Сьогодні франківський готельєр та ресторатор Мирослав Бойко разом з дружиною Надією Левшаковою та донькою Маргаритою запросили місцевих журналістів оглянути відреставрований готель «Дністер», навколо якого тривають палкі дискусії вже не один тиждень.
Мирослав Бойко презентував проєкт, згідно з яким проводилися всі роботи у готелі та наголосив, що жодним чином не приховує його від громади.
«В 90-роках цей об’єкт викупила українсько-американська компанія та довгий час чекала, що настануть кращі часи, що буде Україна розвиватися. Але, на жаль, вони побачили, що очікуваного розвитку немає і почали шукати покупця. Запропонували нам і ми погодилися, адже об'єкт є надзвичайно цікавим та важливим для міста. Коли Марцінків прийшов до влади, то він мене попросив разом з депутатами: «Мирослав, може б ти розглянув можливість реконструкції цього готелю. Подивися, яка споруда пустує у центрі міста, використовується як хостел. Просто стидно. Може б ти долучився?». Ми разом з партнерами погодилися на таку пропозиції», - розповів Бойко.
Також, готельєр пояснив, що протягом півтора року спеціалісти досліджували фасад будівлі та з’ясували, що на спочатку він мав саме такий колір, у який зараз помальовані стіни.
«За часів радянської влади цілий готель був перекраяний. Номери не відповідали тим, які були в готелі «Австрія». Коли я досліджувала історичні документи, то бачила, що в номерах були ванні кімнати, телефони та ін. І коли ми порівняли з тим, що отримали після 70 років перебування в приміщенні радянської влади, то зрозуміли, що вони не залишили нічого автентичного», - додала Надія Левшакова.
Що ж стосується годинників на вежі, то власники переконують, що це швейцарські механізми, які жодного разу за три роки не підводили. Мирослав Бойко наголосив, що вигляд вежі максимально намагалися наблизити до історичного.
Готельєри під час огляду тераси роз'яснили, що надбудова ще одного поверху була необхідністю, адже саме там розмістили важливі комунікації, які за європейськими стандартами сьогодні не дозволяють розташовувати у підвальних приміщеннях.
«Ми не гналися за номерним фондом. Ми були змушені побудувати цей поверх, щоб облаштувати всі необхідні комунікації. Разом із котельнею та системою охолодження, готель має систему «розумний дім», - сказала Маргарита Бойко.
Варто наголосити, що котельня готелю також обслуговуватиме і приміщення «Народного дому».
Оглянувши терасу, номерний фонд, приміщення ресторану на другому поверсі, власники разом із журналістами перейшли до «найпопулярнішої» частини готелю – колонади.
Присутнім пояснили, що колонада є частиною готелю і на це є відповідні документи. Проте, щоб залагодити конфлікт із громадою, вони готові йти на зустріч.
«Ми залишили автентичну плитку у колонаді. Але ця територія є приватною. Готель придбали разом із цим простором. Є всі документи. Ми всі ці роки справно платимо податки за цей підколонний простір. Оскільки раніше у цьому приміщенні також був центр сучасного мистецтва. Тому ми взяли на себе сміливість і вирішили цю територію залишити для мистецтва», - додала Маргарита Бойко.
«Я поважаю будь-яку точку зору. Чи це за, чи проти, але якщо ці люди не переходять на особистості та не обливають брудом. Хочу сказати, громаді вирішувати, і ми готові йти назустріч. Треба це громаді міста (арт-простір) – ми залишимо. Не треба – ми зробимо так, як хоче громада. У нас також є дискусії і в родині, і в колективі. Тому, як скажуть люди – це наша остання позиція», - заявила Надія Левшакова.
Варто додати, що на компроміс керівники готелю підуть, якщо цього вимагатиме громада міста. Якщо ж справа дійде до суду, то власники "Дністра" впевнені у своїй перемозі.
Дивіться також:
Вся правда про готель Дністер: ВІДЕО та ФАКТИ
Запахло смаженим для бойків? Далі робить піар через зливні бачки? А чому не пишете, що журналісти були вибірково запрошені? Чим бойки відрізняються від радянської влади? In