У світі Україну знають не тільки як Батьківщину футболіста Андрія Шевченка, братів Кличків та зону бойових дій. Крім спортивних талантів і корумпованих політиків, в нашій країні є безліч IT-підприємців, які в різний час заснували відомі в усьому світі IT-компанії.
Прибуток цих компаній вимірюється мільйонами доларів, а їх послугами користуються мільйони людей по всьому світу. Звичайно, всі знають про Looksery, Petсub та Ajax Systems. А ми пропонуємо вашій увазі також останні здобутки ІТ галузі в Україні, про які ще мало кому відомо.
Винахідником у галузі інновацій можна стати не тільки у дорослому віці. Сучасність диктує щоразу нові й нові вимоги до людства. Порівнюючи можливості людини юного віку хоча би 5 років тому і сьогодні, – бачимо колосальну відмінність. І це прекрасно доводять нам студенти Вінницького університету.
П'ять проектів з десяти на Всеукраїнському конкурсі інноваційних стартапів проектів студентів ІТ-напрямів «ІТ-Евріка! Україна-2016» (який проводиться за підтримки Темпус-проекту «Національна освітня інфраструктура удосконалення інноваційної та підприємницької діяльності ІТ-студентів» (NEFESIE)), належать студентам ІТ досягнення в Україні.
з Вінницького національного технічного університету. Загалом на конкурс подали понад 230 проектів, оформлених англійською мовою.
Це свідчить про високий рівень підготовки кадрів майбутніх провідних ІТ-спеціалістів України.
А про сучасних ІТ-спеціалістів, які працюють над удосконаленням цієї галузі в Україні, годі й казати.
Сьогодні ми можемо похвалитися розробкою української компанії «Ciklum», яка перемогла на дводенному міжнародному змаганні Cities Hackathon at Internet of Things World 2016 у Каліфорнії.
Українці винайшли інноваційну систему надання першої допомоги постраждалим від серцевого нападу.
Винахід українців – це вдосконалений автономний дефібрилятор для надання невідкладної допомоги постраждалим від серцевого нападу. Він здатний давати голосові підказки. Після першого розряду пристрій автоматично розсилає сповіщення у найближчі клініки і швидкі допомоги. Разом з цим передається важлива інформація: точний час, геолокація та онлайн-трансляція відео з найближчих камер спостереження, а також кардіограма потерпілого.
Поки автомобіль швидкої допомоги їде до пацієнта, система уточнює інформацію про потерпілого (вік, стать та інше) і передає відповіді лікарям. У результаті лікарі, що прибувають на місце, вже мають досить багато інформації про пацієнта.
Ось такими впевненими кроками Україна наближається до європейського рівня та пропонує Європі свій спектр послуг. Ми можемо із впевненістю говорити, що майбутнє держави у галузі ІТ нам забезпечено.