П'ятий рік сім'я Княгиницьких вирощує малину на Франківщині у селі Липівка Тисменицької громади. Цьогоріч родина також навчилася робити пастилу.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.
"Ось ця уже має бути стигла!", — вказує пальцем на налиту ягоду малини Катя Княгиницька та зриває її.
Після народження дівчинки батьки висадили для неї малиновий сад, і мама, Тетяна Княгиницька, любить повторювати, що у її доньки — щасливе дитинство. Вже потім сад став сімейною справою.
"У нас народилася дитина і виникла ідея нагодувати її чимось корисним, не тільки смачним, а тим, що хотілося б дати своїй дитині", — розповідає власниця малинового саду Тетяна Княгиницька.
Родина починала з кількох кущів малини, а тепер у них є майже гектар насаджень ягоди. Також поруч висадили трохи лохини та ожини.
"Якщо чесно, найбільше труднощів було не так з посадкою і вирощуванням малини, як з тим, що у тебе не вірять люди. У людей немає віри у те, що земля може дати якесь задоволення, віддачу. А я не те, що думаю інакше, я вже переконаний у цьому", — каже батько Каті Віталій Княгиницький.
Окрім малини, дівчинка любить смакувати малиновою пастилою. Її Княгиницькі почали виготовляти цього літа, бо вродив багатий урожай ягід.
"Ми робимо пастилу з меду, малинового та яблучного пюре, і нам для цього потрібен блендер, також і сушка", — розповідає Катя Княгиницька.
Секрет смаку цукерок — у самій малині, яку не миють, а збирають у рукавичках, щоб ягоди не втрачали свої корисні властивості та вітаміни.
"Мабуть, це — єдиний продукт, у якому при зберіганні залишаються всі вітаміни, тому що ми яблука просто доводимо до кипіння, з малини даємо сире пюре і ще — мед. На сушарці виставляємо температуру 55°C, тобто ні кип’ятіння, ні чогось такого немає", — розповідає власниця малинового саду Тетяна Княгиницька.
На одне коло у сушарці йде пів кілограма яблук і стільки ж малини. Потім із нього виходить вісім цукерок.
"Яблука насправді – основа всієї пастили, тому що ми спочатку пробували робити тільки з малини, воно не виходить, бо мусить бути клітковина", — каже Тетяна Княгиницька.
Пастилу сушать 10-12 годин. Щоб пюре з ягід не стікало донизу, використовують сушарку зі спеціальними піддонами, а вже потім загортають готові листи у цукерки.
"Коли я сюди приїжджаю, я бачу, як моя донечка радіє і бігає серед цього всього, не у місті, не за ґаджетами, а реально тут, на природі, і нам допомагає. Вона сама бачить процеси, які відбуваються, від початку і до кінця. Вона вже багато кого зі старших може навчити та розказати їм, як це все має відбуватися," — розповідає власник малинового саду Віталій Княгиницький.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Як на Прикарпатті чоловік вирощує понад 100 сортів винограду