До 800 кілограмів медичних відходів щомісяця збирають у міській клінічній лікарні № 1, що на вулиці Матейка, в Івано-Франківську. Серед цього сміття є й відходи, на яких – вірус COVID-19.
У реанімаційному відділенні лікарні працюють дві медсестри та лікар, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.
Протягом своєї зміни, а це 24 години, змінюють засоби індивідуального захисту у середньому чотири рази. Медичні костюми, маски, рукавички у лікарні одноразові. Перед утилізацією їх необхідно знезаразити у спеціальній кабінці.
Вже опісля медичні працівники можуть знімати із себе спецодяг. За словами медсестри реанімаційного відділення Галини Федоляк, засоби індивідуального захисту перед тим, як викинути до смітника, обробляють у чотири етапи в спеціально відведеній зоні.
"Обробляємо руки розчином. Знімаємо верхні рукавички. Замочуємо їх. Потім знімаємо комбінезон разом із бахілами. Після цього знімаємо окуляри, обробляємо антисептиком. Також обробляємо рукавички, руки. І після того виходимо в "чисту" зону. Знімаємо респіратор, шапочку і знову обробляємо руки", — розповідає медсестра реанімаційного відділення Галина Федоляк.
Опісля вже знезаражені відходи складають у спеціальні ємності та сміттєві пакети. Контейнери промарковують.
Окремо складають засоби індивідуального захисту медпрацівників та використане медичне обладнання. Коли контейнери заповнені, їх утилізують до спеціального пункту збору лікарні, до якого не мають доступу сторонні.
"Є відведені візки для сміття. Всі мішки з відходами вивезли і одразу обробили візок та повернули до відділення. У нас є опрацьований маршрут, оскільки є поділена "чиста" зона, а де "брудна", – каже головна медсестра міської лікарні № 1 Галина Хорбута.
Збирають медичне сміття протягом місяця-півтора. За словами Галини Хорбути, на утилізацію його передають до ліцензованого переробного підприємства. Там відходи спалюють при високих температурах.
"Ми маємо укладений договір з одеським підприємством. Вони так часто приїхати не можуть, на жаль. Приїжджають раз у місяць чи півтора. Але на даний час така ситуація в усіх областях", – каже жінка.
Також головна медсестра Галина Хорбута додає, що медичні відходи з лікарні одеське підприємство забере на утилізацію в кінці цього місяця.
Фіртка повідомляла, що 8 346 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 29 березня 2021 року. Зокрема, захворіли 344 дитини та 140 медпрацівників. Зокрема, на Прикарпатті за добу 226 підтверджених випадків, дев'ять — летальні.
Нагадаємо, Івано-Франківщина потрапила до "червоної" зони з 25 лютого. Однак, регіональна комісія ТЕБ та НС прийняла рішення послабити певні карантинні обмеження.
У МОЗ припускають, що спалах COVID-19 триватиме до кінця квітня.
До слова, в Івано-Франківську спостерігають зменшення кількості хворих, однак фіксують високу летальність.
Окрім того, в Івано-Франківську підтвердили два випадки "британського" штаму COVID-19.
Читайте також:
У Держпродспоживслужбі назвали причини спалаху COVID-19 на Прикарпатті
Коломийська інфекційна лікарня заповнена: медзакладу не вистачає кадрів (ВІДЕО)
Люди звертаються надто пізно: санлікар Прикарпаття про високу летальність від COVID-19
В Івано-Франківську майже 80% пацієнтів з COVID-19 — кисневозалежні
У Франківську збільшилась кількість бактеріальних пневмоній
У франківській лікарні модернізують систему киснезабезпечення
Обмежений в'їзд та тижневий карантин: Буковель припиняє роботу
На Прикарпатті три COVID-лікарні завантажені на 100%
Шмигаль: Після введення "червоної" зони ситуація на Прикарпатті почала стабілізуватися
У хворих з Івано-Франківська виявили нові мутації «британського» штаму COVID-19