Як вивчити польську мову? Поради від репетитора польської мови

Близьке сусідство з Польщею, яка входить до складу Європейського Союзу, мотивує українців хоч раз відвідати цю країну.

Наші громадяни, як правило, виїжджають до Польщі у пошуках роботи чи диплома про освіту європейського рівня. Українці залюбки вступають до польських вишів, але для цього треба підтвердити знання польської мови за допомогою сертифікату чи співбесіди. Навчання польською безкоштовне або коштує значно дешевше, ніж англійською.

Фахівець, який володіє мовою на рівні В1 і вище, має більше шансів розкрити свій професійний потенціал та влаштуватися на високооплачувану роботу. У Польщі знаходиться багато міжнародних корпорацій і фірм. Не лише документи, а й знання польської є визначальним для отримання карти поляка. Рівень володіння мовою перевіряють під час співбесіди у консула. У Польщі діють сприятливі умови для ведення власного бізнесу.

Робота перекладачем з польської також досить престижна і затребувана. Вивчати мову можна і для власного розвитку. Це дає можливість розширити свій культурний рівень та ерудицію. Опанування нової мови – чудове тренування для мозку.

 

Як можна вивчити польську мову? Який зі способів найбільш ефективний?

Польська відрізняється від інших європейських мов, вона близька до слов’янських. Та все ж у ній є багато унікальних слів, які доведеться запам’ятати. Польську не вивчають в загальноосвітніх українських школах. Хіба що в окремих спеціалізованих школах та класах. Проте сьогодні існує чимало способів опанувати польську мову для дітей та дорослих.

Загалом вивчати іноземну мову можна самотужки або з допомогою викладача. Якщо почати вивчення з нуля, то краще звернутися до педагога. Ось дієві способи, як швидко опанувати польську:

  • Індивідуальний репетитор. Польська мова потребує регулярної практики читання і говоріння. Приватний викладач допоможе розвинути всі необхідні мовні компетентності, а також підготуватися до іспитів, конкурсів, олімпіад, співбесіди в консульстві, вступу до вишу тощо. Спектр послуг широкий, оскільки з репетитором можна домовитися про будь-які умови та напрям підготовки. Перевагами такого методу ще є гнучкий графік та поурочна оплата занять. Уроки можуть проходити в репетитора, вдома в учня чи онлайн. Уся увага педагога приділяється одному учневі.
  • Мовні курси. Це переважно групові заняття з викладачем при мовних центрах чи приватних школах. У групі може бути від 3-х до 15-ти учнів, яких розподіляють за віком, рівнем знань тощо. Курси оплачуються наперед, при чому їх тривалість невелика – від місяця до року. Потім треба шукати курси з вищим рівнем викладання і знову реєструватися. Це не дуже зручно. Також не завжди зрозуміло, як діяти, коли не сподобався педагог чи учень пропустив кілька занять. Є курси очні та онлайн. Часто безкоштовні групові заняття проводяться при костелах, але за якістю викладання вони не відрізняються від шкільних.
  • Комунікативний метод. Він передбачає постійне використання мови на практиці. Це можливо у разі переїзду до Польщі, спілкування з носіями мови за допомогою чатів та відеозв’язку, інших способів занурення у мовне середовище.
  • Самостійне вивчення мови. Цей метод навряд чи підійде, якщо потрібно вивчати мову з нуля. Учневі доводиться самостійно розбиратися у граматиці, вимові та лексичному різноманітті за допомогою відеоуроків, підручників, словників, мовних сайтів та програм.

 

Як краще вивчити польську? Чим ще можна доповнити заняття з репетитором чи на курсах?

Якщо ви маєте намір добре вивчити польську, намагайтеся постійно її використовувати. Вивчення мови без практики – це просто хобі, яке не дасть бажаного результату. Учень повинен багато часу приділяти самостійній роботі. Водночас важливе значення має свідома мотивація. Тільки за умови наполегливої праці та контролю досвідченого педагога можна досягти справжнього прогресу.

Так, розширити свій словниковий запас до 2500 слів можна вже за 2-3 місяці інтенсивних занять. Щоб навчання з репетитором чи на курсах принесло максимальну користь, його слід доповнювати власною практикою читання, слухання та говоріння. Аби заговорити, слід не боятися вступати у діалог. Ви можете розширити свої можливості у вивченні польської за допомогою:

  • освітніх сайтів та платформ, на яких міститься теоретичний матеріал, завдання, інтерактивні вправи
  • віртуальних словників
  • додатків з цікавими вправами та мовними іграми
  • інтерактивних тестів, вікторин, квестів онлайн
  • традиційних підручників і граматик
  • щоденного прослуховування підкастів, радіопередач польською
  • переписки та спілкування з поляками по відеозв’язку
  • ведення рукописного словника

 

Де можна знайти хорошого викладача польської мови?

Знання польської відкриває чимало перспектив – переїзд до Польщі, отримання карти поляка, здобуття освіти, стажування, робота, власний бізнес. Польща – економічно розвинена держава, яка приваблює можливістю отримання високооплачуваної роботи та кар’єрного зростання. Зв’язки України та Польщі усе більше налагоджуються, особливо після введення безвізу та прийняття Україною Європейського курсу.

Та всі ці шанси зводяться нанівець без вільного володіння польською мовою. Ця мова здається легкою, але вивчити її самостійно з нуля досить складно. Все одно знадобиться допомога кваліфікованого викладача, якого можна знайти на сайті БУКІ.

Багато українців працює та навчається в Польщі. Ви можете стати одним із них! Не бійтеся втілювати мрії в життя! Щоб забезпечити собі чи своїй дитині якісне навчання:

  • заходьте на БУКІ і виберіть предмет
  • за допомогою фільтрів визначте свої критерії пошуку репетитора
  • уважно ознайомтесь з анкетами викладачів
  • звертайте увагу на відгуки та досвід
  • виберіть достойного на вашу думку педагога і надішліть йому заявку
Партнерський матеріал


26.05.2021 1007 1
Коментарі (1)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

953
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1958
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2829
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3464
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3672
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6851 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7628
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

946
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1816
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3399
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1788
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3909 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5453