Люди, далекі від футболу, часом просто з розуму сходять і абсолютно не розуміють, про що або про кого кажуть коментатори і вболівальники під час матчів. Начебто, грають команди з певною назвою, але звідкись беруться «вовки», «змії», «гладіатори», «городяни» і якісь ще далекі від футболу слова. Здається, до термінології питань менше, ніж до цих загадковим словами. Дійсно, іноді альтернативні назви команд вводять в оману і самих уболівальників, адже у одного клубу може бути кілька прізвиськ. Давайте розбиратися, хто в Іспанії «папуга», а хто «огірки».
Популярну в Іспанії і за її межами «Валенсію» прийнято називати «кажанами», «чес» і «Бетмена». «Летючими мишами» команду називають через емблему, саме ця тварина зображено на емблемі клубу, звідси і прізвисько «Бетмен», а ось чому саме крилан зображена на гербі футбольного клубу, зараз розповімо. Справа в тому, що красива легенда свідчить: в 1503 році кажан перегородила шлях стрілі, яку під час облоги Валенсії випустили в короля Хайме I, той в подяку за порятунок велів намалювати кажана на гербі міста. «Чес» - традиційна назва команди в Іспанії, перекладається як «хлопці».
«Атлетіко Мадрид» прийнято називати «індіанцями» і «матрацниками». Назва «матрацники» пояснити досить просто: на початку ХХ-го століття у клубу були великі фінансові труднощі, але шити форму з чогось треба було. Вибір зробили на користь найдешевшої тканини, з якої шили матраци. «Індіанці» пояснюється також просто: все в тому ж ХХ-му столітті за «Атлетіко» грало багато футболістів з Південної Америки, отже, багато уболівальник теж були південноамериканцями.
«Вільярреал» отримав чарівне прізвисько «Жовта субмарина». Ігрова форма у клубу жовта, а недалеко від стадіону «Вільярреала» «Ель Мадригал» встановлено пам'ятник жовтою підводному човні.
«Реал Бетіс» називають «біло-зеленими» і «огірками». У далекому 1912-му році президент «Бетіса» Мануель Асенсио привіз з Глазго подарунок від «Селтіка» чорно-зелені смугасті футболки, команда програла в них наступні 5 матчів, після чого чорний колір змінили на білий, звідси прізвисько «біло-зелені», а «огірками» команду називають уболівальники інших клубів якраз через зеленого кольору на футболках.
«Леванте» можете сміливо називати «жабами», незважаючи на те, що на емблемі зображена летюча миша, все ж це найстаріший клуб Валенсії, але претендувати на прізвисько однойменного клубу «Леванте» не має наміру. Громадянська війна в Іспанії викликала серйозні фінансові труднощі у клубу з Валенсії, і вони були змушені грати на чужому стадіоні, за межами яких були жаби.
«Малагу» прийнято позначати як «анчоуси» або «медузи». «Анчоуси» - тому що жителі Малаги люблять цю дрібну рибку і, здається, їдять її на сніданок, обід і вечерю. «Медузи» більше відноситься до комерційних здібностям жителів, так як місцеві заробляли, в основному, за допомогою риболовлі і продажу морепродуктів.
«Атлетик Більбао» отримав прізвиська «леви» і «баски». Клуб з Країни Басків досить традиційний і поважає своє коріння, саме тому за клуб можуть грати тільки ті гравці, в чиїх жилах тече баскська кров, звідси назва «баски». Назва «леви» закріпилося не просто так за командою. На емблемі «Атлетика» зображена церква: давним-давно стадіон команди знаходився недалеко від церкви, мученика Мамас повинні були розірвати леви, але робити цього вони не захоти, тому Мамас визнали Святим.
Клуб з передмістя Барселони «Еспаньол» традиційно називають «папугами» або «канарейками». Пояснити це досить просто: стадіон «Еспаньола» знаходиться в оточенні пальм і складається відчуття, ніби навколо нього джунглі, в яких мешкають папуги. З квітами форми «Еспаньола» пов'язане прізвисько «канарки». Раніше футболісти грали в жовтих футболках і квітчастих шортах, забарвлення яких змінювалася кожен матч.
«Реал Мадрид» з 1913-го року називають «вершковими» або «бланкос» через білого кольору форми. На іспанському «білий» перекладається як «blanco».
«Барселону» прийнято скорочено називати «Барса». Прізвисько «синьо-гранатові» і «синьо-гранатових» (іспанською) характеризують клубні кольори, «каталонці» за походженням клубу, він заснований в столиці Каталонії.
Клуби можна називати по-різному, головне - знати, де ставити на спорт і яка команда не підведе.