І ще трохи про пасічнянський міст

Місто Івано-Франківськ розташоване на стародавньому шляху з Польщі у Валахію, далі в Туреччину. Сьогодні в межах України це потужний транспортний транзит Львів- Чсрнівці.


Величезна маса транзитних, часто вантажних, автомобілів львівського напрямку заїжджає в місто вулицею Галицькою, дальше через міст через Бистрицю Солотвинську, частково розтікається в центр, решта на вулицю Набережну, що створює справжній транспортний колапс. Головна проблема - транзитні автомобілі.

Заберемо транзит - вирішуємо половину проблем. Міст, вулиця Галицька витримали б автотранспорт Пасічної, незважаючи на бурхливий розвиток житлового району.

Генеральний план Івано-Франківська 1978 року та оновлений 2001 року вирішували цю проблему шляхом спорудження автокорндору, що розпочинався з львівської траси від існуючого шляхопроводу через залізницю між селами Угринів та Ямниця, далі шосе між селами Угринів і Клузів, міст через Бистрицю Солотвинську, вихід в районі заводу Індуктор на існуючу вулицю Івасюка, далі по вулиці Стуса, міст через Бистрицю Надвірнянську, далі шосе між селами Угорники і Підлужжя з виходом на шосе в напрямку Тисмениці.

Таким чином транзитний транспорт перехоплювався далеко за містом, рухався б магістралями та майже оминав місто. Реалізація автокорндору розпочиналася в 2010 році з проектування відрізку від шляхопроводу над залізницею між селами Ямниця та Угринів, міст через Бистрицю Солотвинську з виходом на вулицю Івасюка. Проте проектні роботи, розпочаті УКБ міськвиконкому, були зупинені.

Тепер про міст через Бистрицю Солотвинську на продовженні вулиці Хіміків. Ідея зовсім не свободівська, вона започаткована ще командою попереднього міського голови. Більше того, пропонувалося спорудження двох мостів на продовженнях вулиць Хіміків та Берегової.

І розглядалися вони не як альтернатива клузівському мосту, а як допоміжні для угринівського та загвіздянського напрямків для легкового автотранспорту і, можливо, пасажирського транспорту.

Міст на продовженні вулиці Хіміків трасувався таким чином, щоб напрямок руху максимально вливався в бік вулиці Промислової, між існуючими автомийною та АЗС. Вказані пропозиції не передбачені діючим генеральним планом міста, зрозуміло, що попередня команда розглядала їх як напрацювання до нового генерального плану міста.

Негативні моменти при будівництві мосту через Бистрицю Солотвинську на продовженні вулиці Хіміків:

  1. Міст будується всупереч нині діючому генеральному плану міста Івано-Франківська. Порядок: спочатку генплан, потім будівництво мосту. Очевидно не в цьому випадку – «міст всупереч генплану будувати можна».
  2. Міст будується під прямим кутом до потужної міської магістралі - вулиці Надрічної зі здами-виїздами на неї, з гарантованими автокорками, без логічного прямого продовження руху на якусь із вулиць правого берега річки для розвантаження мосту. Не підходить вулиця Промислова? Вишукуємо іншу вулицю. Нема? Тоді може місце для будівництва вибрано невдало?
  3. Із міських засобів масової інформації відомо, що проектування мосту велося без вирішення питань заїздів та з’їздів. Тобто, міст вже будується, а як на нього заїхати і з’їхати невідомо. Останні новини з мерії: заїзди на міст вирішуватимуться окремою проектною документацією. Ясно, що це окремий договір, окремі кошти. Чому вказані проблеми не вирішуються одною комплексною проектною документацією? Відповідь може знає наш міський голова?
  4. Ще про заїзди і з’їзди з мосту. Сьогодні з’їхати з мосту на вулиці Галицькій правим поворотом і включитися в рух на Набережну непросто, права смуга часто вже на мості заповнена транспортом. Проїхати під мостом і розвернутися на кільці вулиці Надрічної теж складно, через велике скупчення транспорту. Часто автомобілі в черзі до кільця стоять майже від залізниці з одного боку та дванадцятиповерхівки з другого. Як стало відомо із міської преси, рух із нового мосту в бік залізничного переїзду планується як правий поворот на вулицю Надрічну до існуючого кільця і далі по старій Надрічній до колії.
  5. Ширина мосту. Дві смуги, повідомляють ініціатори будови, потім добавляють: ще буде третя смуга. Для цього треба було город городити? Зрозуміло, цей міст не може бути альтернативою клузівського, ніяк не замінить міст на Галицькій на час озвученого ремонту. Нагадаємо: міст на вулиці Галицькій має чотири смуги, при аварії на ньому автокорки повністю паралізують весь рух.
  6. Ширина вулиці Хіміків. Це дві смуги плюс третя для об’їзду, що сьогодні забезпечує транспортне навантаження. Що буде, коли по ній підуть автомобілі на міст? А розширювати вулицю нема куди.
  7. Пересічення вулиць Хіміків-Галицька. Вже сьогодні проблемно виконати лівий поворот на вулицю Галицьку. Що буде, коли транспорт добавиться? Світлофор? Добре, тоді наступна проблема.
  8. Ухил вулиці Хіміків на під’їзді до вулиці Галицької. Ухил відчутний! В зимовий період розпочати рух на зелене світло буде непросто. Наочний приклад: ухил пересічення вулиць Галицька-Калуське шосе значно менший, проте взимку після світлофору видрапатися нагору складно. Розпіарене міською владою застосування піщано-сольової суміші для зимового посипання вулиць насправді замінюється банальним болотом.
  9. Ще про пересічення. Збудувати окремі додаткові праві з’їзди з вулиці Галицької на вулицю Хіміків та з вулиці Хіміків на вулицю Галицьку не вдасться, ділянка затиснута існуючою забудовою.
  10. Розрита дамба. Хто прийняв рішення розрити дамбу? А як її відновлювати? Дамбу споруджують пошаровим насипом з трамбуванням спеціальними катками різних порід наповнювачів. Як відновити розкопану ділянку? Кажуть, довші палі потрібні. Так шукайте довші палі!

Наведене вище ілюструє: рішення про будівництво мосту прийняте без глибокого аналізу, без залучення фахівців, без вирішення головної транспортної проблеми - транзитного автотранспорту.

Остап Бай


Читайте також:

Громадська рада по дорогах просить облраду та нардепів контролювати будівництво моста на Пасічну (документ)

У Франківську розкритикували новий міст на Пасічну

В Івано-Франківську триває будівництво нового моста на Пасічну (фото)

Податковий борг, судові справи та бізнес в Криму: хто будуватиме новий міст на Пасічну

Міська влада хоче побудувати новий міст у Пасічній за кошти державного фонду регіонального розвитку

Іванофранківці обрали назву нового "пасічнянського мосту"

У Франківську презентували попередні проекти нового моста на Пасічну (відео)

За півроку новий "пасічнянський міст" подорожчав у два рази (оновлено+фото)

В Івано-Франківську заклали камінь під будівництво нового 200-мільйонного моста на Пасічну (фото)

У Франківську знову згадали про другий міст на Пасічну: тепер його будуватимуть за 120 мільйонів гривень

Проект генплану Івано-Франківська передбачає два нові мости через Бистрицю

Іванофранківці просять Президента про будівництво нового мосту через річку Бистриця Солотвинська


19.11.2018 2495
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466