Сьогодні, 20 липня на Черніївському комплексі водоочисних споруд журналістам показали, як проходить очистка питної води за допомогою електролізної установки.
Начальник Черніївського комплексу водоочисних споруд Володимир Сисак розповідає, що місто не залежить від «Дніпроазоту», бо саме очищує воду, пише Фіртка з посиланням на Бліц.
"У 2012 році ми придбали електролізовану установку і з того часу самі очищуємо воду. Тоді це було економічно-доцільно. Сіль розчиняється, проходить через генератори, де виробляється оксидант, опісля насоси подають його у воду", - зазначає Сисак.
За його словами, для знезараження води використовують не хлор, а гіпохлорит натрію, який є значно безпечнішим. Установки дозволяють виробляти гіпохлорит на потреби всього міста.
Загалом на день очисні споруди подають місту 50-60 тисяч метрів кубічних води на добу.
Володимир Сисак розповідає, що у 2012 році була ситуація, коли місто могло залишитись без потрібних реагентів, саме тому вирішили перейти на такий вид очищення води.
Він зауважує, що є й інші альтернативи очистки води, але вони набагато дорожчі. Водночас установка, яка зараз є у комунальному підприємстві працює вже шість років і при правильному використані працюватиме ще років десять.
На очисних спорудах практично все проходить в автоматичному режимі. Тут також є своя лабораторія, де перевіряють воду.
Лаборант відділу хімічного контролю Оксана Данилюк зауважує, що кожні дві години перевіряють річну воду на мутність, а кожні дві години воду з резервуарів перевіряють на хлор.
"З того часу як ввели новий реагент якість води стала кращою", - розповідає Оксана Данилюк.
Фахівець по роботі зі ЗМІ та громадськістю КП «Водоекотехпром» Володимир Шпег зауважує, що воду для Франківська беруть з двох річок – Бистриці Надвірнянської та Бистриці Солотвинської.
З останньої водозабір знаходиться у селі Скобичівка, вода самопливом потрапляє на очисні споруди. Водночас з Бистриці Надвірнянської воду відбирають у камеру звідки насосами її переганяють у відстійники. Загалом їх є шість.
"Якщо вода мутна ми забираємо воду з відстійників. Якщо вода у річці чиста ми її зразу відправляємо на очищення, доочистку та знезараження. Далі вода подається до мешканців", - акцентує Шпег.
Також на підприємстві є резервуар чистої води, якщо буде повінь чи інша надзвичайна ситуація. Цієї води вистачає на 8-10 днів безперебійного постачання населенню.