Більшість зазначила, що за останній рік матеріальне становище їх родини погіршилося. Зокрема, про це заявили 52,8% респондентів.
Про це свідчать результати опитування, яке провів Центр Разумкова, передає Фіртка.
Водночас трохи більше третини опитаних — 38,5% — відповіли, що матеріальне становище не змінилося, а 7,8% вважають, що воно покращилося.
Головними причинами економічних негараздів в Україні опитані найчастіше називають некомпетентність влади — 37,2% — та високий рівень корупції — 34,3%.
Крім того, 11,8% опитаних головною причиною економічних негараздів вважають війну на Сході України, а 5,9% — пандемію коронавірусу.
Зазначимо, що більшість опитаних — 52,9% — вважають, що Президент та Уряд не здатні знайти ефективні рішення для подолання економічних проблем, третина респондентів (32,6%) дотримуються думки, що Президент та Уряд частково ефективні у розв'язанні економічних проблем.
Заразом 8,4% опитаних стверджують, що Президент та Уряд знаходять ефективні рішення для подолання економічних проблем.
Нагадаємо, що загалом середня номінальна заробітна плата у 2021 році хоча й зросла, проте реальні заробітки українців майже не змінилися, враховуючи рівень інфляції.
Додамо, що понад 36% роботодавців заявили, що планують збільшувати зарплати до кінця цього року, а 35,3% — залишать їх на поточному рівні. Ще 27,7% роботодавців досі не визначилися.
Крім того, у 52% опитаних українців у 2021 році погіршився фінансовий стан.
До слова, для 84,8% українців найважливішим критерієм під час вибору роботи є рівень заробітної плати. Менш важливими для опитаних є страхування, оплата навчання, компенсація проїзду, бонуси та цікаві завдання.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Ринок робітничих професій в Україні: найбільш популярні сфери та оплата праці