Професія ІТ-спеціаліста сьогодні престижна, затребувана і високооплачувана. Все більше українців опановують фах: хтось отримує інженерну спеціальність у вузі, хтось перекваліфіковується на курсах.
Про те, як виглядає сьогодні середньостатистичний український «айтішник», яку освіту має та чим займається у вільний час – у новому дослідженні Міжнародного кадрового порталу hh.ua.
Не більше 15% резюме у проф. області інформаційні технології, телекомунікації, програмування на сайті hh.ua – це резюме від представниць прекрасної половини людства. Всі інші – від чоловіків.При цьому жінки надають перевагу посадам у навколо технічних сферах.Однак з кожним наступним роком жінки все частіше звертають увагу на галузь. І це цілком очевидно, адже IТ стрімко розвиваються, професія є популярною, престижною і гарно оплачуваною.Основна частина IT-спеціалістів – це молодь віком від до 22 до 35 років.
Понад 60% фахівців мають закінчену вищу освіту. Проте варто відзначити, що сьогодні, роботодавці при працевлаштуванні кандидата більше звертають увагу на реальні знання і практичні навички, аніж на диплом і назву ВНЗу. Крім того, у сфері ІТ є поширеною практика, коли спеціалісти не закінчували виш за даним напрямком, а перекваліфікувалися, отримуючи знання на курсах та під час навчальних програм.
ІТ-фахівці – це ті спеціалісти, які відрізняються гарним знанням іноземним мов, особливо¸ англійської. Кожна друга вакансія для працівника сфери вимагає гарне знання іноземної мови. Співбесіди теж доволі часто проходять саме на англійській.
Серед спеціальностей найпопулярніша – розробники, 40% резюме. 20% - це тестувальники, по 10% резюме – від менеджерів проектів та системних адміністраторів.
Досвід роботи від 3 до 5 років мають третина представників професії. Найбільший відсоток вакансій припадає на Київ. В столиці працює близько 42% всіх ІТ-спеціалістів.
Щодо заробітних плат, то сфера ІТ є однією з найбільш високооплачуваних, а IТ-спеціалісти – це ті фахівці, які на сьогодні можуть розраховувати на гідну оплату праці. Однак зарплатна «вилка» дуже широка. І може варіювати від 5-6 тис. грн. для початківця на посаді системного адміністратора в регіоні до 2-3 тис. дол. для керівника проекту у великій українській чи міжнародній компанії.
І хоча у зв’язку з високою престижністю і популярністю проф. області до ІТ йде все більше спеціалістів і конкуренція серед представників сфери зростає, знайти хорошу роботу в галузі не складно. Все залежить від реальних знань, практичних вмінь та компетенцій кандидата на посаду. Чим вони вищі, тим легше знайти достойну роботу.
Дані були отримані в результаті аналізу більш ніж 77 тис. активних резюме ІТ-спеціалістів на Міжнародному кадровому порталі hh.uaу жовтні 2016 року.