Господарський суд Івано-Франківської області 31 серпня відмовив у відкритті провадження у справі про банкрутство АТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод».
У представників Пенсійного фонду України, які й ініціювали розгляд справи про банкрутство ЛРЗ залишається право на оскарження рішення судового рішення, повідомляє кореспондент Фіртки з судового засідання.
Повний текст ухвали суду оприлюднять в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Нагадаємо, що на початку серпня Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківської області звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області із заявою щодо початку процедури банкрутства підприємства.
Минулого тижня в ефірі однієї з радіостанцій міський голова Руслан Марцінків заявив начебто ПФУ вже відкликав заяву про банкрутство ЛРЗ, оскільки завод погасив усю наявну заборгованість.
«Є так звані пенсії, які стосуються шкідливих умов праці. Ці пенсії-борги років 20 тягнулися, близько пів мільйона гривень. Але після того, як Пенсійний фонд подав до суду, підприємство повністю сплатило цей борг і фонд сьогодні вже направив заяву про відкликання цього позову. І ця сума, претензія Пенсійного фонду є надзвичайно маленька, щоб визнати підприємство банкрутом», - заявляв 26 серпня міський голова.
Натомість сьогодні під час судового засідання представники Фонду навпаки навіть збільшили свої позовні вимоги до підприємства. Як повідомив представник Фонду Олег Іванів станом на кінець серпня підприємство заборгувало їм понад 1,6 млн грн.
«Локомотиворемонтний завод не погасив усі суми до стягнення щодо уже ухвалених рішень суду, котрі вступили в дію. Окрім того, боржник має ще перед Фондом зобов’язання щодо відшкодування фактичних витрат на виплату і доставлення пенсій, призначених на пільгових умовах», - розповів Олег Іванів.
У свою директор АТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод» Руслан Терешко у коментарі Фіртці зазначив, що борг, про який йде мова, дістався підприємству у «спадок».
«До 2017 року, коли міська рада викупила підприємство тут діяв ливарний цех, де працювало близько 70 працівників, що мали право на «пільгову пенсію». Людина йшла на пенсію у 45-50 років, а підприємство компенсовувало Пенсійному фонду доплати. Коли ми прийшли на підприємство борг із пільгових пенсій складав близько 3,5 млн грн. Зараз ми його знизили до 1 млн грн»,- пояснює директор.
На сьогодні, локомотиворемонтний завод щомісяця сплачує в Пенсійний Фонд близько 120 тис грн пільгових пенсій та ще 600-700 тис грн ЄСВ. На думку, директора заводу питання банкрутства підприємства слід розглядати в політичній, а не економічній площині.
«З 2017 року ми сплатили до Пенсійного фонду близько 30 млн грн різних платежів, а вони подають на нас в суд на банкрутство за 500 тис грн. Ми пропонували сісти за стіл переговорів та укласти договір реструктуризації боргу, однак нам не йдуть на зустріч»,- зазначає Руслан Терешко.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Франківський локомотиворемонтний завод виготовлятиме металеві конструкції для об’єктів благоустрою
Три франківські підприємства боргують людям понад сто тисяч гривень зарплати
Борги із зарплат: яка ситуація в Івано-Франківській області (ІНФОГРАФІКА)