Як вигідно купити квартиру в іпотеку в Івано-Франківську: покрокова інструкція

Іпотека – один з методів купівлі нерухомості, що користується великою популярністю серед іванофранківців. Воно й зрозуміло. Сьогодні є чимало молодих сімей, які прагнуть жити окремо, але купити власну квартиру доволі складно. В таких випадках на допомогу приходить іпотека – банківський цільовий кредит.

Іпотека несе в собі чимало «плюсів». По-перше, вам не потрібно витрачати  кошти на оренду тимчасового житла. По-друге, іпотека дає можливість придбати квартиру вже зараз, без очікування. Відтак зникає потреба тривалого накопичення грошей, а це, своєю чергою, дозволяє уникнути ризиків інфляції, враховуючи що ціна на нерухомість на Івано-Франківську постійно зростає.

Є в іпотеці й свої недоліки та ризики. Придбавши житло в іпотеку, покупець до повної виплати кредиту не стає повноцінним його власником будучи позбавленим права розпоряджатись новопридбаною нерухомістю, тобто не може її продати, подарувати, обміняти тощо. Іпотека – це завжди певна переплата у вигляді відсотків, комісій та страхових внесків. Врешті-решт завжди залишається ризик натрапити на непорядного забудовника.

Правильний вибір забудовника є дуже важливим для тих, хто планує придбати житло в іпотеку. Власне, це і є перший крок на шляху до купівлі житла в іпотеку, адже іпотека – кредит цільовий і покупець перш ніж отримувати цей кредит, повинен добре уявляти собі що і в кого він буде купувати.

Отже, як обрати надійного забудовника? Фахівці радять насамперед переконатись, чи немає у нього проблемних об’єктів: недобудованих або заморожених житлових комплексів; гучних судових справ, кримінальних скандалів тощо. Отримати таку інформацію у сучасному світі, можна маючи доступ до інтернету та соцмереж.

Звертайте увагу на девелоперів, які уклали з банками партнерські кредитні програми. Участь у таких програмах – це не тільки додаткове свідчення надійності забудовника, але й можливість придбати житло в іпотеку на більш вигідних умовах.

Для прикладу компанія blago developor нещодавно приєдналась до державної програми «Доступне житло під 10%» і в її рамках пропонує придбати квартири у вже зданих в експлуатацію будинках у Містечко Соборне та житловому комплексі Comfort Park. Кредити терміном до 20 років на суму від 100 тисяч до 2 мільйонів гривень в рамках цієї програми видає «ПриватБанк» за умови сплати початкового внеску в розмірі 25% вартості житла. При цьому ставка кредиту становить  від 9,99% до 15,5% річних.

Отже, визначившись з забудовником та квартирою, яку плануєте купити, можете сміливо переходити до другого кроку – аналізу сімейного бюджету. Цей крок є важливим принаймні з двох причин. З одного боку кожна іпотека передбачає сплату початкового внеску, сума якого зазвичай коливається від 20 до 30 % вартості житла – залежно від банку. З іншого боку – не слід забувати про те, що, хоча й невеликими частинами, але кредит доведеться виплачувати. Та ще й відсотки з комісією платити. Тому дуже важливим є правильно спланувати свої фінанси та розподілити бюджет.

Третім кроком є вибір банку. Обирайте банк, який пропонує більш вигідні умови кредитування: менші ставки кредиту, нижчий перший внесок, вигідні цільові програми кредитування тощо. Враховувати треба також схеми погашення кредиту (класична, коли відсотки нараховуються на залишок тіла кредиту і на початку платежі є більшим, ніж наприкінці, чи ануїтет, коли  платежі однакові впродовж всього процесу погашення), механізм нарахування разової комісії, наявність щомісячних комісій, можливі штрафні санкції, в тому числі за дострокове погашення іпотеки тощо.  З’ясуйте, з якими саме банками співпрацює обраний вами забудовник, з якими з них у нього укладено партнерські угоди. Зауважимо, компанія blago developer працює з усіма банками Івано-Франківська.

Отже, визначившись з банком, переходимо до наступного, четвертого, кроку: збираємо необхідні документи та домовляємось про надання кредиту.

Які документи необхідні для отримання іпотеки? Зазвичай, це паспорт громадянина України, довідка про присвоєння індивідуального податкового номера, свідоцтво про шлюб (якщо є), а також паспорт та ідентифікаційний код дружини (чоловіка), свідоцтво про розлучення (якщо є), документи, що підтверджують дохід (виписка про зарплату з місця роботи за шість місяців чи довідка про доходи фізичної особи-підприємця). Це є основний, стандартний пакет документів. Хоча, крім нього, банки можуть додатково вимагати і різні інші документи.

П’ятий крок – подача заявки на отримання кредиту. Її можна подати онлайн або заповнити у відділенні банку. За результатами розгляду заявки банк ухвалює попереднє рішення. В сучасних умовах це відбувається протягом якихось десяти хвилин. При цьому з майбутнім іпотекодержателем зв’язується співробітник банку, який може надати поради щодо вибору квартири, покращення кредитної історії чи щодо документів, які можуть вплинути на рішення банку.

Наступний, шостий, крок – подання документів до банку. Зібраний вами пакет документів повинен бути підкріплений інформаційним листом від забудовника, який містить інформацію про параметри квартири – такі, як: площа, поверх, технічні характеристики, ціна. Подача документів зазвичай супроводжується співбесідою зі співробітником банку. Питання стосуватимуться вашої кредитної історії, доходів тощо. Головне впевнено і чесно відповідати на поставлені запитання.

Своє остаточне рішення щодо надання вам кредиту або відмови у кредиті банк ухвалить згодом. В різних банках терміни різні – від 2-3 днів до тижня.

Нагадаємо, купити квартиру в Івано-Франківську на вигідних умовах можна  у ЖК Family Plaza, Містечку Соборне, ЖК Comfort Park, Chocolate, Main House, Авторський, Manhattan, Паркова Алея та елітних комплексах Parus, Royal Hall, чи будинок у котеджному містечку Franko River Club. 

Партнерський матеріал


09.11.2020 1128
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

955
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2832
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3467
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455