Замість пластику – екоторбинки. Всеукраїнський проєкт «Мішечок» стартував серед навчальних закладів. Його учасники мають пошити найбільшу кількість екомішечків. Для користування в повсякденному житті.
В ліцеї №1 його вихованці своїми руками створили вже три сотні торбинок. Задля цього використовували різноманітні матеріали, пише Фіртка.
Діти охоче і завзято зголосилися до конкурсу. В хід пішли фантазія, креативність та творчість. Третьокласниця Марта Нагорняк для пошиття екоторбинки використала татову футболку та різнокольорові нитки. А от ручки взяла від зношеної маминої сумки. На все про все – 1,5 години – і ліцеїстка вихваляється своїм витвором. З ним вже навіть ходила на закупи.
Екоторбинки учнів – найрізноманітніші. Зі смайликами, сердечками, Мікі Маусом. У вигляді кошиків та тварин. Учениця Марта Галабудник не лише творчо підійшла до конкурсу, а й свідомо. Розповідає, проблема засмічення довкілля пластиком її дуже хвилює.
Учасники конкурсу не лише шиють, а й декорують свої витвори безпосередньо в навчальному закладі. Задля цього використовують декоративні квіти, метелики та деревця.
Екоконкурс об'єднав учнів молодших та старших класів. Серед учасників не лише дівчата, а й хлопці. Є такі, котрі пошили по декілька торбинок. Ростислав Захарія показує 7 власних витворів. Каже, кожна – на різні потреби. Для перезмінки, продуктів, і одна особлива цінна – для мами.
Конкурс “Мішечок” має індивідуальні та колективні номінації. Головний подарунок – принтер для сублімаційного друку. Його отримає школа, учні якої пошиють найбільшу кількість мішечків. Переможців оголосять за два тижні.
Організатори наголошують, середній час використання одного пакета — 25 хвилин. Розкладається він від 100 до 500 років залежно від типу. Середньостатистичний українець використовує близько 500 пакетів за рік.
Більше у сюжеті ТРК "ВЕЖА":
Читайте також:
В Івано-Франківську з вживаного пластику виготовлятимуть лавочки для міста (ВІДЕО)