Як можна отримати пільгові кредити на Прикарпатті

Впродовж 2021 року прикарпатці отримали 2 млн 681 тис. 600 грн пільгових кредитів на покращення житлових умов у селі. Гроші надійшли з бюджетів різного рівня за державною програмою індивідуального житлового будівництва у селі та поліпшення житлово-побутових умов "Власний дім" на 2021-2025 роки".

Про це в етері Суспільного розповів голова обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва у селі Тарас Гаврилко, передає Фіртка.

"Обласну програму "Власний дім" затвердили рік тому на 2021-2025 роки. За час її дії плануємо залучити 74 млн 329 тис. грн з державного, обласного та місцевого бюджетів. Ці гроші на умовах пільгового кредитування надаємо людям, які проживають у селі та хочуть звести новий будинок, добудови чи покращити житлові умови. Плануємо, що ця сума піде на будівництво 121 нової оселі, реконструкцію 51, купівлю 60 раніше збудованих помешкань і на проведення комунікацій у 190 будинках", — каже Тарас Гаврилко.

За його словами, цю програму запровадили для того, щоб покращити житлові умови для мешканців сіл та стримати їх не виїжджати. Отримати державний пільговий кредит можуть громадяни України, які постійно проживають і працюють у селі у межах одного або суміжного району. Гроші надаються під 3% річних. Багатодітні сім’ї отримують безвідсотковий кредит. А військовослужбовці, що воювали в АТО/ООС і є резервістами, та члени їхніх сімей теж звільняються від сплати відсотків. Обмеження щодо віку позичальників немає. Проте молодим людям до 35 років кредит надають до 30 років. Усім іншим – до 20.

Голова обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі каже, що за понад 23 роки його існування за пільговим кредитом звернулися приблизно три тисячі людей.

"На сьогодні фонд уклав із позичальниками 956 договорів на загальну суму 54 млн 290 тис. грн. Профінансували приблизно 50 млн грн. Зокрема, на 2021 рік у фонді передбачили 2 млн 895 тис. грн на пільгове кредитування. З них з державного бюджету виділили 1 млн 300 тис. грн, з обласного — 1 млн 415 тис. грн, із бюджетів територіальних громад — 180 тис. грн. Цього року фонд профінансував 28 сільських жителів, запланували укласти 13 договорів і ввести в експлуатацію 12 будинків. На цей час 10 будинків загальною площею 1996 м² уже ввели в експлуатацію", — каже Тарас Гаврилко.

Програму "Власний дім" на 2021-2025 рік ухвалили наприкінці листопада 2021 року і для Івано-Франківської територіальної громади.

"Зважаючи на минулорічні тенденції, ми заклали на цих п’ять років суму у розмірі 2 млн 348 тис. грн. Це — приблизно по 465-470 тис. грн щороку. Орієнтуємося на різні потреби. Хтось буде потребувати будівництва дому з "нуля", хтось добудови. Чому добра програма? Тому що у неї можна вносити зміни, показники можна корегувати залежно від потреб, з якими ми стикнемося. Тому ці цифри не є кінцевими. Важко передбачити точну цифру усіх охочих отримати такий кредит. Але, простежуючи динаміку за попередні роки, можна скласти певні прогнозовані показники, на які треба орієнтуватися. Приблизно на 90% цей прогнозований показник буде відповідати реальним потребам", — каже начальник управління інтеграції громад Івано-Франківської міської ради Андрій Деркач.

За його словами, в Івано-Франківській територіальній громаді приблизно 50 тис. людей проживає у сільській місцевості. І за допомогою пільгового кредитування можна розв'язати проблему з водопостачанням.

"У нас дуже складна ситуація по селах щодо водопостачання, особливо — в Колодіївці, Добровлянах, частині Узина, Підлужжі. Сьогодні криниці висихають, і критичним стає питання забезпечення людей питною водою. Пільгові кредитні гроші дають можливість це полегшити. Наприклад, можна пробурити глибоку свердловину та отримати доступ до води", — каже Андрій Деркач.

Щоб отримати пільговий кредит, потрібно зібрати усю дозвільну документацію на будівництво чи реконструкцію житла, документи на приватизовану земельну ділянку, довідку про доходи за шість місяців усіх повнолітніх членів сім’ї, довідку про склад сім’ї. Також необхідно мати висновок про те, що у даному населеному пункті позичальники не мають житла. Опісля потрібно взяти клопотання від старости громади про надання кредиту. Насамперед кредити надають на раніше розпочате будівництво, а також багатодітним сім’ям.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

За чужий кошт: відомо, хто із топпосадовців має найбільші фінансові зобов'язання (ІНФОГРАФІКА)


11.12.2021 Іван Муканик 1069
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

950
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1956
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2826
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3461
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6847 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3855

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6803 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7626
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2460
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5115
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

944
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1814
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3398
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1787
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3694
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3906 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5451