З кожним роком конкуренція на ринку праці та очікування працедавців зростають. Через нестабільну економічну ситуацію, особисті причини для багатьох актуальним стає швидкий пошук будь-якої роботи, яка принесе дохід в найкоротший термін.
Іноді швидке працевлаштування, навіть якщо посада не розкриває реальний професійний потенціал кандидата, стає своєрідним трампліном для активного руху вперед. Наші поради підкажуть, як організувати пошук хорошого місця так, щоб здобути його дуже оперативно.
Шукаємо роботу правильно
На стартовому етапі важливо психологічно налаштувати себе на позитив, бути готовим до можливих невдач, перших відмов. Їх варто позиціонувати як тимчасове явище, момент, який підкаже, що варто змінити. Додатковим плюсом стане підтримка рідних, друзів, які створять хорошу емоційну атмосферу. Щоб максимально швидко працевлаштуватись, ми радимо звернути увагу на такі рекомендації:
- витрачати на пошуки не менше 40 годин в тиждень (включаючи співбесіди, підготовку до них);
- використовувати всі наявні джерела вакансій (періодика, інтернет-видання, спеціалізовані сайти, інформацію від знайомих та ін.);
- розглядати найбільш актуальні пропозиції ринку праці з мінімумом вимог щодо освіти, професійних вмінь (робота прибиральницею, вантажником, кур’єром і т. д.);
- аналізувати вимоги працедавця, зрозуміти, якого кандидата він очікує побачити (щоб при особистій зустрічі зробити правильний акцент на перевагах).
Варто враховувати, що навіть на простих посадах, які не вважаються супер престижними, нерідко доступно багато важливих плюсів – можливість налагодження ділових зав’язків, корисних знайомств, вивчення специфіки роботи компаній різного профілю.
Як зацікавити рекрутера
Особиста зустріч з потенційним працедавцем – ключовий момент процесу пошуку роботи. Це реальна можливість відразу отримати бажане місце. Для кандидата важливо якісно підготуватись і розробити хорошу самопрезентацію, наголосивши на найбільш значимих якостях. Потрібно попередньо уважно проаналізувати спектр вимог рекрутера, зрозуміти його очікування.
Перед розмовою важливо:
- продумати приблизні відповіді на найбільш поширені запитання (зразки можна знайти в інтернеті);
- чітко проговорити власні переваги як потенційного працівника, впевнено транслювати цю інформацію;
- продумати зовнішній вигляд, визначити найпоширеніші помилки претендентів, щоб самому уникнути їх (наприклад, невпевнений темп розмови).
Великий вибір вакансій для претендентів з різним рівнем підготовки допоможе знайти портал для пошуку роботи Jobs.ua. Ресурс зекономить масу часу і дасть можливість побачити цілісну картину вимог роботодавців, актуальні тенденції hr-сегменту. Використання багатьох джерел пошуку, розробка індивідуальної стратегії, аналіз очікувань рекрутера – ефективні інструменти успішного моніторингу і вдалого проходження співбесіди.
Партнерський матеріал