За даними Держстату, в першому кварталі цього року основною статтею витрат українців були харчі та безалкогольні напої (39,5%), на другому місці – оплата житла і комуналки (18%), на третьому – транспорт (7,9%).
При цьому загалом витрати на життя зростають, а поліпшення свого фінансового становища населення не бачить. Як українці оцінюють свій добробут – на інфографіці «Слово і діло», передає Фіртка.
Згідно з даними КМІС, за останні два роки більша частина українців (54,4%) відчули погіршення свого матеріального становища. У третини опитаних воно не змінилося (33,6%), а покращилося тільки у 11,3%.
Протягом останнього року 91,5% українців зіткнулися з підвищенням комунальних тарифів (7,8% опитаних це не зачепило), а 90,6% – з ростом цін на харчі (8,9% цього не відчули). Ще 35,4% опитаних знизили зарплату або пенсію, а 31,9% – повністю або частково втратили роботу.
Цікаво, що пандемію коронавірусу українці не вважають головною причиною економічної кризи, так думають тільки 8,3% опитаних. Тоді як 42,9% впевнені, що виною всьому високий рівень корупції в країні. 33,8% українців бачать проблему у некомпетентності влади, а 10,6% – у війні на Донбасі.
І тільки 0,1% опитаних вважають, що економічної кризи в Україні взагалі немає.
Читайте також:
Які податки хочуть підвищити в Україні (ІНФОГРАФІКА)
Які продукти та послуги подорожчали в Україні на початку 2021