Дивовижна країна Індія. Вона деколи просто зачаровує незліченною кількістю пам'ятників своєї давньої культури. Про існування багатьох з них середньостатистичний житель Західного світу навіть не підозрює. Однією з таких маловідомих пам'яток є грандіозний храмовий комплекс Еллори...
Комплекс розташований в штаті Махараштра і складається з 34 печерних храмів, що створювалися протягом VII-IX століть. Дванадцять з них є буддійськими, два - джайнскими, а решта - індуїстськими. До індуїстської частини ансамблю відноситься величезний скельний храм Кайласанатха.
Виникнення печерних храмів Еллори відноситься до епохи держави династії Раштракутів, що в VIII столітті об'єднали під своєю владою західні території Індії та створили тут величезну держава того часу, яку можна було поставити поряд з Візантією та Арабським халіфатом.
Близько 750 року вони почали в своїх землях грандіозне будівництво, що призвело до створення в Еллорі абсолютно самобутнього пам'ятника, де головну роль стала грати кам'яна скульптура. Печерні зали Еллори значно відрізняються від усіх створених в інших частинах світу своїми розмірами і більш складним планом, пише Вебочка.