Як обрати сушарку для посуду в шафу

Сушарка - універсальний аксесуар, який економить місце на кухні і дозволяє помитий посуд висохнути швидше. Вона буває настільною або вбудовуваною. Щоб зберегти більше місця в приміщенні, варто придбати модель, що встановлюється всередину шафи. Такі пристрої поділяються на жорстко вбудовувані або знімні. Останні легко переносяться з одного місця на інше за бажанням власника.

Виробники пропонують широкий асортимент сушарок. Вони різняться за матеріалами виготовлення, формою, кількістю рівнів та додаткових секцій, способом встановлення. Вбудований виріб підходить для щоденного та частого використання. Дає можливість не тільки швидше посушити посуд, а й уберегти його від пилу, крапель жиру та кіптяви.

Головні особливості

У більшості випадків, сушарку встановлюють у навісну шафу, розташовану відразу над мийкою. Деякі роблять таку конструкцію без нижнього днища. Тоді вода тече безпосередньо в раковину, і потреби використовувати піддон немає. Такий варіант розташування дуже зручний з наступних причин:

  • можна легко дотягнутися;
  • не потрібно нагинатися, щоб розкласти чи дістати посуд;
  • економія часу та сил під час миття або сервірування столу.

У квартирах будинків старого зразка кухні дуже маленькі. У негабаритних приміщеннях найкраще встановлювати кутові шафи із сушарками. Ці моделі не прямокутні, а трикутні, що робить їх ідеальними для розміщення в кутку. Іноді для установки вибирають і гарнітур для підлоги, як кутового, так і фронтального типу. Але цей варіант не дуже зручний, адже за його використання доводиться постійно нагинатися.

Незалежно від розташування, сушарка для посуду в шафу випускається в знімному або жорсткому вигляді. Перша вважається зручнішою, тому що її у будь-який момент можна перенести на інше місце або поставити на стіл, коли в цьому буде потреба. Такі моделі простіше доглядати, їх легко мити та дезінфікувати.

У деяких випадках знімна конструкція виявляється не дуже зручною. Це буває, наприклад, коли сушарка за розмірами набагато менша за шафу. Тоді вона постійно рухатиметься всередині шафи, якщо діставати її, а потім ставити на місце. Більшість сучасних моделей розраховані на меблі стандартної ширини.

Жорстко вбудовані моделі багатьом здаються незручними, хоча теж мають переваги. Всі їхні кріплення максимально надійні, тому посуд, який знаходиться всередині, точно не постраждає і не пошкодиться. Але потрібно враховувати, що використовувати шафу, де знаходиться жорстко вбудована сушарка, для інших цілей не вдасться.

Який матеріал виготовлення підходить

Для виготовлення використовують:

  • метал;
  • пластик;
  • нержавіючу сталь.

Кожен різновид має свої переваги та недоліки. Так, пластикові варіанти привертають увагу економних покупців завдяки доступній вартості. Вони також мають невелику вагу і випускаються у широкій різноманітності забарвлень. Доглядати їх дуже просто.

Якщо вам більше подобається металева сушарка, то перед покупкою уточніть, чи вона оброблена від корозії. Це важливо, адже їй доведеться постійно контактувати із вологою. Для захисту виробники наносять хромоване покриття чи порошкову фарбу. Металеві варіанти за ціною дорожчі, ніж пластикові.

Найвища вартість у виробів із нержавіючої сталі. Вони вважаються найбільш практичними, тому що стійкі до вологи, прості та зручні у догляді. Їх краще вибирати для кухні в стилі мінімалізм або хай-тек. Але при покупці потрібно враховувати, що вага нержавіючої сталі більше, ніж металу або пластику.

Партнерський матеріал


22.02.2022 832
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

969
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1980
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2852
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3488
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6879 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3872

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7641
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5467