Асистентка кафедри патофізіології Івано-Франківського національного медичного університету Богдана Доскалюк здобула перше місце у конкурсі молодих вчених у рамках VIII Національного конгресу ревматологів.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на інформацію пресслужби Івано-Франківського національного медичного університету.
Як повідомили в Університеті, конгрес ревматологів відбувається в Україні що чотири роки. Цьогоріч він відбувся наприкінці жовтня. Участь у конкурсі молодих вчених взяли науковці з Києва, Вінниці, Харкова, Івано-Франківська.
Богдана Доскалюк представила доповідь на тему «Модель експериментальної індукції системної склеродермії: фокус на ремоделювання респіраторного відділу легень».
«Ця робота є частиною моєї дисертації на здобуття звання доктора філософії. Вона про патогенетичні особливості перебігу системної склеродермії і є на стику теоретичної і практичної медицини, — розповідає науковиця. — На конференції я представляла модель корекції системної склеродермії, яку ми розробили з моїм науковим керівником професором Любомиром Мирославовичем Зайцем.
Вона трішки відрізняється від тієї, яка вже існує, це наша своєрідна новинка. Також нас консультує професор Роман Іванович Яцишин, бо він спеціаліст з ревматичних захворюваннях і зокрема системній склеродермії».
Вчена працює над дослідженням вже понад два з половиною роки. За допомогою експериментальних тварин (щурів) вона намагається відтворити в організмі зміни, які характерні для системної склеродермії.
«Системна склеродермія є надзвичайно рідкісною серед людей, це так зване орфанне захворювання. Хвороба як правило вражає шкірні покриви і внутрішні органи, особливо легені, — розповідає Богдана Доскалюк. — Для людей особливо важким є ураження легень, адже це сильно знижує якість життя і впливає на виживання людини навіть в короткій перспективі.
Пацієнт потребує стаціонарного лікування, перебіг захворювання постійно прогресує, і, на жаль, наразі немає чітко визначеної тактики ведення такого пацієнта. Крім того, медицина не виявила єдиного чіткого фактора, який призводить до цього захворювання».
Науковиця відзначила високий рівень учасників конкурсу. Більшість з них презентували елементи своїх кандидатських дисертацій.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
"Інноватика в сучасній освіті": Івано-Франківський медичний університет отримав престижні відзнаки
Студенти Прикарпатського університету отримуватимуть стипендії від Благодійного фонду "Повір у себе"