Як відомо, у людини є п’ять основних сенсорних систем. Зниження якості хоча б одної з них веде до погіршення якості життя.
З віком гострота цих систем зменшується, особливо відчувається зниження гостроти зору та падіння слуху. Ці процеси найчастіше починаються після 50-ти років. За статистикою до віку 65 років повна або часткова глухота спостерігається у кожного третього жителя, а після 75 погано чує кожен другий.
Візит до лікаря
Багато людей після 50-ти років не звертають увагу коли чогось не дочувають. Вони впевнені що зниження слуху незмінна річ яка приходить як бонус до виходу на пенсію. Втім потрібно розуміти що вікове зниження слуху не настільки суттєво впливає на слух як не діагностовані проблеми, вчасно виявивши котрі можна зупинити або зменшити падіння слуху. Зниження слуху також буває одним із симптомів серйозних захворювань такі як: діабет, серцево-судинні патології, пухлинні процеси. Тому піти на обстеження варто, а особливо коли слух знижується різко, супроводжується шумом у вухах, запамороченням чи нудотою.
Чим швидше - тим краще
Раннє виявлення зниження слуху збільшує шанси на його відновлення та збереження. Якщо зволікати з візитом до спеціаліста отоларинголога чи сурдолога при наявності скарг на гірший слух – процес реабілітації слуху після встановлення діагнозу значно утруднюється та затягується. Щоб не чекати коли зниження слуху стане відчутним рекомендується з віку 40-ка років регулярно обстежуватись на рівень холестерину та цукру у крові, контролювати рівень артеріального тиску, це значною мірою знизить можливість раптового погіршення слуху оскільки часті можливі патології будуть запідозрені вчасно.
Шкідливість шуму
Великої шкоди нашим вухам приносять гучні та постійні звуки. Сила звуку вимірюється у дБ. Щоб розуміти діапазон гучності но, наприклад шепітна мова має діапазон 20 дБ, розмовна мова 30-40 дБ.
Крик людини 60-70 дБ і він уже не є приємним для звукосприйняття, а шум поїзда має приблизно 80 дБ та рахується максимальним безпечним рівнем сили шуму для наших вух. Якщо ж ми чуємо сильніші звуки, то наші вуха знаходяться у небезпеці. Крім сили звуку також важливим негативним ефектом є безперервність звучання шуму.
Не рекомендується також гучно слухати музику у навушниках з вакуумними вкладками більше як 30 хвилин на день. Постійна дія звукових коливань у навушниках призводить до стійкого зниження слуху вже через 6-7 місяців.
Дослідження проведенні у США показали що за 6 років молоді люди які постійно слухали музику у навушниках по декілька годин на день погіршили тим самим слух до рівня 85 річного дідуся.
Постійна дія будь-яких шумів, які видають порохотяг, дриль, газонокосарка чи інші електроприлади негативно впливає на гостроту слуху та все ж таки потрібно поберегти себе та використовувати захисні засоби такі як беруші або захисні навушники.
Медичні препарати.
Здавалося б ліки повинні допомагати у розв'язанні наших проблем зі здоров’ям, та це не завжди так. В медицині близько двох сотень препаратів які погіршують або можуть погіршити наш слух. Та насправді більшість з них використовується при тяжких захворюваннях. Проте багато протизапальних препаратів входять у цей список, та звісно ж усім відомі певні групи антибіотиків, особливо у поєднанні з сечогінними препаратами можуть стати причиною зниження слуху.
Висновки
Найкраще лікування це профілактика. Отож дотримуючись методів запобігання зниження слуху та раннє виявлення зниження слуху є запорукою хорошого самопочуття та високої якості життя у будь-якому віці.
Якщо ж у вас є зниження слуху чи підозра на це – радо запрошуємо на обстеження у клініку Медекс Плюс, у нас є всі необхідні обстеження та знання для діагностики на лікування проблем зі слухом, ви будете задоволені якістю наданих вам діагностичних, консультаційних та реабілітаційних послуг.
м. Івано-Франківськ
вул. Військових Ветеранів, 10
тел. - 0976607117, 0662375522, (0342)711560
Партнерський матеріал