Якщо бракує місця: Альтернатива дитсадкам в Івано-Франківську

Вже 27 серпня у дитячих садочках Івано-Франківська розпочнеться звичний навчальний процес. Однак, не всі діти, батьки яких подавали заяви на зарахування цьогоріч потраплять до них.

Франківчанка пані Ольга розповідає Бліц-Інфо цьогоріч планувала віддати дитину до дитячого садка, однак через велику чергу і малу кількість груп вона не пройшла.

«Моя дитина хоче до діток, а місць у зареєстрованому садку немає. Коли я почала шукати приватні дитсадки виявилось, що у моєму районі всі місця також зайняті. Це якась катастрофа», - жаліється мама.

Водночас у департаменті освіти на науки зазначають, що близько 10% дітей з першого вересня не потраплять до дитсадочків через брак місць. Однак у міській раді створили спеціальну комісію, на яку батьки можуть подавати заяви на зарахування дітей, якщо мають на це першочергове право – це батьки, які працюють в освітніх закладах міста, учасники АТО, чи ті, що мають інші пільги.

До слова, у місті вже декілька років активно займаються будівництвом нових дитсадків. За два з половиною роки в Івано-Франківську відкрили вже шість дитячих садочків. Ще вісім знаходяться у процесі будівництва, а п'ять – у планах мерії.

Якщо чекати не вихід, то дитину можна віддати до приватного закладу, або ж - довірити няні. Кореспондентка Бліц-Інфо проаналізував, скільки в Івано-Франківську вартуватиме найняти няню або ж відправити дитину до приватного дитсадка.

Треба зазначити, альтернативна дошкільна освіта –гаряча тема на різних батьківських форумах в інтернеті. Там діляться відгуками про педагогів, підходом до дітей та розповідають про умови перебування.

Франківка Анастасія наразі шукає няню, яка б інколи сиділа з двома дітками. Жінка зізнається, що знайти людину, яка б двічі на тиждень декілька годин проводила час з її дітьми виявилось складніше, ніж вона думала.

Франківські матусі зауважують, що ціни на послуги няні залежить від її досвіду, віку дитини та повної чи неповної зайнятості. Якщо це молода дівчинка без відповідного чи з мінімальним досвідом роботи, то ціни на послуги будуть 25 – 35 гривень за годину.

Якщо ж няня має своїх дітей, а також педагогічну освіту чи певні розвивальні та творчі навики, то відповідно її послуги будуть дорожчі – від 50 гривень за годину. Водночас за послуги няні, яка працюватиме повний робочий день за місяць прийдеться викласти 7 – 8 тисяч гривень.

Що стосується розвиваючих центрів та приватних дитсадків то вони різняться набором послуг, методиками та підходом до харчування. Так у дитсадках, які працюють всього декілька годин немає організованого харчування. Максимум - дитині розігріють їжу з дому.

До слова, в хороші садки і розвиваючі центри де адекватні "ціна-якість" здебільшого завжди є черги. Популярністю у франківських батьків користуються «Дивограй» на Тролейбусній, «Унікум» на Чорновола, «Академія знань» на Панаса Мирного, «Дім чудес» на Довгій та англомовний садочок «The English School» та інші.

За відвідування англомовного садка до 14 години з вересня прийдеться викласти 2 400. Якщо до 18:00 - 3 000 гривень. Також у цьому дитсадку додатково оплачується харчування 25 гривень (дворазове) та 40 гривень (триразове).

«Ми пропонуємо унікальні методи викладання, англомовне середовище, прогулянки на свіжому повітрі, домашнє харчування. Окрім того у нас є група з інтенсивної підготовки до школи. З дітками працює психолог, логопед, проводяться заняття з хореографії, фортепіано та акторської майстерності», - запевняє адміністраторка Наталія Гуменюк.

Світлина від Англомовний садок повного дня- The English School.

Загалом ціни на перебування дітей у таких центрах розвитку практично однакові. Так, за півдня треба викласти від 2 000 гривень, а за цілий день - 3 000 гривень і вище.

До слова, нещодавно активіст Андрій Черніков проаналізував проект нового Генплану Івано-Франківська, за розташуванням запланованих шкіл і садочків. Він наніс на карту садочки і школи з радіусами їх охоплення. Відтак виявилось, що заплановані садочки не охоплюють навіть вже існуючі забудови. Стає зрозумілим, що проблема з дитячими садками для Івано-Фраківська й надалі буде актуальною. Тож батькам вже з самого народження потрібно думати над тим, в який садок відправити дітей.


20.08.2018 4080
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

917
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1903
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2771
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3398
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3636
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6794 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3824

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5635

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6743 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7592
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2422
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4688
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5081
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

442
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

909
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1778
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3362
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

885
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1746
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3657
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3843 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5410