Сушарка - універсальний аксесуар, який економить місце на кухні і дозволяє помитий посуд висохнути швидше. Вона буває настільною або вбудовуваною. Щоб зберегти більше місця в приміщенні, варто придбати модель, що встановлюється всередину шафи. Такі пристрої поділяються на жорстко вбудовувані або знімні. Останні легко переносяться з одного місця на інше за бажанням власника.
Виробники пропонують широкий асортимент сушарок. Вони різняться за матеріалами виготовлення, формою, кількістю рівнів та додаткових секцій, способом встановлення. Вбудований виріб підходить для щоденного та частого використання. Дає можливість не тільки швидше посушити посуд, а й уберегти його від пилу, крапель жиру та кіптяви.
Головні особливості
У більшості випадків, сушарку встановлюють у навісну шафу, розташовану відразу над мийкою. Деякі роблять таку конструкцію без нижнього днища. Тоді вода тече безпосередньо в раковину, і потреби використовувати піддон немає. Такий варіант розташування дуже зручний з наступних причин:
- можна легко дотягнутися;
- не потрібно нагинатися, щоб розкласти чи дістати посуд;
- економія часу та сил під час миття або сервірування столу.
У квартирах будинків старого зразка кухні дуже маленькі. У негабаритних приміщеннях найкраще встановлювати кутові шафи із сушарками. Ці моделі не прямокутні, а трикутні, що робить їх ідеальними для розміщення в кутку. Іноді для установки вибирають і гарнітур для підлоги, як кутового, так і фронтального типу. Але цей варіант не дуже зручний, адже за його використання доводиться постійно нагинатися.
Незалежно від розташування, сушарка для посуду в шафу випускається в знімному або жорсткому вигляді. Перша вважається зручнішою, тому що її у будь-який момент можна перенести на інше місце або поставити на стіл, коли в цьому буде потреба. Такі моделі простіше доглядати, їх легко мити та дезінфікувати.
У деяких випадках знімна конструкція виявляється не дуже зручною. Це буває, наприклад, коли сушарка за розмірами набагато менша за шафу. Тоді вона постійно рухатиметься всередині шафи, якщо діставати її, а потім ставити на місце. Більшість сучасних моделей розраховані на меблі стандартної ширини.
Жорстко вбудовані моделі багатьом здаються незручними, хоча теж мають переваги. Всі їхні кріплення максимально надійні, тому посуд, який знаходиться всередині, точно не постраждає і не пошкодиться. Але потрібно враховувати, що використовувати шафу, де знаходиться жорстко вбудована сушарка, для інших цілей не вдасться.
Який матеріал виготовлення підходить
Для виготовлення використовують:
- метал;
- пластик;
- нержавіючу сталь.
Кожен різновид має свої переваги та недоліки. Так, пластикові варіанти привертають увагу економних покупців завдяки доступній вартості. Вони також мають невелику вагу і випускаються у широкій різноманітності забарвлень. Доглядати їх дуже просто.
Якщо вам більше подобається металева сушарка, то перед покупкою уточніть, чи вона оброблена від корозії. Це важливо, адже їй доведеться постійно контактувати із вологою. Для захисту виробники наносять хромоване покриття чи порошкову фарбу. Металеві варіанти за ціною дорожчі, ніж пластикові.
Найвища вартість у виробів із нержавіючої сталі. Вони вважаються найбільш практичними, тому що стійкі до вологи, прості та зручні у догляді. Їх краще вибирати для кухні в стилі мінімалізм або хай-тек. Але при покупці потрібно враховувати, що вага нержавіючої сталі більше, ніж металу або пластику.
Партнерський матеріал