Ігор Юрченко: На той момент вдалось зібрати боєздатну команду, п'ятеро гравців якої одягали футболку Національної збірної команди України

Цього тижня виповнилось 25 років з часу,  коли франківське «Прикарпаття» здобуло найвагомішу свою  звитягу  у  новітній історії українського футболу, виборовши звання чемпіона України  з футболу серед команд першої ліги та здобувши путівку до вищої ліги вітчизняного футболу.


З цієї нагоди, «Фіртка» поспілкувалась з одним із творців  тієї команди, на той момент граючим тренером ФК «Прикарпаття» сезону 1993/1994років -   Ігорем Юрченком.

Ігор Миколайович, пройшло вже чверть століття, із моменту перемоги команди «Прикарпаття» у першості України, які навіюються  найбільше пам'ятні моменти.

Навіть не віриться, що пройшло стільки часу. Здаються це було зовсім не давно.

Відзначу,  приємно згадувати,  що   мені вдалось  особисто прикластись до створення тієї самобутньої команди рідного міста, яка змогла  стати на той момент  найсильнішою у першій лізі та повернути місту  участь її  команди у вищій лізі українського футболу, в якому вона виступала в 1992 році.

Як все починалось?

Як відомо, за «Прикарпаття» я зіграв в останнє в 1990 році.  В наступних роках  я грав у Чехії,  за команду  із Брно – «Бобі», що попередньо носила  назву   «Збройовка».

По завершенню сезону 1992/1993р. керівництвом чеського клубу було продовжено зі мною контракт ще на один сезон.  Саме в цей час до мене зателефонував Анатолій Ревуцький, президент ФК «Прикарпаття».  Він запропонував повернутись до івано-Франківська, у рідну для мене команду.

Основним лейтмотивом запрошення  від  Анатолія Миколайовича  було те, що в Івано-Франківську хочуть створити нову  боєздатну команду, яка би змогла не тільки реально поборотись, але й  здобути одну із путівок до вищої ліги українського футболу в наступному сезоні.  

На початку переговорів мені пропонувалось долучитись до лав команди в якості гравця, але в наступному керівництво клубу, Анатолій Ревуцький та Іван Слюсар, запропонували мені спробувати себе і в якості головного тренера команди, поєднуючи одночасно функції гравця та тренера.

Така пропозиція видалась мені слушною, оскільки це був певний виклик для мене. Після недовгих  роздумів, я прийняв пропозицію керівництва клубу та повернувся до Івано-Франківська.

Також не можу не відзначити, що вдячний керівництву чеського клубу, який фактично не заперечував проти мого повернення на Батьківщину.

З чого почали роботу в Івано-Франківську, після повернення із Чехіі?

Чесно, на той момент в мене було мало інформації про команду. Граючи у Чехії,  про її виступи  інформації  майже не було.  Тоді  були  інші часи, не те що наразі в епоху всесвітньої «павутини».

Але найголовніше, що хочу відзначити, це повна довіра  мені керівництва клубу та надзвичайна їх допомога  у формуванні команди.

В мене, мабуть, назавжди залишиться у пам'яті футбольна команда «Прикарпаття», зразка 1987 році, коли в Івано-Франківську вдалось створити справжній футбольний колектив, який міг вирішити будь-яке завдання.  

Нажаль, не за спортивним принципом, в той час,  Івано-Франківську  не дали стати чемпіоном УРСР, а з ним повернути  місту першу союзну лігу, в якій мені доводилось грати у футболці івано-франківської команди, дебютувавши в ній  - у сімнадцять років.

 Фактично аварійний стан стадіону «Кристал», якому на той час вже було понад тридцять років, який  за той час не разу не реконструювався,  не дозволив  повторити успіх славетної  команди «Спартак» в 1972р році.

Вважаю, що в тому році була найсильніша команда в Івано-Франківську, в якій мені доводилось грати (примітка – за свою футбольну кар'єру ігор Юрченко за головну команду Івано-Франківська провів 11 сезонів).  Однозначно,  в ній тоді вдалось зібрати найкращих вихованців місцевого футболу,  на той час. Це і  досвідченні Ярослав Думанський, Сергій Турянський,  Петро Мельник,  Богдан Дебенко, а також молодь - Микола Юрченко,  Валентин Москвін, Олег Руденський та  багато інші.

 Як відомо,  команда  завжди досягала значних успіхів, коли в її лавах грала більшість талановитих  місцевих вихованців, які здобували та творили історію прикарпатського футболу.

Десь із цією концепцією, формування команди  із  вихованців місцевого футболу, почалось створення фактично нової команди в Івано-Франківську.

 Так  склалось, що на той момент в команді перебували деякі гравці команди зразка 1987р. Це Ярослав Ватаманюк та Ігор Мельничук, В процесі підготовки,  до нового сезону, до  них  приєднались  Сергій Турянський, мій брат – Микола та я.

Також слід відзначити,  що в команді  залишились  Андрій Хомин, Роман Григорчук, Петро Русак, Володимир Головатий, Петро Ковальчук, Роман Русановський, Андрій Романчук, Тагір Фасахов.

В процесі підготовки до сезону  до команди  приєднались  також  Михайло Старостяк, Сергій Пироженко та Ігор Кропивкін.

Збори проводили в селі Павлівка, де на той момент знаходилась клубна база команди.  Проводили  заплановану підготовку до сезону, що включало в себе  дворазові тренування та контрольні матчі.

Вже з часом виявилось, що до  тодішнього складу  команди «Прикарпаття», яке тоді  виступало у першій лізі, нам вдалось залучити футболістів, п'ятеро яких виступали за Національну збірну команду України. Таким показником, мабуть не зможе похвалитись жодний клуб першої української ліги й на сьогодні.

 Як команда розпочала сезон  1993/1994 рр.?

На старті ми здобули дві нічиї. У Києві зіграли у нічию - 1:1, із «Динамо-2», пропустивши м'яча у свої ворота в кінцівці матчі.  Також нічийний результат досягли у Черкасах. При цьому  після першого тайму «горіли - 0:3. По перерві, завдяки влучним ударам  Романа Григорчука (двічі) та Андрія Хомина, вдалось здобути вольову нічию.

З двома очками, в дебюті першості, нас очікували  два домашні  матчі.  Це із сіверськодонецьким  «Хіміком»  та  алчевською «Сталлю», на стадіоні «Електрон».

В першому домашньому матчі ми перемогли «Хімік»  - 4:1, Хет-триком відзначився Сергій Турянський, який в наступному став кращим бомбардиром команди в сезоні.

В наступному матчі, ми  просто «винесли» алчевську «Сталь», яка до приїзду до Івано-Франківська, у своєму активі мали три перемоги у трьох зіграних матчах, беззаперечно будучи на чолі перегонів першості.  Хет-трик Романа Григорчука та дублі Сергія Турянського й Миколи Юрченка, зафіксували на табло «Електрону»,  перемогу - 7:1, на радість численним вболівальникам.

Вважаю, що ці два матчі, фактично стали запорукою початку успішного нашого виступу в сезоні 1993/1994р.  Саме  ці домашні  матчі показали, що ми на правильному шляху, навіть не дивлячись на певні осічки у перших двох стартових  матчах.

Наразі можу сказати, що на результат матчів, зіграних нами на берегах Дніпра, вплинув короткий час підготовки команди до нового сезону, з огляду на невеликий проміжок часу  між  сезонами. 

Продовження далі….

Володимир ОМОМ


05.07.2019 5283 2
Коментарі (2)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466