Без чого неможливо обійтися ні в одному будинку? Звичайно ж, без постільної білизни. Незважаючи на велику кількість ковдр, подушок матраців, все це потрібно у щось «одягати». Постільна білизна в Україні необхідно для того, щоб захистити всі ці предмети від пилу і бруду, і для полегшення регулярного догляду за ліжком. Ми вирішили розібратися в тому, як вибрати постільну білизну правильно. Ділимося головними порадами від експертів!
Обираємо розмір
Це перше, на що потрібно звертати увагу. Адже тільки правильно підібраний розмір білизни зможе захистити ковдри і подушки від забруднень і забезпечити вам комфортний сон. Традиційно прийнято ділити сучасну білизну на такі розміри
- односпальне (розміри можуть варіюватися, але вони мінімальні);
- полуторное (від 150х210 см до 160х220 см приблизно);
- двоспальне (близько 175х210 см - 200х220 см);
- розмір «євро» або так званий «King Size» (від 200х220 см до 220х240 см).
Вище наведені розміри простирадл і підодіяльників. У деяких комплектах підодіяльник йде лише один, в інших - два, звертайте на це особливу увагу при виборі. Також можуть відрізнятися розміри наволочок. Як правило, менш 40х40 см їх не буває. Зазвичай йдуть в розмірі 50х50 см, 50х70 см або 70х70 см. Це також потрібно обов'язково враховувати при купівлі постільної білизни в Україні. Якщо ви не впевнені в розмірі наволочок, беріть варіант побільше. У будь-якому випадку, простіше вшити пару сантиметрів, ніж їх би не вистачало.
Оцінюємо якість
Тканина постільної білизни повинна бути натуральною. Це не варто повторювати тим, хто вже одного разу зіткнувся з синтетичним білизною. Влітку в ньому неймовірно жарко спати, взимку - холодно. Воно не дихає, не вбирає піт, ковзає і доставляє дискомфорт. З натуральними тканинами хорошої якості таких проблем не виникає.
Ідеальними в цьому плані будуть бавовна, льон, шовк, причому в 100% складі. Але допускаються також домішки еластану, не більше 10-15%. Між різними рівнями щільності вибирайте завжди більший: така білизна прослужить довше і не порветься після декількох прань.
Не забудьте і про шви. Є таке поняття як білизняні шви. Вони плоскі, прострочені особливим чином, щоб не натирати шкіру уві сні. Вони повинні бути досить міцними і рівними, без ниток і будь-яких прогалин.
Обираємо матеріал
Як ми вже сказали вище, кращими для пошиття постільної білизни вважаються 100% натуральні тканини. Ось ті, на які варто звернути увагу:
Бавовна буде найдоступніший і ідеально підійде на кожен день. Чиста бавовна відмінно вбирає вологу, дає шкірі дихати, пропускає повітря. Якщо тканина тонка, бавовна швидко зношується, але зате в силу його невисокої вартості, білизну можна міняти частіше.
На основі бавовни виробляється сатин - він схожий на атлас, його лицьова сторона гладенька. Але зворотний бік нагадує звичайну бавовняну тканину, тому вона приємна до тіла, а також не буде ковзати по ковдрі (підодіяльник) або подушці (наволочка).
Бязь теж має натуральну бавовняну основу, за текстурою вона щільна і приємна до тіла, як і сама бавовна. Вона дуже популярна для пошиття постільної білизни, так як відрізняється підвищеною зносостійкістю. Також бязь не надто дорога і добре тримає колір, її можна знайти в самих різних дизайнах.
Натуральний льон ідеальний для літа. Плетіння льону - найкраще для шкіри в спекотні дні. Пам'ятайте, що 100% льон дуже сильно мнеться, і якщо вас не бентежить постійно зім'ята постіль, то вам буде комфортно. Брати льон з домішкою синтетики не має сенсу, тоді краще віддати перевагу бавовні.
Шовк - воістину «королівська» тканина. Шовковий матеріал гладенький як атлас, він ковзає і холодить шкіру. Вважається, що наволочки повинні бути з 100% шовку, щоб довше уникнути зморшок на обличчі. Шовк ідеальний для літа, але він досить дорого коштує, за умови, що натуральний.
Партнерський матеріал