Як вибрати оперативну пам’ять для ноутбука?
Оперативна пам’ять - це незаслужений герой комп’ютерного світу. Виробники комп’ютерів та ноутбуків люблять похвалитися потужністю процесора, розміром і роздільною здатністю дисплея, а ще частіше у випадку з ноутбуками, наскільки тонкий ноутбук. Не зрозумійте нас неправильно, це все важливі специфікації, але підковані покупці ноутбуків знають, що вони також повинні звернути увагу на специфіку, яка менш популяризується: скільки оперативної пам’яті має машина.
Якщо ви хочете дізнатися модель ОЗУ для вашого ноутбука, ви можете вибрати модель ноутбука на Zeto.ua, а сайт сам підбере потрібну оперативну пам'ять.
Що таке оперативна пам'ять і для чого вона потрібна?
На самому базовому рівні ноутбук складається з трьох основних компонентів.
- Процесор: ЦП - це частина, яка насправді виконує обчислення.
- Жорсткий диск: жорсткий диск містить все, що потрібно процесору для виконання своєї роботи, включаючи операційну систему, програми та файли.
- Оперативна пам'ять: оперативна пам'ять, пам'ять, зберігає лише ту частину даних з жорсткого диска, яка потрібна центральному процесору в будь - який момент.
ОЗУ проти жорсткого диска
У чомусь оперативна пам’ять і жорсткий диск схожі, оскільки оперативна пам’ять і жорсткий диск зберігають інформацію. Якщо жорсткий диск призначений для читання та запису великих шматків інформації з повільною, але постійною швидкістю, оперативна пам'ять працює в тисячі разів швидше. Оперативна пам’ять є важливим компонентом вашого ноутбука. Без цього вся ваша інформація буде зберігатися в недоступному для доступу місці, що зробить ваш ноутбук повільним.
Чим більше у вас оперативної пам’яті, тим більше інформації може бути збережено у цій надшвидкій пам’яті замість набагато повільнішого жорсткого диска. Іншими словами, саме ваша оперативна пам'ять - більше, ніж практично будь -який інший компонент визначає, наскільки швидко "відчувається" ваш ноутбук. Чим більше програм ви відкриєте одразу, або чим більш вимогливі ці програми до обчислювальної потужності, тим більше ви помітите різницю в швидкості, коли справа доходить до того, скільки у вас оперативної пам’яті. Наприклад, якщо ви намагаєтесь пограти у ресурсоємну відеогру або скористатися Illustrator або Photoshop, чим менше у вас оперативної пам’яті, тим повільніше буде працювати ваш ноутбук, коли ви намагатиметесь грати чи редагувати цю фотографію.
Існує також залежність між обсягом пам’яті, який у вас є, і кількістю вільного місця на жорсткому диску. Якщо ваш ноутбук має невелику кількість оперативної пам’яті - скажімо, 2 ГБ - він буде змушений читати та записувати на жорсткий диск набагато регулярніше, що сповільнює роботу. Якщо на вашому жорсткому диску дуже мало вільного місця, читання та запис стануть повільнішими, оскільки процесору доводиться витрачати більше часу на жонглювання файлами, щоб потрапити до них.
Скільки вам дійсно потрібно оперативної пам’яті?
Для базових повсякденних обчислень достатньо 8 ГБ пам’яті. Це дає вам достатньо місця для повного завантаження Windows, а також кількох додатків для підвищення продуктивності та веб -браузера. Поки ви не відкриваєте десятки вкладок у своєму веб -переглядачі або забуваєте закрити програми, які вам більше не потрібно запускати, ви не повинні зіткнутися з проблемами продуктивності. Якщо ви добросовісно закриваєте невикористовувані програми, то виявите, що 8 ГБ також достатньо оперативної пам’яті для більшості ігор (деяким вистачає лише 4 ГБ), якщо ви не запускаєте їх на максимальних налаштуваннях.
Після того, як вам буде потрібно відкривати відразу кілька програм, наприклад, поштовий клієнт, веб-переглядач, Adobe Acrobat, кілька програм Microsoft Office і, можливо, такий клієнт для спілкування, як Slack, ці 8 ГБ оперативної пам’яті будуть швидко перевантажені. Якщо ви великий спеціаліст із кількох завдань, то виявите, що 16 ГБ оперативної пам’яті дасть вам додатковий простір, необхідний для безперебійної роботи всіх цих програм. Навряд чи ви знайдете гру, яка не може працювати дуже гладко з 8 ГБ оперативної пам’яті, хоча вам, можливо, доведеться бути обережним щодо того, які інші програми працюють одночасно. Crysis 3 може бути вмістом, що поділяє сцену з Microsoft Word і Outlook, але вам потрібно триматися подалі від більш серйозних вимог, таких як веб-сайти з великою кількістю реклами та відео з автоматичним відтворенням.
Більшості людей, ймовірно, більше 16 ГБ непотрібні. Майте на увазі: оперативна пам’ять - це як місця в літаку. Немає сенсу використовувати 747 для перельотів між двома містами, коли літак напівпорожній майже для всіх рейсів - він коштує набагато дорожче, ніж менший літак, і ви просто не використовуєте його весь потенціал. Збільшення обсягу оперативної пам’яті вигідно лише тоді, коли ваші потреби будуть використовувати цей додатковий простір. Для геймерів найкращим посібником є перегляд рекомендованих (не мінімальних) характеристик улюблених ігор. У них будуть перераховані вимоги до процесора, графічного процесора та оперативної пам’яті, необхідні для чудового ігрового досвіду.
Тим не менш, є люди, яким вигідно більше, і 16 ГБ оперативної пам’яті ідеально підходить для тих, хто любить тримати десятки вкладок відкритими у веб-переглядачі, одночасно працюючи над великими документами, або професіоналам у галузі відео та графіки, яким регулярно доводиться працювати з дуже великими файлами. Геймери, які хочуть працювати більше, ніж просто грати в свою гру, також можуть отримати вигоду від 16 ГБ, але якщо ви шукаєте кращу ігрову продуктивність, коли у вас є 16 ГБ оперативної пам’яті, вам краще подивитися на оновлення процесора або відеокарта. Ігровий ноутбук дасть вам найбільшу кількість варіантів.
Для більш ресурсоємних операцій може знадобитися ще більше оперативної пам’яті, 32 ГБ або більше. Такий обсяг пам’яті є обов’язковим елементом для роботи електростанцій. Це добре підходить для типів робіт, які потребують великих обчислювальних потужностей, як правило, у професійних умовах.
Як купити більше оперативної пам’яті
Модулі оперативної пам’яті займають дорогоцінний простір, тому ноутбуки, як правило, розроблені лише з двома слотами оперативної пам’яті, і обидва зазвичай займаються наявною пам’яттю, коли ви її купуєте. Це означає, що на ноутбуці, який поставляється із заводу з 4 ГБ пам’яті, ймовірно, встановлено два модулі пам’яті по 2 ГБ. Для оновлення до 8 ГБ не можна просто купити 4 ГБ оперативної пам’яті. Вам потрібно буде видалити існуючі два модулі по 2 ГБ і замінити їх двома модулями по 4 ГБ, що змушує вас відмовитися або спробувати продати непридатні зараз модулі 2 ГБ.
Настільні комп’ютери часто мають три або більше слотів, з яких зазвичай лише два використовуються, коли комп’ютер поставляється, що робить його простішим та менш витратним при оновленні. Ось чому ми загалом радимо вам купувати ноутбук, у якого вже є обсяг оперативної пам’яті, який вам знадобиться, замість того, щоб покладатися на можливість оновлення пізніше.
Придбайте необхідну оперативну пам'ять
Купити ноутбук з належною кількістю оперативної пам’яті - це все одно що купити будинок або квартиру, ви повинні спробувати знайти той, який відповідає вашим потребам у найближчому майбутньому, а не лише вашим негайним вимогам. Це тому, що подібно до зміни дому - це може бути клопотом і незапланованими витратами, якщо ви виявите, що вам потрібно більше ОЗУ, ніж у вас є.
Але в той же час, купуючи набагато більше, ніж потрібно, можна не так багато отримати. Різниця між 8 ГБ і 16 ГБ значна, і дуже мало людей вважають, що їм потрібна така додаткова пам'ять. Пам’ятайте: більше оперативної пам’яті зробить ваш ноутбук швидшим, якщо ви дійсно використаєте додатковий простір.
Нарешті, якщо вам здається, що у вас достатньо оперативної пам’яті, але ноутбук відчуває, що він працює повільно, перевірте свій жорсткий диск. Жорсткий диск, заповнений більш ніж на 75 відсотків, почне гальмувати роботу. Позбутися від невикористаних файлів або перенести їх на зовнішній диск, щоб звільнити місце, може бути найпростішим оновленням.
Партнерський матеріал