"Грудневі жнива": як бюджетники Івано-Франківщини в останні дні року освоїли десятки мільйонів (інфографіка)

Левову частку договорів з підрядниками Департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації уклав у грудні минулого року.

Ремонти шкіл, садочків, клубів та доріг підрядники виконували на лічені дні до Нового року.


На Прикарпатті розпорядники бюджетних коштів не порушують традицій і під кінець року активно витрачають залишки на рахунках без проведення тендерів. Зокрема, Департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації є одним з найбільших розпорядників бюджетних коштів у Івано-Франківській області.

У грудні минулого року Департамент уклав договорів на найбільшу суму серед усіх бюджетних установ області – майже на 80 млн гривень.

Протягом грудня Департамент розмістив на веб-порталі Prozorro 123 закупівлі. Тільки шість із них – це оголошення про відкриті торги. Решта 117 – звіти про укладені договори. Якщо порівнювати з іншими місяцями 2018 року, то це майже втричі більше за середню кількість прямих договорів у попередні місяці.

Ці цифри якнайкраще ілюструють період роботи бюджетних установ під назвою "грудневі жнива". З графіка видно, що Департамент будівництва і ЖКГ, м’яко кажучи, не є прихильником конкурентних процедур у системі Prozorro. Кількість прямих договорів без проведення аукціону значно перевищує кількість відкритих торгів.

Найбільше тендерів через відкриті торги припадає на жовтень і листопад. У цей період оголошувалися закупівлі на будівництво амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Експерти "Антикорупційної платформи" раніше писали, що Департамент почав оголошувати тендери на їх будівництво з кінця вересня. Більшість з них Департамент скасував і оголошував повторно. Саме у жовтні-листопаді ці процедури завершилися, і тому у ці два місяці значно зросла кількість конкурентних закупівель.

Також ми проаналізували всі проплати, які здійснював Департамент у 2018 році, і знову побачили чітку тенденцію, коли в останній місяць року проходить найбільша кількість транзакцій і виплачується найбільше бюджетних коштів.

Як бачимо, 24,4%, або майже четверту частину, усіх коштів, які Департамент будівництва та ЖКГ виплатив підрядним організаціям і підприємцям за рік, припадає на останній місяць року. 


Капітальні ремонти за лічені дні

Зі 117 укладених у грудні прямих договорів 94 договори, а це 80%, мають термін дії до кінця 2018 року. Загальна сума цих 94 договорів – 57,6 млн гривень.

75 грудневих угод укладені на закупівлю робіт за кодом Державного класифікатора робіт, товарів і послуг "45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація". Тож більш як сім десятків капітальних ремонтів мали б бути виконані протягом кількох зимових робочих днів. Це і ремонти шкіл, садочків, клубів, і капітальні ремонти дорожнього полотна.

Решта 42 договори – це поточні ремонти, виготовлення проектно-кошторисної документації (на будівництво нових амбулаторій) тощо.

Для більш повної картини ми посортували ці роботи за їх вартістю. Нагадаємо, проведення конкурентних торгів є обов’язковим для державних закупівель товарів та послуг вартістю від  200 тисяч гривень, та для робіт – від 1,5 мільйона гривень.

- 1-1,5 млн грн – 28 договорів

- 200 тис. – 1 млн грн – 39 договорів

- 50-200 тис. грн – 27 договорів.

Отже, Департамент замовив у грудні робіт з капітального ремонту на суму понад мільйон гривень на 28 об’єктах області. Переважно договори укладалися на капітальні ремонти місцевих доріг та освітніх закладів. А деякі дороги, щоб не проводити тендери, Департамент подробив на менші ділянки.

До прикладу, ремонт дороги в селі Старуня Богородчанського району замовник поділив на два договори вартістю до півтора мільйона гривень кожен: перший договір на ремонт вул. Красна від будинку №56А до будинку №70 на суму 1 382 429 грн, другий договір – на ремонт цієї ж вулиці від будинку №72 до магазину – за 1 382 476 гривень. Роботи виконував один підрядник – ТОВ "ІНТЕР БУД".

А у Надвірній на замовлення Департаменту виконали капітальний ремонт даху спального корпусу №1 Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату на 686 тисяч гривень. Ремонт виконувала фірма з Ямниці "Планетабуд", засновником і  керівником якої є Петро Круль. За даними порталу є-Дата, ремонтували дах 6 днів, з 20 до 26 грудня. У ці дні середня температура повітря у Надвірній не піднімалася вище 4 градусів тепла.


Наймоторніші підрядники

Із 94 прямих договорів 39 (майже половина) укладено із п’ятьма учасниками. Решта договорів укладено ще з 34 – по 1-2 договори на фірму чи підприємця.

По 12 договорів з Департаментом підписали ТОВ "Інтер-Буд" і ТОВ "ПМК-88". Всі – на ремонти місцевих доріг. Разом вони отримали підрядів на майже половину від загальної вартості укладених у грудні угод. Виходить, що ці дві фірми за кілька днів грудня, у проміжках між святами, встигли поробити капітальні ремонти місцевих доріг на 24 різних ділянках.

Засновником і керівником ТОВ "Інтер-Буд" є Гнатковський Іван Романович. Фірма зареєстрована в Івано-Франківську. Згідно з інформацією веб-порталу Prozorro, за 2018 рік фірма уклала 36 договорів на виконання робіт за бюджетні гроші загальною вартістю понад 33 млн грн, водночас 35 угод були укладені з Департаментом будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА.

Інша фірма – ТОВ "ПМК-88" – зареєстрована в місті Долина. Засновником і директором є Лебедєв Ігор Геннадійович. За рік фірма уклала 34 договори з бюджетними установами на суму понад 32 млн грн, з них 23 угоди – з Департаментом будівництва.

На думку голови "Антикорупційної платформи" Христини Зелінської, для того, аби "грудневі жнива" 2018 року стали останніми, потрібно кілька речей.

"Фактично, ми бачимо ситуацію, що повторюється з року в рік у бюджетних установах. Комплексно проблему "грудневих жнив" може вирішити впровадження середньострокового бюджетного планування на три роки, обов’язковість на законодавчому рівні проведення конкурентних допорогових закупівель від 50 тис. грн через ProZorro та підвищення рівня компетенції людей, що проводять процедури закупівель. Правильне планування, конкуренція, повна відкритість та компетентність замовників мінімізують неефективне витрачання коштів платників податків", – вважає експертка.


матеріал Антикорупційної платформи


29.01.2019 3591 3
Коментарі (3)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

917
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1903
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2771
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3398
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3636
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6794 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3824

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5635

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6743 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7592
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2422
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4688
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5081
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

442
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

909
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1778
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3362
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

885
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1746
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3655
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3843 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5410