Як купити квартиру в новобудові без стресу?

Купівля квартири – це завжди хвилювання. Воно й не дивно. Адже житло – це насамперед ваш комфорт та безпека. А отже придбання власних квадратних метрів –  крок відповідальний і виважений.

Отже, як зробити цей крок впевнено, без стресу і при цьому не помилитись? Відповідним питанням задались і фахівці аналітичного центру blago developer.

Розпочнемо з того, що більшість експертів радять купляти житло у новобудовах. Такі квартири мають у собі чимало переваг. Це насамперед можливість спланувати свій комфорт таким, яким бачите його ви. Це також впевненість у надійності будинкових інженерних мереж – певна гарантія того, що вам за якийсь місяць проживання в оселі не доведеться самотужки міняти електропроводку, теплові чи каналізаційні мережі або що в ході перевірки димвентканалів, раптом, не виявиться, що сорок років тому вони були збудовані з грубими порушеннями. А ще – впевненість у тому, що при будівництві будинку було використано якісні сучасні матеріали. Зрештою, за оцінками фахівців, три чверті договорів з нерухомістю сьогодні укладаються в Україні саме на первинному ринку.


Правильно обрати забудовника

Щоб не помилитись при виборі надійного забудовника серед компаній-девелоперів, які сьогодні пропонують свої послуги на ринку нерухомості варто звернути увагу на такі критерії:

  • відсутність проблемних об’єктів
  • гучних скандалів та судових справ
  • хороша репутація

Остання, як відомо, здобувається роками роботи на ринку, а також кількістю та якістю вчасно зданих в експлуатацію будинків. Так, скажімо, компанія blago developer вже понад 18 років успішно працює на ринку нерухомості, здійснює реалізацію 11-ти сучасних житлових комплексів і у 2021 році розпочинає реалізацію ще чотирьох амбітних проєктів.

Інформацію про того чи іншого забудовника можна отримати в інтернеті, в доступних електронних реєстрах відкритих даних, а також ознайомившись з документами в офісі компанії чи її відділу продажів.


Визначитись з локацією житлового комплексу

Обравши забудовника, необхідно визначити локацію, у якій ви б хотіли придбати собі житло. Тут важливо пам’ятати: квартиру ви купляєте на роки. Тому вельми важливо, щоби поруч з вашим майбутнім помешканням були затишні зелені зони, доступ до річок або озер, і при цьому локація мала б зручне транспортне сполучення з центром міста. Для того, щоб обрати квартиру у зручній для вас локації, достатньо зайти на інтернет-сайт забудовника або ж завітати до його офісу і поцікавитись, у яких саме мікрорайонах міста розташовані житлові комплекси, в яких компанія пропонує своїм клієнтам придбати квартири.


Бажана площа квартири та кількість кімнат

Тут, звісно, кожен обирає в міру своїх потреб і тієї суми, яку він може собі дозволити витратити на придбання житла. Втім, не варто також забувати, що ваш дім – це, насамперед, зона вашого комфорту та вашої безпеки. Сім’ї ростуть, діти дорослішають і з часом потреби у власних зонах комфорту у кожного члена сім’ї зростатимуть. І цей чинник, вочевидь, також слід враховувати при виборі площі та кількості кімнат вашої майбутньої оселі. В даному контексті зауважимо, що, за оцінками експертів аналітичного центру blago developer, на сьогоднішній день найбільшою популярністю серед іванофранківців користуються одно- та двокімнатні квартири бізнес-класу у центральній частині Івано-Франківська, а також дво- та трикімнатні помешкання класу комфорт у мікрорайонах міста.


Записатись на огляд квартири та ЖК

При цьому увагу тут варто звернути не лише на зовнішній вигляд та планування квартири: просторість кімнат, рівень природного освітлення, наявність інженерних мереж, – а й на наявність (або наявність у перспективі) необхідної інфраструктури, як-от: спортивних та ігрових майданчиків, озеленення, освітлення, стоянок, паркінгів або гаражів, торговельних закладів, закладів громадського харчування, шкіл та дитячих садочків, близькість зупинок громадського транспорту. Рік карантину та вимушеної самоізоляції навчив іванофранківців цінувати будь-які дрібниці, коли йдеться про особисту безпеку та комфорт.


Обрати зручний спосіб оплати

Багаторічна практика функціонування ринку нерухомості знає чимало різних способів розрахунку при придбанні житла. І всі вони мають свої «плюси» залежно від ситуації.

Найперший – це сплата повної суми при купівлі квартири. Тут все просто: ви сплачуєте 100% вартості квартири. При такому способі оплати зазвичай поширюються різного роду знижки. Іншим способом оплати є розтермінування платежів. Такий спосіб є притаманним купівлі житла на стадії будівництва і дозволяє покупцеві зекономити до 30% коштів на купівлі квартири. Оскільки, на старті будівництва вартість квадратного метра завжди є нижчою і зростає до моменту здачі будинку в експлуатацію орієнтовно на 30%.


Купівля житла в іпотеку

Іпотека несе в собі чимало переваг. По-перше, ви уникаєте потреби витрачати зайві кошти на оренду тимчасового житла, позаяк, якщо вже платити, то платити за своє. По-друге, іпотека дає можливість придбати оселю вже зараз, без тривалого очікування. Відтак зникає потреба тривалого накопичення значних сум коштів, а це, у свою чергу, дозволяє уникнути ризиків інфляції, враховуючи що ціна на нерухомість на Прикарпатті постійно зростає. Крім того, тривалий термін іпотеки дозволяє набути власний дах над головою без зайвої шкоди для сімейного бюджету. Серед «мінусів» іпотеки, зазвичай, визначають ту обставину, що, придбавши житло в іпотеку, покупець до повної виплати кредиту не стає повноцінним його власником, будучи позбавленим права розпоряджатись новопридбаною оселею, тобто не може її продати, подарувати, обміняти тощо. А крім того – переплату у вигляді відсотків, комісій та страхових внесків.

Втім, починаючи з березня цього року в Україні почали діяти механізми, які дозволяють мінімізувати переплату за кредит. Йдеться про Постанову Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 року № 63 «Деякі питання здешевлення вартості іпотечних кредитів», якою передбачено можливість компенсації державою в особі Фонду розвитку підприємництва  процентної ставки за іпотечними кредитами, що надаються позичальникам на придбання житла терміном до 20 років, з метою зниження базової процентної ставки до рівня 7% річних.

Коли ж усі наведені вище питання ви для себе з’ясували, вам залишається лише підписати усі необхідні документи та спокійно собі планувати дизайн інтер'єру та майбутній ремонт. Зрештою, ремонт можна замовити у забудовника. Насправді це досить вигідно. Бо ж дозволяє зекономити час, нерви, а подекуди й гроші. Адже ремонт від забудовника, зазвичай, обходиться дешевше, ніж організовувати ремонтні роботи самотужки.

Нагадаємо, в компанії blago developer придбати без зайвого стресу можна як готові квартири, так і житло на стадії будівництва, використовуючи при цьому будь-який із наведених способів оплати. Окрім того, в даний час діє акція, яка передбачає знижку 888 гривень на кожен квадратний метр нерухомості.

Компанія пропонує комфортні помешкання у різних зручних локаціях міста Івано-Франківська, зокрема, у таких житлових комплексах та будинках, як: ЖК Comfort Park, Chocolate, Family Plaza, Паркова Алея, Авторський, Main House, районі Manhattan, елітних комплексах Parus чи Royal Hall, а також котедж в містечку Franko River Club.

Партнерський матеріал


19.03.2021 679
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

953
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1959
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2830
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3465
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3674
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6853 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3858

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455