Вже другий тиждень на Прикарпатті спека. Фіртка зібрала інформацію про заходи, яких вживає влада під час погодних аномалій.
Одне з перших, що зробила влада Прикарпаття - ввела сезонні обмеження на рух авто. Вони стосуються руху великовагових транспортних засобів загальною вагою понад 24 тони та навантаженням на вісь більш як 7 тонн, при температурі більше + 28 градусів, крім транспортних засобів, що здійснюють перевезення небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці, а також перевезення, пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій. Контроль за дотриманням водіями вантажних транспортних засобів вагових параметрів та введених обмежень на рух великовагових транспортних засобів здійснюватиметься Управлінням Укртрансбезпеки та відповідними обласними підрозділами Національної поліції України.
Також, Фіртка дізналася, яких заходів вживають в АТ «Прикарпаттяобленерго», щоб запобігти аварійним ситуаціям через аномально високу температуру. Як повідомили в Інформаційно-консультаційному центрі АТ «Прикарпаттяобленерго», в Івано-Франківську проблем з постачанням електрики населенню через спеку немає. Як зазначили, у компанії вживають усіх необхідних заходів, щоб зберегти баланс енергосистеми. Зокрема, у них є необхідні відповідні резервні маневрові потужності.
Спека - період підвищеної пожежної небезпеки. Укргідрометцентр оголосив надзвичайну пожежну небезпеку на території Прикарпаття. Надзвичайна пожежна небезпека - це загрозливе поєднання високої температури повітря та сухої погоди. Тому, громадянам не потрібно провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки. Щоб вберегти себе та навколишнє середовище.
Пожежі можливі не тільки на природі. Меру прийшлося пояснювати ситуацію щодо неробочих кондиціонерів в комунальному транспорті. Очільник міста зазначив, що близько 30% комунальних автобусів та тролейбусів мають кондиціонери: 22 тролейбуси з-поміж 54 і 27 автобусів з 62-х. Також, він додав, що було кілька зламаних, але всі мали відремонтувати. Останні закупки були виключно з кондиціонерами. Побажав дбати й берегти себе.
Через спекотну погоду, людей дуже сильно тягне до води, і це не завжди має хороший фінал. Стало відомо, скільки людей загинуло на водоймах. Про це повідомили ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області. В українських водоймах від початку літа загинули 52 людини, з яких 14 - діти. Моторошна статистика, що свідчить про байдуже відношення громадян до питань власної безпеки під час перебування на водоймах. Також, рятувальники видали рекомендації громадянам, щоб вберегти себе.
Під час відпочинку біля водойм заборонено:
- купання дітей без супроводу дорослих;
- дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса;
- купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;
- вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;
- стрибати у воду з човнів, катерів, мостів, споруджень не призначених для цього;
- купатися наодинці;
- використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання;
- плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання;
- вживати спиртні напої до та під час купання;
- підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;
- допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;
- подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати.
А щоб людям не було спекотно у середмісті - збираються встановити парасолі-освіжувачі. Як повідомив Фіртці прессекретар КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Володимир Шпег, наразі ті парасольки, які встановлювали минулими роками, вже вичерпали свій ресурс. Тому до кінця тижня підприємство закупить нові та встановить їх на звичних для франківців місцях. Тож невдовзі освіжитися можна буде біля міської ратуші та на "стометрівці" біля стоматологічного корпусу медуніверситету.
Читайте також:
Врятуватися від спеки: відомо, коли у Франківську встановлять парасолі-освіжувачі