Згідно з даними Центру зайнятості, безробітних осіб у період карантину стало більше.
На даний час додаткових підстав, які б давали роботодавцю право розірвати із працівником трудовий договір, через карантин не існує. Підстави для звільнення чітко визначені Кодексом законів про працю в Україні.
"Якщо роботодавець пропонує написати заяву про звільнення за власним бажанням або за згодою сторін, але у Вас такого бажання немає, то заяву писати не варто. Адже ці заяви не підлягають оскарженню і захистити свої права буде дуже складно. Незалежно від введення карантину, примушування працівника до звільнення є незаконним," - наголошує адвокат Василь Масюк.
Працівник, який звільнився за власним бажанням не може отримувати допомогу по безробіттю перші три місяці, з моменту реєстрації у центрі зайнятості. Але на період карантину статус безробітного надається особам з першого дня їх реєстрації у центрі зайнятості, виплати по безробіттю призначаються також з першого дня. Особисто відвідувати центр зайнятості не потрібно, достатньо підтвердити статус безробітного за допомогою будь-якого засобу зв’язку.
Юристи наголошують, що незаконне звільнення працівника можна оскаржити у судовому порядку. А також, вимагати виплати заробітної плати за час «вимушеного прогулу» та відшкодування моральної шкоди у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормального життєвого існування, та якщо це вимагає від нього додаткових зусиль для організації життя.
Важливо! Звернутись до суду необхідно впродовж місяця після звільнення з роботи.
Адвокат, канд.юрид.наук Василь Васильович Масюк
Івано-Франківськ, вул. Василіянок, 15 А
тел. 096-123-06-71
https://advokativ.net/advokat/ivano-frankivsk
Партнерський матеріал