До новорічно-різдвяних свят люди оздоблюють свої оселі новорічними прикрасами.
Суспільне Карпати з'ясовувало, на що насамперед необхідно звернути увагу при купівлі гірлянди, передає Фіртка
За словами начальниці випробувального центру ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" Тетяни Стасів, гірлянда - обладнання із високим рівнем небезпеки, тому до такого вибору потрібно ставитися відповідально.
"Варто зауважити, що є гірлянди, призначенні для оздоблення осель знадвору, а є - для приміщень. Ті, що для дому, не можна використовувати надворі. Пластик не призначений для експлуатації на холоді, у негерметичні лампочки гірлянди може потрапити волога, що призведе до замикання дротів. Натомість ілюмінацію для вулиці не потрібно використовувати у будівлі: безпечна на холоді новорічна прикраса, у теплі може випаровувати шкідливі речовини, які можуть провокувати алергічну реакцію", - каже Тетяна Стасів.
На етикетці має бути зазначена інформація щодо:
- назви продукції;
- типу гірлянди (ялинкова, для домашнього інтер’єра, вулична та ін.);
- виду лампочок;
- інформації щодо напруги, потужності тощо;
- реквізитів виробника;
- реквізитів імпортера (за наявності);
- дати виробництва.
Дріт гірлянди має бути товстим, інакше він легко розірветься. Номінальна площа перерізу проводів - не менше 0,5-1,5 мм квадратних.
"Всі гірлянди, які були перевірені нашим випробовувальним центром, забраковано. Одна із характеристик - якість дроту, який з'єднує лампочки. Зараз пропонують гірлянди, дріт якої має розмір з волосинку. Якщо ви таку гірлянду повісите на ялину, є ймовірність, що вона розірветься", - розповіла Тетяна Стасів.
При купівлі товару в продавця потрібно уточнити, яке підключення у гірлянди: послідовне чи паралельне. Краще обирати паралельне: якщо згорить одна лампочка, решта все одно світитиме.
Тетяна Стасів каже, на гірлянді є адаптер. Його застосування - не лише переключати режими освітлення.
"На цьому адаптері відображається вся інформація про безпечність гірлянди. Там і напруга, і ступінь захисту дроту. Ще хочу сказати, що довжина від вилки до першого освітлювального елементу повинна бути не менше 1,5 метра. По цьому показнику найбільше і було забраковано гірлянд", - каже Тетяна Стасів.
Купуючи ялинкові прикраси, звертати увагу потрібно на те, щоб іграшки були цілими, без тріщин, не мали специфічного запаху фарби, щоб фарба та блиск не залишались на руках.
Хімічний склад прикраси неможливо визначити одразу на місці продажу. Якщо прикраса має надмірно яскравий колір або неприємний запах, це може означати, що при її виготовленні застосовували дешеву і, ймовірно, токсичну фарбу.
Читайте також: