Як знизити ймовірність вікових проблем зі слухом?

Як відомо, у людини є п’ять основних сенсорних систем. Зниження якості хоча б одної з них веде до погіршення якості життя.

З віком гострота цих систем зменшується, особливо відчувається зниження гостроти зору та падіння слуху. Ці процеси найчастіше починаються після 50-ти років. За статистикою до віку 65 років повна або часткова глухота спостерігається у кожного третього жителя, а після 75 погано чує кожен другий.


Візит до лікаря

Багато людей після 50-ти років не звертають увагу коли чогось не дочувають. Вони впевнені що зниження слуху незмінна річ яка приходить як бонус до виходу на пенсію. Втім потрібно розуміти що вікове зниження слуху не настільки суттєво впливає на слух як не діагностовані проблеми, вчасно  виявивши котрі можна зупинити або зменшити падіння слуху. Зниження слуху також буває одним із симптомів серйозних захворювань такі як: діабет, серцево-судинні патології, пухлинні процеси.  Тому піти на обстеження варто, а особливо коли слух знижується різко, супроводжується шумом у вухах, запамороченням чи нудотою.


Чим швидше - тим краще

Раннє виявлення зниження слуху збільшує шанси на його відновлення та збереження. Якщо зволікати з візитом до спеціаліста отоларинголога чи сурдолога при наявності скарг на гірший слух – процес реабілітації слуху після встановлення діагнозу значно утруднюється та затягується. Щоб не чекати коли зниження слуху стане відчутним рекомендується з віку 40-ка років регулярно обстежуватись на рівень холестерину та цукру у крові, контролювати рівень артеріального тиску, це значною мірою знизить можливість раптового погіршення слуху оскільки часті можливі патології будуть запідозрені вчасно.


Шкідливість шуму

Великої шкоди нашим вухам приносять гучні та постійні звуки. Сила звуку вимірюється у дБ. Щоб розуміти діапазон гучності но, наприклад шепітна мова має діапазон 20 дБ, розмовна мова 30-40 дБ.

Крик людини 60-70 дБ і він уже не є приємним для звукосприйняття, а шум поїзда має приблизно 80 дБ та рахується максимальним безпечним рівнем сили шуму для наших вух. Якщо ж ми чуємо сильніші звуки, то наші вуха знаходяться у небезпеці. Крім сили звуку також важливим негативним ефектом є безперервність звучання шуму.

Не рекомендується також гучно слухати музику  у навушниках з вакуумними вкладками більше як 30 хвилин на день. Постійна дія звукових коливань у навушниках призводить до стійкого зниження слуху вже через 6-7 місяців.   

Дослідження проведенні у США показали що за 6 років молоді люди які постійно слухали музику у навушниках по декілька годин на день погіршили тим самим слух до рівня 85 річного дідуся.

Постійна дія будь-яких шумів, які видають  порохотяг, дриль, газонокосарка чи інші електроприлади негативно впливає на гостроту слуху та все ж таки потрібно поберегти себе та використовувати захисні засоби такі як беруші або захисні навушники.


Медичні препарати.

Здавалося б ліки повинні допомагати у розв'язанні наших проблем зі здоров’ям, та це не завжди так. В медицині близько двох сотень препаратів які погіршують або можуть погіршити наш слух. Та насправді більшість з них використовується при тяжких захворюваннях. Проте багато протизапальних препаратів входять у цей список, та звісно ж усім відомі певні групи антибіотиків, особливо у поєднанні з сечогінними препаратами можуть стати причиною зниження слуху.


Висновки

Найкраще лікування це профілактика. Отож дотримуючись методів запобігання зниження слуху та раннє виявлення зниження слуху є запорукою хорошого самопочуття та високої якості життя у будь-якому віці.

Якщо ж у вас є  зниження слуху чи підозра на це – радо запрошуємо на обстеження у клініку Медекс Плюс, у нас є всі необхідні обстеження та знання для діагностики на лікування проблем зі слухом, ви будете задоволені якістю наданих вам діагностичних, консультаційних та реабілітаційних послуг.

м. Івано-Франківськ

вул. Військових Ветеранів, 10

тел. - 0976607117,  0662375522, (0342)711560

Партнерський матеріал


25.05.2021 912
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

953
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1958
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2829
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3464
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3672
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6851 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7628
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

946
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1816
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3399
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1788
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3909 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5453