Поліцейські-психологи розповіли, як в умовах війни зберегти психічне здоров'я.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Поліцію області.
Триває 27-й день широкомасштабного російського вторгнення. Вибухи, стрілянина, напруга та паніка — реалії життя в умовах воєнного стану. Підтримка один одного у цей надскладний період дуже важлива. Життя у постійному стресі та переживанні, сигнали повітряних тривог негативно впливають на людську психіку.
- Зберігайте спокій! Стресова ситуація швидко приводить організм до стану виснаження, блокує логіку та аналіз, тому в паніці людина приймає хибні рішення. Заспокоївшись, ви станете психологічною опорою для тих, хто її потребує.
- Дозволяйте своїм емоціям проявлятися: хочеться поплакати – плачте, хочеться покричати - покричіть.
- Займайтеся фізичною активністю. Будь-які фізичні навантаження (планка, біг на місці, присідання, віджимання) покращують стан людини. Якщо є дітки, можна придумати рухливі ігри, танці.
- Пийте багато води маленькими ковтками та приймайте контрастний душ.
- Намагайтеся менше стежити за новинами. Інформації дуже багато і не вся правдива! Важливо довіряти лише офіційним джерелам.
Якщо діти запитують, говоріть їм тільки правду!
Дітям треба розповідати про те, що зараз відбувається. Але робіть це спокійно, не панікуючи. Діти дуже чутливі до того, що відчувають батьки, тому найголовніше – показувати їм безпеку та спокій.
"Саме від вас залежить, як збережеться психіка дитини після всього пережитого. Дайте зрозуміти, що ви відповідально ставитесь до ситуації та зробите все, щоб захистити сім’ю.
Холодний розум і спокій – найефективніша зброя сьогодні. Тому дотримуйтесь вищезгаданих вказівок і не піддавайтесь (як цього хоче ворог) паніці.
Ми повинні підтримувати один одного! Ми — Україна!", - повідомили в поліції.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: