Ілона Федорко: Ніколи не потрібно зупинятись. Що класно зараз, завтра уже може бути зовсім не крутим

 

 

 

Ілона Федорко – танцюристка із села Вістова Калуського району. Студентка юридичного коледжу, скромна, але при тому дуже талановита дівчина. У свої 18 років вона уже чемпіонка світу із сучасного танцю та викладачка школи Влада Ями. Проте, цим не козиряє, навпаки переконує, що  не перестає самовдосконалюватись та рости.

 

Отож, у розмові з Ілоною про: захоплення танцями, минулі та майбутні  проекти, а також звичайні будні зіркової дівчини, пише Станіславське ТБ.

 

Ілоно, що для тебе означає танець? І від кого перейняла цей дар?

Танець для мене це насамперед те, що я відчуваю, що є в середині. Коли це неможливо сказати словами, можна висловити рухами, емоціями і таким чином донести певну історію до людей. У моїй сім’ї танцюристів немає. Колись бабуся хотіла танцювати, але не мала можливості, тому всі дружньо втілили цю мрію у мені. Моя ж любов до танцю виникла самостійно, ще в трирічному віці. Вона проявилась через надмірну жвавість. Займаючись в Калуському ансамблі «Фламінго» проявляла себе в естрадно-спортивному стилі, зараз розвиваюся і вивчаю різні танцювальні напрямки у Франківській школі Влада Ями.

Чи пам’ятаєш свою першу сцену?

Концерт в Калуші у Палаці культури «Юність». Маленькі «ангелята» були настільки розгубленими, що навіть не до кінця розуміли що з ними діється ( сміється – Авт.) .

Які емоції переповняли тебе коли їхала на Чемпіонат світу? Чи могла передбачити свою перемогу?

Не потрібно себе зразу налаштовувати на перемогу. Адже кожен, хто потрапляє на чемпіонат світу достойний її, адже є переможцем у своїй країні. Спочатку був відбір на чемпіонаті України. Вперше коли я їхала на світовий чемпіонат в Італію, то не проходила відбору, тому що мене помітив директор асоціації на іншому конкурсі. Ті емоції які я відчула там, хотілось би відчувати ще і ще.

У скільки років і за яких обставин стала викладачем? І чи є перспектива учням перевершити свого вчителя?

Уже третій рік я працюю в ролі хореографа, ставлю постановки і тепер уже мої учні їздять на чемпіонат. В такі миті переживаєш ще більше, адже хвилюєшся не тільки за себе, а й своїх підопічних. Щодо занять, то їх я проводжу тричі на тиждень. Мої учениці – мої однолітки, тому мені легко з ними знаходити спільну мову. Вони неодноразово вигравали різні конкурси, в тому числі і Чемпіонат України, були фіналістами Чемпіонату світу. І якщо вони мене перевершать, я не ображусь.

Нещодавно, ти брала участь у телепроекті «Танцюють всі». Проте, на жаль, у двадцятку не потрапили. Чого не вистачило?

Це безцінний досвід. Те що ми бачимо по телевізорі маленький клаптик, того що є за кулісами. На таких сценах, серед однодумців, почуваєшся у своїй тарілці. Я б хотіла спробувати себе знову, бо бути глядачем одне, а виступати серед своїх інше. Щодня живу ідеєю бути там: ще раз відчути сцену, пропустити повз себе ще кілька танців. Спочатку поразку було важко сприйняти. Судді сказали, що потрібно в собі шукати більше особистість. Я над цим працюю. Після проекту моє відношення до танцю набуло ще більшого сенсу.

У тебе кожного разу інший образ. Хто створює для тебе ці шедеври, які доповнюють твою постановку?

Ти чуєш музику, ставиш хореографію і бачиш костюм. Закриваєш очі і бачиш. Ще не було такого, щоб не могла придумати костюм. Прокидаєшся і записуєш ідеї. Ідеї черпаю на занятті, в автобусі.

Чи пригадуєш якісь курйозні випадки під час виступів?

Чогось трагічно, на щастя у мене не було, а от комічне траплялося. Бувало забувала, губила костюми. Плакала, бо не так заплели, проте не сцені вигляду не подала. Буває танцюєш і забуваєш половину номера, проте ніхто цього не помічає, адже ти не припиняєш рухатися.  Єдине чого не можу зробити – це вимушено танцювати. Коли не подобається танець – я його не робитиму.

Чого прагнеш бачити від глядача, коли працюєш на сцені?

Найкраща подяка глядача – його емоційна віддача. Коли кам’яні обличчя за 5 хвилин тануть – значить ти достукалась до людських сердець.

Ілоно, зараз ти студент юридичного вишу. Чому саме право, а як же танці?

Завжди хотіла мати ще додатково освіту. Юрист – мені подобається, але попри те я реалізовуюсь в танцях. Навчання забирає багато часу, проте стараюся поєднувати ці дві речі.

 
 


11.11.2015 1076 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6878 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466