Вчора, 29 червня, відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Калуської міської ради, на якому ухвалили рішення про призначення управителя для десяти гуртожитків міста.
За словами заступника начальника управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Богдана Сасника, конкурс на управителя для гуртожитків оголосили рішенням виконкому 18 травня, передає Фіртка з посиланням на "Вікна".
Також витримали всі терміни й 23 червня відбулося відкриття конкурсних пропозицій. За словами Богдана Сасника, надійшла лише одна пропозиція — від комунального підприємства «Управляюча компанія «Добродім» Калуської міської ради.
«У телефонному режимі зверталися компанії з Івано-Франківська і Долини, але подала лише наша. Як такого конкурсу не було, бо не було оцінювання. До середи перевіряли документи на відповідність законодавству і умовам конкурсу і 25 червня вирішили визнати переможцем комунальну управляючу компанію. Упродовж п’яти робочих днів маємо затвердити переможця і ще п’ять днів є на укладання договорів на управління гуртожитками», — повідомив Богдан Сасник.
По кожному гуртожитку з управителем укладуть окремий договір, що відповідає типовому.
За його словами, такі об’єкти, як гуртожитки, не є привабливими для управляючих компаній. А в інших містах питання їхнього утримання вирішували таким чином: подавали на конкурсу в пакеті зі звичайними багатоквартирними будинками. 10-11 червня потенційні учасники конкурсу мали можливість приїхати й оглянути гуртожитки. Проте таких, як зазначив Богдан Сасник, не було.
Нагадаємо, переможець конкурсу управляє гуртожитками від травня. Щоправда, до його проведення — тимчасово. Так, 6 травня виконком надав дозвіл комунальному підприємству "Управляюча компанія "Добродім" на управління гуртожитками комунальної власності міста.
Загалом у Калуші є десять гуртожитків. З них дев’ять обслуговував ЖЕО №4 й один — ЖЕО №1. Причому, по обох ЖЕО порушено справи про банкрутство і вони перебувають на етапі ліквідації. Багатоквартирні житлові будинки, які раніше обслуговували ЖЕО, передали в управління і їхнім утримання займаються приватні управляючі компанії. Проте гуртожитки залишилися за ЖЕО. Судом призначено ліквідаторів комунальних ЖЕО і вони передали гуртожитки з балансу ЖЕО на баланс власнику — територіальній громаді в особі управління комунальної власності.
На перехідний період, у травні-червні, комунальна управляюча компанія надавала послуги за тарифами, які були затверджені до початку ліквідації комунальних ЖЕО, — це близько 2 гривень за квадратний метр. Причому гуртожитки їй передавали в тимчасове управління без боргів. Нагадаємо, станом на квітень гуртожитки мали значну заборгованість за спожиту електроенергію, яку погасили з міського бюджету — на це виділили 700 тис. гривень.
Читайте також:
На Прикарпатті студенти у гуртожиток можуть поселитися онлайн