піц. На зустрічі має бути стільки людей, які зможуть з’їсти дві піци."

Не всі обирали сучасників, наприклад, Захар Щипка запозичив корисні ідеї від композитора Людвіга Ван Бетховен.

"У нього був, так званий, ранковий ритуал: він заварював чашку кави за певним рецептом. Сам рахував 60 зерен. У нього можна запозичити обов’язкову прогулянку, те, що він відпочивав, і що біля нього завжди була ручка і записник, якщо прийшло б натхнення."

А й справді, як зробити карантин корисним? Це не канікули, тут також мають бути певні правила, вважає практична психологиня ліцею №7 Валерія Легка.

"Важливо, щоб у родині кожен член сім'ї мав свій простір чи місце для навчання, роботи, а також має бути чіткий розклад на день, тиждень. Можна також практикувати сімейні дні, коли батьки проводять час з дітьми, а ще прописати "Конституцію родини" (права та обов’язки кожного з членів, спільні традиції)."

Психологиня Валерія Легка вважає, якщо дитина старша за 10 років, то навичка до навчання у неї налаштована. Їй можна запропонувати допомогу, але тотальний контроль непотрібний. Не варто й забороняти користуватися гаджетами.

"Можна домовитися з дитиною, якщо вона годину дивиться телевізор чи планшет, то опісля встає, п’є воду чи робить якусь вправу, і потім ліпимо разом щось з тіста.

Тобто екранний час компенсуємо такими 3D-активностями плюс якісь рухливі вправи, - продовжує розповідь практикуюча психологиня Валерія Легка. 

Важливо, щоб батьки чи дитина ставили собі будильник на той час, який вона проведе перед екраном. Краще, щоб сама дитина, тоді це буде її відповідальність.

Обов'язково питати, скільки часу дитині потрібно на гру чи перегляд відео. Відтак домовлятися про штрафи, якщо дитина не виконає умову, яку сама собі поставила. Це може бути якась активність".

Психологиня рекомендує дотримуватися правил усій сім'ї, а ще написати графік дня і прикріпити на видному місці.

Своїми "золотими правилами" розпорядку дня діляться й школярі.

"Можна починати спочатку не з великого, а чогось малого. Під час навчання робити перерви, йти на прогулянку, - каже учень комп’ютерної школи Захар Щипка.

Школяр Андрій Галіпчак підтримує.

"Якщо в тебе там, навіть, раз, щось не вийшло, все одно йди до своєї мети!"

Учні уже відчули користь розпорядку дня на карантині. Кажуть, вдається зробити більше справ, ніж зазвичай. Дехто обмежив користування гаджетами, відчувають, що покращився зір. А головне - такі навички допомагають відчувати себе впевненішим та знадобляться у майбутньому.


Читайте також:

В Івано-Франківську реалізовують проєкт "Драма-діти-терапія" (ВІДЕО)

У калуській школі облаштували сенсорну кімнату (ФОТО)

Прикарпатських школярів навчають розрізняти фейки та критично сприймати інформацію

МОН: Тривалість навчального заняття під час дистанційного формату залишається незмінною


01.03.2021 766
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6854 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455