Ігор Бартків: Ми повинні вірити у себе, бо знайти де і вкрасти – то шлях у прірву

Серед нових людей, які вирішили позмагатися на цих виборах, є Ігор Бартків. Він - віцепрезидент Івано-Франківської торгово-промислової палати і до цього був зовсім непублічною людиною.

Між тим, у свої неповні сорок років Ігор Бартків, окрім хорошої кар’єри, ще має трьох синів, багато подорожує та є запеклим велосипедистом. Саме він поведе команду «Голос» в Івано-Франківську міську раду


Є така думка, що зараз іти у політику престижно і модно? 


Я пішов у політику, бо встидно.

Встидно, що за 30 років держава Україна, за яку боролося не одне покоління у моїй родині, тупцює на місці.

Сумніваюсь, що українська політика аж така престижна. Після відновлення незалежності політика в Україні перетворилася на єдиний соціальний ліфт часто для неуків, які крім красти і брехати більше нічого не вміють.


Це пояснюють панівним становищем олігархату. Мовляв, вони так все організовують?


Це пояснюється небажанням українців брати на себе відповідальність. Олігархат паразитує на цьому.

Якщо українці навчаться любити себе, не будуть захлинатися у заздрощах та несприйнятті інших українців, то їх не зламає жоден ворог.


Людей такими сформувала Система. Виросло ціле покоління, яке бачить, що не треба вчитися, не потрібна наука. Головне - знайти, звідки вкрасти?


Знайти де і вкрасти – то шлях у прірву.

Українцям треба вчитися на позитивах. У нашому місті є приклади успішних проєктів. Треба давати людям можливість розвиватися далі. Нехай ці успішні проєкти заражають побільше молоді, щоби вони хотіли бути схожими на цих успішних, а не на багатих дєрєбанщиків.


Сотні молодих людей на це скажуть, що вони пробували і прогоріли. Як тільки ти рипнешся, то відразу маєш справу з податковою, з іншими державними інституціями, які звикли паразитувати. У людей опускаються руки.


Але ж у інших людей вийшло. Треба змінити мислення у бік позитивів.

Ми нарікаємо на державні інституції, але ніхто не біжить писати скарги на конкретні випадки. Через оцю «мою хату скраю» державна машина і буксує. Порушники законів залишаються непокараними. Люди мусять перевчитися орієнтуватися не на погане і опускати від розпачу руки, а зрозуміти, що ніхто за нас для нас нічого не зробить.


Справа не лише у молоді. У старших поколінь ще сумніший досвід. 


Знову повертаємося до успішних проєктів. Чим їх більше, то більші надходження до бюджету, а це достойніші пенсії. І цього за нас ніхто не зробить. Адже, за теперішню пенсію не можливо, ні прохарчуватися, ні полікуватися. І це йдеться про людей, які мають стаж. Які чесно пропрацювали десятки років. Їх ровесники у Польщі їздять по Європі на екскурсії, а наші пенсіонери у роздумах: придбати хліба чи таблетки?


Економісти кажуть, що особливість України у тому, що у нас не депресія і навіть не стагнація. Ми маємо ручне управління олігархів, які не дають економіці розвиватися, щоби не втрачати контроль


Може бути все, але проти природи не попреш. Я знову про форму мислення. Одних звірів тисячами заганяють до кошар чи корівників і, якими б сильними вони не були, вони там лише слухняно блеють або мекають. До інших звірів навіть страшно підійти, хоч вони і значно менші тих нібито сильних.

З людьми, а вони у харчовому ланцюгу Природи теж своєрідні звірі, можна поводитися так, як вони дозволяють


Припустимо, ви перемагаєте. Які ваші перші кроки?


Будемо ініціювати аудит всіх промислових потужностей міста. Треба припинити закопувати гроші, наприклад, у неякісну плитку, як на міському озері, де ще не закінчилися роботи, а плитка вже порозсипалася.

Потрібні нові садочки для батьків з дошкільнятами. Маємо напрацювання співпраці з іноземними партнерами. Розвиватимемо залучення інвестицій у місцевий бізнес.

читайте також: Ігор Бартків: В Україні є запит на людей, не «зіпсованих політикою», без олігархічного бек-граунду чи бюрократичного досвіду

Потрібні програми підтримки пенсіонерів.

Треба щось робити з медициною. Хто вміє лікувати – нехай стають мільйонерами, хто не вміє – геть з медзакладів. Але знову ж потрібні програми допомоги тим, хто не може оплатити своє лікування. А це повертає нас до початку розмови. Люди повинні вірити у себе і розвивати різну підприємницьку діяльність, яка допоможе наповнити бюджет. 


Ви впевнені, що зможете реалізувати задумане?


Я впевнений, що ми зробимо все можливе, щоби реалізувати задумане. Все залежатиме від рівня підтримки наших пропозицій серед мешканців. Ми хочемо завести до міської ради інший тип політиків. Не тих, які вміють гарно обіцяти чи просто цікаво говорити, а таких, кому хочеться працювати для розвитку свого краю.

 


09.10.2020 15983
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

955
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2832
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3467
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455