У Міністерстві охорони здоров’я підготували медичну пам’ятку, в якій оприлюднено поради, як забезпечити здоровий відпочинок під час відпустки.
У МОЗ зазначають, що найпоширеніші загрози в подорожі – це так звана “діарея мандрівника”, комахи та дикі тварини. “Діарею мандрівників” можуть спричинити нова їжа, вода та навіть довкілля, точніше мікроорганізми, які в них містяться.
Найбільш поширеними причинами “діареї мандрівників” є ентеротоксичні штами кишкової палички, кампілобактерії чи віруси. Часто місцеві мешканці не відчувають суттєвого негативного впливу цих мікроорганізмів (в тому числі патогенних), адже пристосовані вже до них.
Комахи також становлять небезпеку для туристів. Йдеться зокрема про комарів, кліщів та деяких мух. Вони можуть переносити небезпечні хвороби: малярію, вірус Зіка, лейшманіоз, хворобу Лайма, кліщовий енцефаліт, японський енцефаліт, жовту лихоманку, сонну хворобу, вірус Чікунгунья.
Дикі тварини є природним резервуаром збудників багатьох хвороб. Вони можуть бути заражені сказом або навіть переносити чуму, пташиний грип, віруси Марбург та Ебола.