Громада проти Марцінківа: ПП "Свобода" не спинити (фото+відео)

 

 

Не вщухає обурення громадськості Івано-Франківська рішеннями, прийнятими на останній сесії Івано-Франківської міської ради, яка відбулась 8 липня.

 

Нагадаємо, одним із найскандальніших питань стало затвердження депутатами детального плану території в межах вулиць Крайківського-Макогона-Промислова.

 

Депутати від «Свободи» та «Батьківщини», не зважаючи на думку громади, порушивши усі наявні законодавчі акти, проголосували за надання дозволу на розробку даного ДПТ, фактично давши дозвіл на зведення там 33-х багатоповерхівок - цілого мікрорайону. Будуватиме фірма наближена до ВО «Свобода».

 

Шоста сесія Івано-Франківської міської ради сьомого демократичного скликання увійде в історію, як одна із найскандальніших.

 

У вівторок, 12 липня, на вулиці Макогона в Івано-Франківську зібралися місцеві мешканці, які проти забудови.

 

Тутешні мешканці заручилися підтримкою волонтерів, учасників АТО та громадських активістів, аби вимагати у міського голови Руслана Марцінківа накладення вето на рішення.

 

Сьогодні ж, 13 липня, активісти провели спільну прес-конференцію. Організатори запрошували на зустріч і міського голову Руслана Марцінківа, однак той не прийшов.

 

Активісти сформували та озвучили чотири основні вимоги до мера в рамках протестного руху проти свавілля міської влади. Дане звернення підтримали керівники 14-ьох громадських організацій.

 

Після прес-конференції вирушили безпосередньо до очільника міста. Втім мера в міській раді не застали. Як повідомили активістам, міського голови у кабінеті немає - поїхав у відрядження на семінар. Відтак залишили йому плакат з вимогами на дверях його кабінету.

 

Після уточнень, стало відомо, що Руслан Марцінків перебуває на Тернопільщині.

 

Тому активісти вирушили до заступників, аби зібрати їх в одному кабінеті для обговорення.

 

 

 

 Не знайшовши заступника міського голови Олексія Кайди, активісти знову рушили до Миколи Вітенка.

 

 

Той повідомив, що зідзвонившись з О. Кайдою, за годину вирішили провести спільну зустріч активістів із заступниками міського голови, на якій би розглянули вимоги громади. На зустріч також запросили головного архітектора міста Дмитра Нижника.

 

 

 

За годину активістам таки вдалось зустрітись з заступниками міського голови Олексієм Кайдою та Миколою Вітенком. 

 

 Фото: Курс

 

На початку зустрічі перший заступник мера Олексій Кайда поспішив повідомити, що зранку мав зустріч із підприємцями, які за його словами готові передати землю учасникам АТО.

 

 

Присутні бійці АТО назвали це “заманухою”, та озвучили вимоги, про які йде мова у їхньому зверненні.

 

Заступник міського голови Олексій Кайда зайшов з кінця, зауваживши, що для нього дивним є вимога активістів відмінити рішення про створення Муніципальної варти у місті.

 

За його словами такий підрозділ вкрай необхідний Івано-Франківську, адже він допомагатиме зокрема і патрульній поліції.

 

Голова спілки учасників та ветеранів АТО Прикарпаття Тарас Шпук наголосив, що «Це потрібне рішення, але не в такому вигляді. Воно суперечить 222 статі Кримінального Кодексу України. Тому ми виступили кардинально проти цього рішення і вимагаємо відправити його на доопрацювання. Але ні до нас, ні до патрульних на сесії не прислухались», – зазначив активіст.

 

Мова йде про Статут КП «Муніципальна варта», який дозволить працівникам відомства складати протоколи на порушників.

 

На це Олексій Кайда зауважив, що статут вичитувався і створювався на основі статутів вже чинних муніципальних варт в Тернополі, Луцьку, Вінниці.

 

Особиста охорона для Руслана Марцінківа?

«В місті створюється штат в чисельності 25 чоловік, а несе в собі витрати в один мільйон. Мені сказали, що штат буде збільшуватись. Тобто створюється маленька армія, силовий блок міського голови. Ми не хочемо, щоб озброєні силовики виконували вказівки мера, які не завжди законні. Ми хочемо себе від цього вберегти. Тому не кажемо, що це не потрібне рішення, але питання треба доправити на доопрацювання», – зазначив голова спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїв.

 

На думку активістів муніципальна варта стане «особистою охороною міського голови». За словами голови ГО “Залізний тризуб” Наталії Сербин, на роботу цього КП передбачили п’ять мільйонів гривень у рік. За ці кошти, вважає активістка, можна було б зробити щось корисне для розвитку міста.

 

«Для мене, як для жінки незрозуміло, що чоловіки отримуватимуть зарплату за те що, будуть ходити і «штурмувати» бабок, які продають часник. Злочинність – це не тільки безлад, а й велика бідність, Може не варто постійно карати людей, за те що вони неправильно себе ведуть або стоять на тротуарі і продають часник?» – обурилась Наталія Сербин.

 

Так, голова Спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїв вкотре попросив почути громаду та відправити зокрема це рішення на доопрацювання.

 

Втім заступник міського голови О.Кайда настоював на своєму, зазначаючи, що збройне формування необхідне оскільки збільшилась злочинність.

 

 Відео: Галицький Кореспондент

 

Відтак перейшли до питання про затвердження ДПТ в межах вулиць Крайківського-Макогона-Промислова. Пані Галина, мешканка однієї з вулиць промзони, попросила показати протокол громадських слухань, які, за словами головного архітектора Дмитра Нижника, підписані учасниками слухань.

 

«Все законно»

Головний архітектор міста Дмитро Нижник відповів, що були два протоколи таких слухань. В одному йдеться про те, що громада не з’явилася на слухання, а в другому, що там були працівники Харчосмакової фабрики. Також він наголосив, що є рішення виконкому, в якому вказано, що будівництво не порушує садибно-житлову забудову.

 

 

Однак, про те, що відбувається зараз, каже пані Галина, мешканці дізналася з інтернету. Людям незрозуміло, чому все вирішують працівники фабрики, які там не живуть, а лише працюють, а не громада.

 

За словами жінки, підписів під протоколом щодо громадських слухань, який голархітектор показував на сесії, немає.

 

«Всі, хто подав документи це технічні працівники, вони лише виконують вказівки. Ми розуміємо, що ви лише виконавці. Вся відповідальність лежить на міському голові», – зазначив В. Андріїв.

 

Окрім того, він поцікавився, чи мала право міська влада без змін в генеральному плані змінювати цільове призначення землі. Головний архітектор Дмитро Нижник відповів, що прийнято уточнення до генерального плану, а тому все законно.

 

«Тут сидить не стадо овець, а громада міста. Скажіть, чому ви порушуєте закон?  Скільки можна все дерибанити. Ми не просимо вас, а вимагаємо не порушувати закон», - обурився Василь Андріїв.

 

 

Відео: Галицький Кореспондент

 

На завершення заслухали керівника управління земельних відносин Кирила Обладана.

 

 

Нагадаємо, сесійним рішення депутати міської ради продовжили договір оренди фірмі, яка перебуває на стадії банкрутства. Мова йде про затвердження ДПТ в межах вулиць Калуське шосе – Горбачевського – Ціолковського.

 

Учасників АТО обурює прийняте рішення, де міська рада віддала міську землю, на якій планувалося соціальне житло для бійців АТО під забудову фірмі-банкруту. 

 

Активісти вимагають скасувати рішення про передачу фірмі "Передмістя 2000", правонаступнику скандального "Екстіму", 2 га землі під забудову. Вони пропонують розділити виділену ділянку на дві частини, одну, на якій уже розпочалося будівництво, залишити фірмі, іншу – під соціальну програму "Житло для учасників АТО". 

 

Втім чиновник розповів, що згідно закону не можна розділити землю. А рішення поновити договір було прийняте виключно через те, що були звернення людей, які вже купили там квартири. Крім того, кажуть у мерії, розірвати договір з забудовником також було неможливо.

 


 

 

Франківський активіст: Ви цинічні сволочі. Я не знаю, як жити з владою, яка порушує закон та плює на людей

 

«Ми вимагаємо до кінця робочого дня, щоб Марцінків ветував ці рішення поки завтра воно ще не вступили в силу. В разі якщо вони вступить в десятиденний термін скликати позачергову сесію і дані рішення відмінити. Ще раз наголошую, що вимоги активістів не мають жодного політичного забарвлення. В іншому випадку ми залишаємо за собою право мирних протестів. Ми протестуватимемо вимагаючи дотримання закону України", - резюмував Василь Андріїв.

 

 

Чи дослухається міський голова? Адже, останні події, зокрема перебіг шостої сесії Івано-Франківської міської ради, дають чітке розуміння того, що «Свободу» не спинити…

 

Варто зауважити, за повідомленням видання Курс, громадські активісти скерували скаргу з проханням перевірити законність прийнятих міською радою рішень в прокуратуру Івано-Франківської області та генпрокурору Юрію Луценку.

 

Олена Британська

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Активісти закликали мера Марцінківа заветувати незаконні "будівельні рішення" міськради (фото+відео)

 Франківські активісти залишили меру послання та пішли до його заступників (фото+відео)

Підсумки 6 сесії Івано-Франківської міськради: 33 пупсові будови або не будь як мер - люби людей

Під вигуки "Ганьба!" франківські депутати таки дали дозвіл на будівництво 33 багатоповерхівок "просвободівській фірмі" (фото+відео)

Франківські депутати затвердили склад громадської ради при Івано-Франківській міській раді (список)

Івано-Франківським вчителям оплатять медогляд

В Івано-Франківську таки створили нове комунальне підприємство «Муніципальна варта» зі статутним капіталом 1 мільйон

Шоста сесія Івано-Франківської міської ради: депутати хочуть, щоб голів ОДА та РДА обирав народ (документ)

Івано-Франківська міська рада хоче виплачувати компенсацію бійцям АТО за неотримані земельні ділянки

Сесія Івано-Франківської міської ради: активіст порівняв "Свободу" із "Партією регіонів"

Франківські депутати мають намір дати дозвіл на розроблення ДПТ навколо міського озера

У Франківську кілька десятків людей вимагали знизити тарифи (фото)

 


Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466