Вихідні, тепло, так і тягне до води: головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, яких елементарних правил безпеки треба дотримуватись, щоб відпочинок на водоймі не закінчився в інфекційному стаціонарі.
Про це заступник міністра охорони здоров'я повідомив на своїй сторінці у Facebook, передає Фіртка.
"І, на цей раз, мова йде не про коронавірус - відкриті водойми не вважаються джерелом передачі нової коронавірусної хвороби", - пише Ляшко.
За словами головного санлікаря, мова йде про лямбліоз, лептоспіроз, ротавірус, гепатит А, холеру, шигельоз, сальмонельоз, черевний тиф. Він уточнив, що ці інфекції можна підхопити під час купання в забруднених водоймах.
Ляшко радить наступне:
- вибираємо для відпочинку водойму та пляж, які мають відповідний дозвіл;
- не п’ємо воду з водойми, не миємо в ній овочі та фрукти;
- не купаємось при наявності пошкоджень шкіри, а також при наявності ГРВІ чи відразу після неї;
- під час купання не ковтаємо воду з водойми; не вживаємо алкогольні напої та не купаємось в стані алкогольного сп’яніння;
- не купаємось у водоймах з домашніми тваринами;
- обходимо стороною водойми біля яких стоїть табличка "купатися заборонено", а також водойми зі стоячою водою з зарослями або там де плавають качки.
"Симптоми можливого інфікування інколи можуть проявитися майже відразу, але іноді це відбувається через кілька днів або навіть через пару тижнів після купання у водоймі. Небезпечними симптомами є свербіж, висипання на шкірі і слизових, виділення зі статевих органів, диспепсичні розлади, підвищення температури. У цих випадках треба терміново звернутися до лікаря", - наголосив Ляшко.
Він також додав про необхідність дотримання соціальної дистанції, бо коронавірус ще не подолано.