Google визнав, що стоїть за обліковим записом Webdriver Torso - ледь не інтернет-сенсацією, з якою пов'язані різні містифікації та захват користувачів мережі.
Історія цієї таємниці почалася, коли хтось завантажив на YouTube тисячі безглуздих, на перший погляд, 11-секундних відео, які демонструють низку синіх і червоних прямокутників.
Що означають ті записи і хто їх завантажує? Це спричинило чимало спекуляцій. Серед іншого лунали припущення про прибульців та шпигунів.
Але зараз, як виглядає, таємниця, що криється за Webdriver Torso, більш приземлена - це всього лише один із багатьох каналів, які YouTube використовує для забезпечення якості відео.
Представники відеосервісу стверджують, що записи насправді не мають сенсу - це просто випадковий набір звуків і образів, які обрали через те, що їх легко створити.
Порівнюючи завантажене відео із початковим файлом, команда технічної підтримки має змогу оцінити його якість після обробки.
Таємницю розгадано
В офіційній заяві Google сказано: "Ми ніколи не дозволимо вам завантажувати відео повільно або так, що воно втрачає якість, і ми ніколи не дозволимо вам дивитися відео поганої якості на YouTube. Ось чому ми завжди застосовуємо тести на зразок Webdriver Torso".
Таємницю Webdriver Torso врешті розгадав сайт Engadget, стверджуючи, що він є частиною мережі ytuploadtestpartner_torso, ,яка у свою чергу, пов'язана зі сторінками у соціальних мережах, що вказують на кількох співробітників Google в офісі інтернет-гіганта у Цюриху.
Після викриття Engadget Google був вимушений зізнатися у всьому.
Першим на феномен Webdriver Torso у лютому звернув увагу журнал Wired, який підготував статтю про дивні відео на YouTube.
Преса, що пише на тему технологій, швидко захопилася цією історією. Як пояснення висували чимало теорій - від рекламної кампанії прибульців до цифрової версії шпигунського обладнання, яке використовували для декодування повідомлень під час холодної війни.
Кожен із майже 80 тисяч кліпів, завантажених протягом семи місяців, побудований за тією ж схемою - 10 слайдів, на кожному з яких є червоний та синій прямокутники різної форми і комп'ютерні звукові сигнали.
Власне розслідування з цього приводу наприкінці травня проводив продюсер BBC Click Стівен Беккет, який запитував Google про причетність до загадки. Однак тоді компанія відмовилася від коментарів з цього приводу.