Іван Стратієнко – комендант калуського наметового містечка на Майдані, активний учасник Революції гідності, організатор координаційного центру допомоги учасникам АТО.
Був волонтером, а потім подався на фронт, де 15 місяців воював у складі 72-ї механізованої бригади – був командиром відділення реактивного дивізіону. У квітні 2016-го повернувся додому і майже одразу пірнув у роботу – очолив сектор культури у Верхнянській ОТГ, до якої входять 12 сіл.
Зараз Верхнянська об’єднана територіальна громада – одна з найуспішніших громад не тільки Прикарпаття, а й всієї України. Аби зробити громаду ще успішнішою Іван Стратієнко вирішив балотуватись на посаду голови Верхнянської об’єднаної територіальної громади від політичної команди «ЗА МАЙБУТНЄ».
Розкажіть, чому команда «За майбутнє»?
У команді «ЗА МАЙБУТНЄ» зібрались порядні люди, які готові до розбудови нашої громади, для комфортних доріг, для комфортного життя населення. Це однодумці, люди слова, вони завжди готові прийти на допомогу.
Навіть в успішної громади є проблеми, які потребують першочергового вирішення?
Так, звісно. Найбільшою проблемою нашої громади є дороги, яких у нас 51 кілометр. Попри чималі здобутки ОТГ люди нарікають на їх катастрофічний стан. Відколи я на посаді, нам постійно обіцяють відремонтувати дороги, але нічого не робиться. Виділяють мізер, якого не вистачає навіть на поточний ремонт. Цю ситуацію потрібно змінювати. Треба аби гроші не йшли в Київ, а залишалися на місцях і використовувались на потреби громади.
Якими здобутками можете похвалитись за час роботи?
Я прийшов на посаду, де не було нічогісінько. Почали з елементарних дрібниць. Скажімо, кожен будинок культури у селі повинен мати санвузол. Маленьких діточок, які брали участь у художній самодіяльності, мусили водити в туалет надворі, навіть взимку, коли сніг до колін. Опалення теж ніде не було. Як я можу вимагати з працівників культури якихось результатів, коли в приміщенні зуб на зуб не попадає? На посаді керівника відділу культури я сформував команду молодих, ідейних та ініціативних патріотів. Разом з ними постійно готуємо проєкти для розвитку громади. Зробили практично з нуля школу мистецтв, яку зможуть відвідувати дітки з усіх сіл нашої громади.
При сільраді створили центр соціальних служб для молоді, територіальний центр допомоги самотнім громадянам, центр надання адміністративних послуг і комунальне підприємство "Верхнянський господар".
Які перспективи розвитку Верхнянської ОТГ?
Всі зараз нарікають, мовляв, нема перспективи. Та треба закотити рукави і гайда до роботи. Приміром, на території ОТГ у селі Збора хочемо збудувати сонячну електростанцію. Для її будівництва вже знайшли інвестора. Нова СЕС створить додаткові робочі місця та забезпечить додаткові відрахування у сільський бюджет. Але все впирається в дороги. Не буде доріг – не буде розвитку. Тому, головне наше завдання – це зробити усіх селах громади дороги європейського зразка, які прослужать не одне десятиліття.
З чим йдете до виборця?
Інфраструктура, культура, освіта, позашкільне навчання, спорт – це все потрібно розвивати. Бо воно формує націю, а якщо є нація, тоді є і армія, і економіка.
Йду на голову Верхнянської ОТГ з командою «ЗА МАЙБУТНЄ», щоб зробити комфортне життя для жителів громади. І, заручившись вірою та підтримкою мешканців, я робитиму усе можливе, аби громада міцнішала й щороку підіймалася на новий рівень розвитку.
Партнерський матеріал