Історичний законопроєкт: сенат Аргентини схвалив легалізацію абортів

Правозахисники біля Конгресу в Буенос-Айресі святкують перемогу після того, як Сенат схвалив законопроєкт, який легалізує аборти.

Сьогодні, 30 грудня, Сенат Аргентини ухвалив законопроєкт про легалізацію абортів в ході історичного голосування, яке визнано головною перемогою прихильників прав на аборти в країні, де є багато християн-католиків.

Сенат проголосував за 38-29, щоб надати мільйонам жінок законне право відповідно до нового закону, підтриманого президентом Альберто Фернандесом.

Великі натовпи борців за аборти зібралися біля Палацу Аргентинського національного конгресу, щоб очікувати результатів, які мали оприлюднити вранці після нічних дебатів.

Прихильники законопроєкту зустріли цю новину гучними вітаннями - а в деяких випадках і сльозами радості. Габріела Джакомеллі, дві сестри якої робили незаконні аборти, назвала сцену "дуже емоційною".

"Ми б'ємося роками", - сказав Джакомеллі. "Зараз я бачу молодих людей, хоча я сподіваюся, що їм ніколи не доведеться переривати вагітність, але якщо вони це зроблять зараз, вони можуть зробити це безпечно".

Активісти захисту абортів святкують після того, як Сенат у середу вранці схвалив законопроєкт про легалізацію абортів поза Конгресом у Буенос-Айресі.


Маріела Бельські, виконавчий директор Amnesty International Аргентина та посол всесвітнього руху за права жінок, сказала: "Сьогодні Аргентина зробила символічний крок вперед у захисті прав жінок, дівчат та людей з репродуктивною здатністю".

Закон дозволить легалізувати аборти у всіх випадках до 14 тижнів вагітності. Аборти в Аргентині, третій за чисельністю населення країні Південної Америки, в даний час дозволено лише тоді, коли вагітність настає внаслідок зґвалтування або загрожує життю чи здоров’ю жінки. За всіх інших обставин аборт є незаконним і карається тюремним ув’язненням на строк до 15 років. Прихильники абортів сподіваються, що рішення Аргентини стимулюватиме подібні рухи в інших державах Латинської Америки, що мають більшість католиків.

Закон дозволить легалізувати аборти у всіх випадках до 14 тижнів вагітності. Аборти в Аргентині, третій за чисельністю населення країні Південної Америки, в даний час дозволено лише тоді, коли вагітність настає внаслідок зґвалтування або загрожує життю чи здоров’ю жінки.

За всіх інших обставин аборт є незаконним і карається тюремним ув’язненням на строк до 15 років. Прихильники абортів сподіваються, що рішення Аргентини спричинить подібні рухи в інших державах Латинської Америки, що мають більшість католиків.

Бельськи заявила, що цей крок надсилає "сильний сигнал надії на весь континент - що ми можемо змінити курс проти криміналізації абортів та проти підпільних абортів, які становлять серйозну загрозу для здоров'я та життя мільйонів людей. І закон прийнятий сьогодні Конгресом Аргентини, і все завдяки величезним зусиллям жіночого руху для досягнення цього, що є натхненням для решти світу".

За даними Центру репродуктивних прав, у Латинській Америці та регіоні Карибського басейну лише Куба, Уругвай, Французька Гвіана та Гаяна дозволяють робити аборти.

У Мехіко та мексиканському штаті Оахака аборти також доступні за запитом, але суворо обмежені на всій території Мексики.

На противагу цьому, Сальвадор, Домініканська Республіка, Гаїті, Гондурас, Нікарагуа та Суринам забороняють аборти майже за будь-яких обставин.

Колумбія, Коста-Ріка, Гватемала та Панама дозволяють робити аборти лише для того, щоб зберегти здоров’я жінки або допомогти їй врятувати життя.

Хоча аборти залишаються в основному обмеженими або незаконними в усьому регіоні, приблизно 5,4 мільйона абортів здійснено в Латинській Америці та Карибському басейні між 2015 і 2019 роками, згідно з даними Інституту Гуттмахера.

Дослідження показало, що випадки випадкової вагітності найвищі в країнах, які обмежують доступ до абортів, і найнижчі в країнах, де аборти є легальними. 

Активістка після того, як Сенат проголосував за законопроєкт про легалізацію абортів у середу.


"Проблемні номери"

Аборти в Аргентині вже давно є проблемою, яка розділяє, і голосування активізувало активістів з обох сторін дискусії.

Прихильники абортів носили зелені хустки, який завдяки цьому став відомий як зелена хвиля.

Активісти боротьби з абортами, одягнені у синій колір - колір руху "рятуй обидва життя" та національного прапора.

Активістка боротьби з абортами студентка Агостіна Лопес (20 років), яка протестувала проти законопроєкту у вівторок, заявила CNN напередодні голосування, що це означає "повну втрату таких цінностей, як повага до життя і до жінок".

"Без права на життя жодне з інших прав не має сенсу", - сказав Лопес, додавши, що якщо закон приймуть, це дасть "помилкове уявлення про те, що вбивство невинних немовлят вже не є серйозною справою".

Люсія Ріковері, активістка, яка займається волонтерством у молодіжному русі за боротьбу з абортами "Frente Joven", заявила в середу CNN, що "сьогодні в країні траур" і що результат "явно свідчить про провал аргентинської політики".

"Аргентина завжди була країною, наповненою життям, країною сім'ї та солідарності", - сказала вона, додавши: "Сенатори явно не представляли людей, яких вони мали представляти. Вони не представляли аргентинський народ".

Активісти за захист абортів (зліва) та активісти проти абортів (справа) у вівторок зібралися біля конгресу Аргентини в столиці Буенос-Айрес, коли депутати обговорювали законопроєкт, який легалізував аборти.


Це голосування не вперше виходить на розгляд Сенату. У 2018 році, під час консервативної адміністрації колишнього президента Маурісіо Макрі, спроба легалізувати аборти в Аргентині пройшла нижню палату, але зазнала поразки в Сенаті.

Бренда Остін, одна з чотирьох конгресменів, яка представила законопроєкт 2018 року, заявила, що отримала новини в середу з "великими емоціями", додавши, що рішення є "історичним боргом, який наша демократія зобов'язана правам жінок".

В останні місяці рух за права на аборти отримав значний поштовх завдяки підтримці президента Фернандеса, який прийшов до влади в грудні минулого року.

У записаному зверненні незадовго до інавгурації Фернандес пообіцяв "покласти край криміналізації абортів".

Одягнувши зелену хустинку - символ руху за аборти - Фернандес заявив, що криміналізація процедури несправедливо карає "вразливих і бідних жінок", додавши, що вони були "найбільшими жертвами" правової системи Аргентини.

"Криміналізація абортів не мала ніякої користі", - сказав він, зазначивши, що "це дозволило здійснювати аборти підпільно лише в тривожній кількості".

Фернандес заявив, що з 1983 року від незаконних абортів померло понад 3000 людей. Офіційних даних про те, скільки незаконних абортів відбувається в Аргентині, не існує, але за підрахунками Міністерства охорони здоров'я щорічно проводиться від 371 965 до 522 000 процедур.

Згідно з повідомленням HRW, майже 40 000 жінок та дітей в Аргентині були госпіталізовані у 2016 році внаслідок небезпечних, підпільних абортів або викиднів.

 
 
 

 

  за матеріалами CNN


30.12.2020 587
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455