Як не заразитися у транспорті після пом'якшення карантину

Режим глобальної ізоляції зупинив внутрішні та міжнародні перевезення - потяги, літаки, автобуси і метро. А уряди країн радили громадянам користуватися транспортом лише за нагальної потреби.

Тепер, коли світ поступово виходить з карантину, все більше людей повертаються до роботи, пише Фіртка з посиланням на ВВС Україна.

Втім, послаблення не означають повного скасування обмежень.

Влада багатьох країн світу радить поки уникати громадського транспорту, а натомість ходити пішки, їздити авто чи велосипедом.

Потяги і автобуси

Потенційний ризик заразитися в автобусі чи метро залежить від того, наскільки вони заповнені пасажирами. Це також стосується зупинок і станцій та залежить від часу поїздки, маршруту і регіону.

Є й інші фактори: як добре провітрюється салон, як добре його вимили прибиральники і як довго ви їдете.

Коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом, коли хворі чхають або кашляють, або через інфіковані поверхні.

Вірусні частки можуть потрапити в організм через очі, ніс та рот або після дотику до забрудненого предмета.

Тому варто триматися на відстані не менше двох метрів один від одного поза домом.

Але що робити тим, у кого такої можливості немає, і наскільки небезпечними будуть поїздки автобусом, метро чи електричкою?

Розглянемо для прикладу лондонське метро.

Попередні дослідження свідчать, що у британській підземці, яка часто переповнена людьми, шанси підчепити респіраторні захворювання помітно зростають.

Лара Госе з Інституту глобальної охорони здоров'я говорить, що її дослідження (опубліковане 2018 року) показало, що люди, які регулярно користуються метро, частіше хворіють на грип та ГРВІ.

"Серед пасажирів, що роблять одну або кілька пересадок під час поїздки, рівень захворюваності на грип та ГРВІ вищий, ніж серед тих, що користуються прямою гілкою метро", - пояснює вона.

Однак, якщо ви їдете не в годину пік, і у вашому вагоні або в автобусі мало пасажирів, ризик, відповідно, знижується.

Впливає також, скільки часу ви витрачаєте на транспорт. Чим довша поїздка, тим довший контакт з великою кількістю людей в обмеженому просторі.

"Тому важливо звести до мінімуму контакти з потенційно інфікованими пасажирами і поверхнями, - говорить доктор Госе. - Намагайтесь уникати поїздок в годину-пік та обирайте маршрути, що передбачають один вид транспорту".

Що ще радять пасажирам?

Почніть з аналізу маршруту та транспорту, який може бути альтернативою громадському, - наприклад, велосипеду, авто чи руху пішки.

Якщо інших варіантів немає, ось кілька порад, що допоможуть знизити ризик зараження:

  • уникайте годин-пік
  • обирайте менш завантажений маршрут з обмеженим числом пересадок
  • перед посадкою зачекайте, доки не вийдуть інші пасажири
  • дотримуйтесь дистанції у 2 метри, де це можливо
  • мийте руки щонайменше 20 секунд після поїздки

На жаль, тримати безпечну дистанцію не завжди вдається, особливо у натовпі в години-пік або під час посадки. У таких випадках уникайте фізичних контактів та відвертайте обличчя від тих, хто поруч.

Знизити ризик інфікування допоможуть також маски.

Вони частково захищають від вірусу та слугують своєрідним бар'єром між носієм хвороби та оточенням.

Які заходи безпеки вживають перевізники. Приклад Британії

Британські транспортні мережі по всій країні посилюють заходи безпеки для захисту персоналу та пасажирів.

Найбільший автобусний оператор Arriva Buses приймає лише безконтактні платежі й не даватиме решту готівкою.

Корпорація Transport for London (TfL), що відповідає практично за весь громадський транспорт у Лондоні, встановлює санітайзери для рук на всіх станціях метро, залізничних та автобусних зупинках та запроваджує суворий графік прибирання.

Там заявили, що зможуть перевозити лише 13-15% від звичайного пасажиропотоку.

Network Rail, власник і оператор британської залізничної інфраструктури, додав до графіка руху 3 000 потягів щодня.

Але компанія заявила, що її пасажиропотік залишається на рівні 10-13% від звичайного обсягу.

На деяких великих залізничних станціях чергують охоронці, що вміють керувати рухом натовпу.

А деякі міжміські лінії перевозять пасажирів лише за умови попереднього бронювання квитків.


Нагадаємо, у Франківську громадський транспорт повноцінно запрацює з 25 травня


23.05.2020 2139
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

955
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1963
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2833
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3468
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6856 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3860

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6807 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2465
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5117
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

485
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

949
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3402
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455