Одній з базових технологій інтернету World Wide Web ("всесвітня павутина") виповнилося 25 років, повідомляється на сайті організації WorldWideWeb.
Дванадцятого листопада 1990 року учений із ЦЕРН Тім Бернерс-Лі представив науковому інституту "гіпертекстовий проект" World Wide Web, за допомогою якого з'явилася можливість обмінюватися інформацією між співробітниками організації, використовуючи механізм гіперпосилань в документах.
Перший браузер (спочатку носив ім'я WorldWideWeb, пізніше був перейменований в Nexus) працював навіть на найдешевших комп'ютерах. Принципи, закладені 25 років тому, зазнали деяких змін. Наприклад, раніше користувачі могли редагувати і змінювати контент вихідних веб-сторінок.
Перше програмне забезпечення для інтернету Бернерс-Лі розробив на комп'ютері NeXT, який виготовлявся з 1988 до 1990 року однойменною компанією, заснованою Стівом Джобсом. Незважаючи на те, що цей персональний комп'ютер багато в чому випередив свій час, комерційного успіху він не досяг через високу вартість - 6,5 тис. доларів.
Коли Джобс повернувся в Apple, американська компанія купила і його компанію NeXT.
За підсумками 2014 року у світі налічується 2,8 млрд інтернет-користувачів, що становить 39% населення планети. У 1995 році цей показник оцінювався в 35 млн чоловік (0,6%).
Примітно, що торік високу частку проникнення інтернету зайняла Азія з 28%. Слідом йдуть США (19%), решта країн (21%) і Європа (10%). При цьому в середині 1990-х років у США був 61%.
Раніше повідомлялося про те, що Фейсбук зобов'язали припинити стеження за жителями ЄС.
Корреспондент.net