Як вибрати постільну білизну: розмір, якість, матеріал

Без чого неможливо обійтися ні в одному будинку? Звичайно ж, без постільної білизни. Незважаючи на велику кількість ковдр, подушок матраців, все це потрібно у щось «одягати». Постільна білизна в Україні необхідно для того, щоб захистити всі ці предмети від пилу і бруду, і для полегшення регулярного догляду за ліжком. Ми вирішили розібратися в тому, як вибрати постільну білизну правильно. Ділимося головними порадами від експертів!

Обираємо розмір

Це перше, на що потрібно звертати увагу. Адже тільки правильно підібраний розмір білизни зможе захистити ковдри і подушки від забруднень і забезпечити вам комфортний сон. Традиційно прийнято ділити сучасну білизну на такі розміри

  • односпальне (розміри можуть варіюватися, але вони мінімальні);
  • полуторное (від 150х210 см до 160х220 см приблизно);
  • двоспальне (близько 175х210 см - 200х220 см);
  • розмір «євро» або так званий «King Size» (від 200х220 см до 220х240 см).


Вище наведені розміри простирадл і підодіяльників. У деяких комплектах підодіяльник йде лише один, в інших - два, звертайте на це особливу увагу при виборі. Також можуть відрізнятися розміри наволочок. Як правило, менш 40х40 см їх не буває. Зазвичай йдуть в розмірі 50х50 см, 50х70 см або 70х70 см. Це також потрібно обов'язково враховувати при купівлі постільної білизни в Україні. Якщо ви не впевнені в розмірі наволочок, беріть варіант побільше. У будь-якому випадку, простіше вшити пару сантиметрів, ніж їх би не вистачало.

Оцінюємо якість

Тканина постільної білизни повинна бути натуральною. Це не варто повторювати тим, хто вже одного разу зіткнувся з синтетичним білизною. Влітку в ньому неймовірно жарко спати, взимку - холодно. Воно не дихає, не вбирає піт, ковзає і доставляє дискомфорт. З натуральними тканинами хорошої якості таких проблем не виникає.
Ідеальними в цьому плані будуть бавовна, льон, шовк, причому в 100% складі. Але допускаються також домішки еластану, не більше 10-15%. Між різними рівнями щільності вибирайте завжди більший: така білизна прослужить довше і не порветься після декількох прань.

Не забудьте і про шви. Є таке поняття як білизняні шви. Вони плоскі, прострочені особливим чином, щоб не натирати шкіру уві сні. Вони повинні бути досить міцними і рівними, без ниток і будь-яких прогалин.

Обираємо матеріал

Як ми вже сказали вище, кращими для пошиття постільної білизни вважаються 100% натуральні тканини. Ось ті, на які варто звернути увагу:

Бавовна буде найдоступніший і ідеально підійде на кожен день. Чиста бавовна відмінно вбирає вологу, дає шкірі дихати, пропускає повітря. Якщо тканина тонка, бавовна швидко зношується, але зате в силу його невисокої вартості, білизну можна міняти частіше.
На основі бавовни виробляється сатин - він схожий на атлас, його лицьова сторона гладенька. Але зворотний бік нагадує звичайну бавовняну тканину, тому вона приємна до тіла, а також не буде ковзати по ковдрі (підодіяльник) або подушці (наволочка).

Бязь теж має натуральну бавовняну основу, за текстурою вона щільна і приємна до тіла, як і сама бавовна. Вона дуже популярна для пошиття постільної білизни, так як відрізняється підвищеною зносостійкістю. Також бязь не надто дорога і добре тримає колір, її можна знайти в самих різних дизайнах.

Натуральний льон ідеальний для літа. Плетіння льону - найкраще для шкіри в спекотні дні. Пам'ятайте, що 100% льон дуже сильно мнеться, і якщо вас не бентежить постійно зім'ята постіль, то вам буде комфортно. Брати льон з домішкою синтетики не має сенсу, тоді краще віддати перевагу бавовні.
Шовк - воістину «королівська» тканина. Шовковий матеріал гладенький як атлас, він ковзає і холодить шкіру. Вважається, що наволочки повинні бути з 100% шовку, щоб довше уникнути зморшок на обличчі. Шовк ідеальний для літа, але він досить дорого коштує, за умови, що натуральний.

Партнерський матеріал


06.10.2021 831
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

951
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1958
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2828
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3463
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6851 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7627
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2463
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

946
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1816
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3399
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1788
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3695
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3907 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5452