Історія бійця АТО, який втративши під час обстрілів руку, плекає надію повернутися до побратимів на передову

 

/data/blog/105019/ee2e2358d4558ebc37828ea7c3b05cd1.jpg

 

Володимиру 33 роки. Він виховує 7-річного сина-патріота та мріє побачити свою державу вільну і без війни. Воєнний конфлікт на Донбасі докорінно змінив життя прикарпатця.

 

Чоловік народився і живе у Коломиї. Ніколи не був байдужим до життя своєї країни. Активно відслідковував перебіг подій. Коли почався Майдан, зрозумів, що йому не місце сидіти вдома, потрібно негайно їхати до столиці. І практично з перших днів Володимир брав участь в усіх подіях, що точилися у серці Києва.

 

Служба добровольця у гарячих точках

Вистоявши до кінця, він не опускав рук. Адже, коли розпочалася АТО, він вирішив їхати на фронт добровольцем. Служив на Донбасі у складі добровольчого батальйону «Чорна сотня».

Спочатку захищали землі від окупанта у Слов’янську, а потім у Станиці-Луганській.

«Коли розпочалося перемир’я, ми зрозуміли, що воно діє тільки на словах, адже обстріли з ворогуючої сторони не припинялися, - розповідає Володимир Піварчук. – Це був березень. Ми служили у Слов’янську. Тоді нам довелося пережити дуже сильні обстріли. Добре, що хоча б живі залишились. Бо тоді думав, що то вже кінець».

 

/data/blog/105019/e31ebae003b9d8bb49bffcc62d629fe3.jpg

 

Як російська пропаганда налаштовує людей проти українських бійців

Додавали психологічного тиску і настрої тамтешнього населення. Боєць каже, що з російської сторони діє сильна пропаганда, яка змушує людей досить недоречно думати про українських солдатів.

«96% населення були настроєні проти нас, українських військових, коли ми приїхали у січні до Станиці-Луганської, - згадує боєць Володимир. – Дехто кричав нам: «Чому ви сюди приїхали?» Були й такі, що навіть проклинали: «Чтобы ты пулю поймал». Але з часом настрої людей почали змінюватися. Ми зі свого боку показували, що прийшли сюди не воювати, а захищати, що по нас стріляють, а не ми – по них, і ми не їмо людей, як про це говорить російські ЗМІ. Відрадно, що усвідомлення все ж приходило до людей».

 

Проблем з харчуванням та бронежилетами не було

«Щодо харчування на фронті, то з цим проблем не було», - каже коломиянин. Бійці не були жодного разу голодними. Їли до схочу. Але б не були ситі, якби не волонтерська підтримка. Адже завдяки їм свіжа й смачна їда завжди була присутня на передовій.

Те ж саме стосується і вбрання солдатів. Одяг, бронежилети, каски – все це купували волонтери.

«Наш командир Тарас Мацюк співпрацював з волонтерами, активно шукав їх, щоб наші бійці по можливості мали все необхідне, - каже боєць Піварчук. – Не було такого, щоб у нас чогось не було з харчування. Також велика дяка небайдужим людям, які жертвували свої кошти на купівлю необхідних речей для нас, військових, таких як бронежилети й каски. Це для нас було дуже важливо».

 

/data/blog/105019/91f68518f9b0b44dde123ea7accf936e.jpg

 

13 липня 2015 року – ця дата стала страшним днем для Володимира. Тоді він з побратимами покидали Станицю-Луганську. На шляху вони попали під обстріл російських бойовиків. Неочікуваний постріл з великокаліберного кулемету влучив у Володимира і йому вмить відірвало руку. Чоловік, згадуючи, щоразу радіє, що хоч живим залишився.

 

«Отримавши поранення, мені надали першу медичну допомогу в Артемівську, - з важкістю пригадує ті події коломиянин. – Звідти на вертольоті мене доправили у Харківський госпіталь. І вже до Києва відвезли мене побратими. Проходив лікування у Львівському госпіталі. Туди приїхав мій син. Я був дуже щасливий його побачити, тим паче, моя теща казала, що він весь час плакав, коли дізнався про моє поранення».

 

7-річний Іван прийшов на інтерв’ю разом з батьком. Хоч трохи соромився, але все ж розповів про свої хвилювання. «Я дуже сильно люблю тата. І хвилююся за його здоров’я. Дуже хочу, щоб йому нарешті поставили протез», - каже син бійця Іван Піварчук.

 

Наразі побратими коломиянина збирають кошти на протез Володимира. «Ми докладаємо усіх зусиль, щоб допомогти Володимиру, - зазначив голова ГО «Золоті Леви Чорної Сотні» Іван Григорів. – Важливо, щоб він відчував себе повноцінним. Я з ним познайомився на Майдані. І звідти ми разом поїхали добровольцями на фронт. З упевненістю можу сказати, що довіряю йому, як собі. Він – дуже надійна людина».

 

Після приїзду з АТО Володимиру запропонували очолити Федерацію з дзюдо та самбо Коломийщини. Окрім цього, чоловік активно веде волонтерську діяльність і разом з небайдужими людьми далі їздить на Схід, щоб відвозити бійцям продукти харчування і необхідні речі. Найцікавіше те, що своїм побратимам Володимир Піварчук каже, що після протезування він хоче з ними знову їхати в зону АТО, щоб завершити боротьбу за Україну.

 

Олена Козаченко


23.04.2016 Олена Козаченко 1293 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466