Google погрожує припиненням пошуку в Австралії

Google заявляє, що вимкне свою пошукову систему в Австралії, якщо суперечливий законопроєкт, розроблений на користь засобів масової інформації, стане законом.

На засіданні Сенату в Канберрі в п’ятницю керуючий директор Google (GOOGL) Австралія Мел Сільва заявив, що законопроєкт "залишається непрацездатним" і "порушить" спосіб, у який мільйони користувачів шукають вміст в Інтернеті.

"Якби ця версія Кодексу стала законом, це не дало б нам реального вибору, крім як припинити надавати доступ до Пошуку Google в Австралії", - сказала вона законодавцям. "Це було б поганим результатом не лише для нас, але для австралійців, різноманітності ЗМІ та малого бізнесу, який використовує пошук Google".

За словами Сільви, основна стурбованість щодо пропозиції компанії полягає в тому, що вона "вимагатиме виплат просто за посилання та фрагменти лише за результати новин у пошуку".

"Безкоштовний сервіс, який ми пропонуємо австралійським користувачам, і наша бізнес-модель побудовані на можливості вільного посилання між вебсайтами", - сказала вона.

Google і Facebook роками сваряться з видавцями про те, як вони відображають свій вміст, а медіакомпанії стверджують, що технічні гіганти повинні платити їм за привілей. Критики двох технологічних фірм зазначають, що, оскільки вони домінують у бізнесі з реклами в Інтернеті, це ставить видавців новин у зв’язок і залишає їх забирати залишки.

Нове законодавство дозволить певним ЗМІ вести переговори як окремо, так і колективно з Facebook та Google - і брати участь в арбітражі, якщо сторони не зможуть домовитись протягом трьох місяців, згідно з австралійською Комісією з питань конкуренції та споживачів, яка виклала запропоноване законодавство. Пізніше в п'ятницю австралійський прем'єр-міністр Скотт Моррісон відповів на запит Google.

"Дозвольте мені пояснити. Австралія встановлює правила щодо того, що ви можете робити в Австралії. Це ми робимо у нашому парламенті. Це робить наш уряд, і ось як це працює в Австралії, і людей, які хочуть працювати з цим в Австралії, ми вітаємо, - сказав він на пресконференції. "Але ми не реагуємо на погрози".

На запитання про зауваження Моррісона у Google відмовилися коментувати.  


Попередження про "наслідки"

Обидві американські технологічні компанії жорстко виступають проти кодексу з моменту його введення влітку минулого року. У серпні минулого року Google використав свою домашню сторінку, щоб попередити австралійців, що законопроєкт зашкодить їхній здатності до пошуку та призведе до "наслідків" для користувачів YouTube.

Зараз американський гігант пропонує три зміни до кодексу, зокрема, як це буде компенсувати видавцям новин. Однією з пропозицій є те, що News Showcase - програму, яку Google запустив минулого року і має на меті виплатити видавцям понад 1 мільярд доларів протягом наступних трьох років - буде формалізовано та розширено в Австралії. Компанія вже платить семи видавцям у країні за вміст.  

Компанія також хоче внести зміни до вимоги, які змусить Google повідомляти видавців про зміни у своєму алгоритмі, заявляючи, що це слід робити лише "для того, щоб видавці могли реагувати на зміни, що стосуються їх".

"Існує чіткий шлях до справедливого та дієвого Кодексу", - сказала Сільва. "Вилучення наших послуг з Австралії - останнє, чого я чи Google хотіли б мати, особливо коли є інший шлях вперед".  


Агресивна битва

Facebook (FB) також відштовхує.

На тому самому засіданні Сенату в п’ятницю Саймон Мілнер, віцепрезидент Facebook з питань державної політики щодо Азійсько-тихоокеанського регіону, заявив, що компанія може врешті-решт заблокувати вміст новин в Австралії, хоча він наголосив на відданості "зробити закон дієвим".

Мілнер сказав депутатам, що цей закон вже має "стримуючий вплив на інвестиції в австралійську індустрію новин", посилаючись на нещодавнє рішення Facebook запустити новинний продукт у Великобританії замість Австралії.

"Сер Тім Бернерс-Лі сказав, що цей прецедент, встановлений цим законом, може" зробити мережу непрацездатною у всьому світі ", - додав він, посилаючись на винахідника мережі.  

Регулятори заявляють, що законодавство необхідне для вирівнювання умов діяльності для засобів масової інформації в Австралії, оскільки редакції по всій країні скоротили обслуговування, тимчасово або назавжди закрили.

Але скептики законодавства вказують на пару причин для занепокоєння. Мільярдер Руперт Мердок володіє величезною часткою медіаринку в країні, що викликає питання про те, наскільки закон, що примушує виплати його власності, принесе користь його імперії.

Інші попереджають, що такі закони загрожують свободі Інтернету. Такі проблеми не мають великої ваги, стверджувала у п'ятницю в Twitter Белінда Барнет, викладач засобів масової інформації та комунікацій з Університету Свінберна в Мельбурні.

"Кодекс принесе користь Мердоку. Він також принесе користь "Гардіан", ABC & SBS [австралійські мовники], вашим місцевим газетам" та іншим ЗМІ ", - написала вона в Twitter.

Барнет також сказав, що Інтернет більше не є відкритим простором, що робить такі занепокоєння спірними.  

"Інтернет більше не відкритий. Він контролюється парою глобальних монополій, які заробляють гроші на ваших даних", - написала вона. "Інтернет колись був відкритим, це колись був рівний і демократичний простір, але ця епоха закінчилася".

Подібні випадки мали місце і в інших країнах.

У четвер Google оголосив, що заплатить виданням новин у Франції за використання їхнього вмісту в Інтернеті за знаковою угодою, яка незабаром може бути відтворена в інших місцях Європи відповідно до нових законів про авторські права.  

за матеріалами CNN


22.01.2021 701
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455